» »

Dostopna točka se ne odziva (pa sej včasih je)

Dostopna točka se ne odziva (pa sej včasih je)

pompl ::

Živjo!

Imam čuden problem. Sem na izmenjavi v nemčiji in živim v stanovanju brez neta. Zato probam ujeti WLANe, ki so okoli. Prvi mesec mi je lepo lovilo eno odprto omrežje (tam 40% signal) potem pa kar na enkrat prekine. Ko iščem povezave se še vedno lepo prikaže da lovi, a ko kliknem connect ne pride do stopnje ko se usklajuje (ko tista rumena pikca laufa v sys trayu). Prej je vse lepo delalo. Ostala omrežja se mi hoče povezat (sam se ne morm ker so zaklenjena). Imam tudi PCMCIA WLAN kartico, kjer je tažava identična.

Ima kdo kako idejo?
here for beer

fabrskd ::

Mislm da so ti zaklenil še uno omrežje. Al se motim in je javno...!?
Screw you guys i'm going home!!!

pompl ::

Nevem točno kaj misliš z javno (pomoje je zasebno), ampak odprto je ostalo (brez WEP, WPA al kaj podobnega).
here for beer

tomaz321 ::

Mogoče ti je pa zaklenu MAC adresso mrežne kartice oz. omejil dostop za le določene mac adresse, pa je pol lohk tut brez WPA, WEP zaščite in bo kazalo kot da je odprto!

pompl ::

Ja na to sem pomislil ja. Upam da ni :D
A se da to kako preverit. Z Backtracom npr :D
here for beer

Spajky ::

Lahko da je tip dal gor WPA-NONE (nastavitev!), se pravi je zaklenjeno z geslom a ni enkripcije, t.j. v info točke piše pod encrypt None ! ... 8-) ... jest mam tle eno tako hotelsko točko, ki jo lahko pingam celo, a na iNet ne gre brez gesla (ostale kliente vidim, da imajo WPA2PSK!) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

KoMar- ::

Dostop do četudi odprte WLAN točke brez dovoljenja njenega lastnika je kaznivo dejanje.

Tilen ::

Ena od možnosti je tudi dogovor za minimalni mesečni pavšal z lastnikom omrežja katerega imaš v dosegu. Naj ti da magari 64/64. Za maile in še kaj druga imaš dovolj, on pa v kolikor ima možnost QOS nastavitev takšnega primankljaja sploh ne bi opazil. Prednost v tem primeru je vsekakor legalna pridobitev povezave v svet napram ostalim predlogom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

preem ::

hehe

spoofanje in kismet pa tudi ni ilegalno.

kraja sosedu however je, sam sej nism jst kriv, če človek uporablja popolnoma legalne stvari za ilegalne namene :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: preem ()

tomaz321 ::

Dostop do četudi odprte WLAN točke brez dovoljenja njenega lastnika je kaznivo dejanje.


A to za Nemčijo mislš al pr ns??? Ne vem kje pa sem našel neko tožbo, ki jo je vložil lastnik odprtega omrežja, ker mu je sosed "kradel" internet - pa je bila zavrnjena z razlago, da to ni šlo za krajo, ker si ni on sam prinesel zadeve v svojo sobo in jo shackal. Pol je pa ta drugi tožil soseda, ki je imel to odprto omrežje, da mu povzroča sevanje v stanovanju - pa je dobil :))) Zdi se mi, da je zgodba najbolj verjetna za Američane :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalnost povezovanja v odprta WiFi omrežja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12628227 (25658) BlueRunner
»

Kdo mi ''krade'' wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
459177 (5440) ameba
»

Teroristi uporabljajo tuja nezaščitena brezžična omrežja

Oddelek: Novice / Zasebnost
496310 (3913) madviper
»

Tri leta za krajo brezžičnega interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11213705 (11073) poweroff

Več podobnih tem