» »

Kako ugotoviti od kje pride naročilo?

Kako ugotoviti od kje pride naročilo?

IceIceBaby ::

Imam site, preko katerega se prodaja samo 1 produkt. Vsebuje index stran z opisom in order stran s html formo. Ta forma potem preko php skripte pošlje informacijo o naročilu direktno na mail.

Kako bi izvedel od kje prihaja obiskovalec, ki je oddal naročilo? Recimo, da dam v linke, kjer oglašujem nek tracking del, ki se potem pošlje zraven podatkov o naročniku na mail.

Vem, da podoben tracking omogoča že Analytics, ampak žal zadeva ni dovolj natančna (dvojna naročila, zajebancije, boti...).

bluefish ::

kvečjemu lahko pridobiš IP in na podlagi tega potem državo, ISP-ja. Naslova pa seveda ne bo ven vrglo.

OmegaBlue ::

Pomojem misli referer.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

IceIceBaby ::

Ok, mogoče sem se premalo jasno izrazil :)

Izvedet hočem iz katere skupine oglasov je prišel obiskovalec. Naprimer, za AdWords oglase bi uporabil en link za bannerje drug link itd.

Naprimer: index.php?src=banner itd

KoMar- ::

$_GET['src']...

Gandalfar ::

zakaj si pa v google analyticsu ne naredis razlicnih goalov in conversionov glede na to?

IceIceBaby ::

Imam narejene goale, ampak je zadeva precej nenatančna ker meri vse "konverzije". Tudi tiste, ki recimo kasneje odpovejo naročilo, pomotoma oddajo 2x, ne dajo pravilnega naslova itd.

IceIceBaby ::

$_GET['src']...


Lahko mogoče malo bolj konkretno. O PHPju nimam veliko pojma, tako, da mi tole ne pomaga dosti.

hamax ::

> $_GET['src']

Ti prebere besedilo med "src=" in "&", oziroma do konca url-ja.

IceIceBaby ::

hvala

sem nekako uspel usposobiti zadevo. Zadevo zapišem v cookie, in potem v formi za naročilo zapišem vrednosti v hidden input field pa lepo dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transparentna Slovenija #7: Tudi spletna stran ZD Nova Gorica si zasluži nekaj ljubez

Oddelek: Novice / Zasebnost
3410858 (7035) aerie
»

AJAX + google analytics

Oddelek: Izdelava spletišč
81047 (845) Veron
»

Po mnenju nemških vladnih uradnikov je uporaba Google Analytics v Nemčiji lahko nezak

Oddelek: Novice / Zasebnost
494863 (3687) poweroff
»

google analytics

Oddelek: Slo-Tech
212976 (2446) roli
»

PHP guruji prosim pomoč!

Oddelek: Izdelava spletišč
141343 (1103) mare_

Več podobnih tem