» »

Sinope ruter in problemi

Sinope ruter in problemi

Sodck ::

Živjo odkar so mi dali Siolovci SiolTV in s tem nov ruter Sinope (tak bel je) mi vedno vn meče internet. Je težava v tem, da internet dela perfektno, ko je povezan z kablom in bratu tudi na wireless samo meni ne. Signal je dober, ga lovi ampak na cajte sploh noče delati oz. dela 5 min potlej pa spet ne dela in tako dalje.

Imam windows visto ultimate 32 bitno, updejtano nobenih virusov nič (sm ga ravnokar formatiral). Ima kdo kake ideje v čem tiči problem?!

Pyr0Beast ::

Posodobi firmware tega routerja in morebiti bo bolje. Drgač je pa to škrt roba da je kaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Samson ::

Ko smo pri tem modemu. V prejsnji vezavi je bil sagem modem ki smo ga vsi spluval kaksen shit je. Tudi jaz. In sem imel se vedno priklopljenega coperjet-a al pa westell-a v zadnji fazi. Nakar preidem po nadgradnji centrale na trio paket in mi iz neznanega vzroka slika kocka non stop vsake 3-7 sekund. Zvok tudi prekinjal. Po dveh dneh iz radovednosti zamenjam z sagemom in glej ga zlomka - vse dela perfektno brez vsake napake. Sedaj ali je samo tale modem z napako ali celo vsi pa nebi vedu...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Pyr0Beast ::

To ni ravno top-notch roba tako da ima ponavadi kar veliko težav. Če je kaj narobe z njim bo čez kratek čas spet začel povzročati probleme.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Samson ::

Kar naj. Jaz ga nimam priklopljenega tako da mi je malo mar, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Sodck ::

Posodobi firmware tega routerja in morebiti bo bolje. Drgač je pa to škrt roba da je kaj.


Kako in kje pa to lahko narediš?

Samson ::

Po moje najlazje da poklices na helpdesk pa reces naj nadgradijo, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Pyr0Beast ::

Dejansko je to edina dobra resitev, ce ima operater modem cez, drugace pa lahko tudi proizvajalcu tezis.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Kako bi lahko bila tezava na tem routerju (modemu) ce avtor teme trdi, da z drugim racunalnikom npr. povezava deluje bp tako s kablom kot tudi preko wirelessa?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sodck ::

Ja nevem, drugim dela samo meni jebe. Čudna zadeva res...

tilenn ::

Prenosnik + varčevanje z energijo = prekinjanje na 5 minut. Povezavo na notesniku prekinja zato, ker je v nastavitvah mrežne kartice omogočeno, da Windows lahko ugasne napravo za varčevanje z energijo. V nastavitvah mrežne kartice odstrani kljukico v zavihku 'Power management' oziroma 'Upravljanje porabe' pa bo zadeva delovala.

Sodck ::

Ok hvala ti Tilen. Upam, da bo kul zdej. :)

Pyr0Beast ::

Kolikor vem bi moralo prekinjati, če povezava ni aktivna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sodck ::

Evo še zdej isti problem. Ko zgubim povezavo, resetiram komp je par minut kul potlej pa mrkne.

Sicer pa na dveh kompih dela, en povezan na kabl en pa na wireless. Jest mam wireless in mi ne dela oz dela in ne dela. STRANGE :/

zee ::

Se da v kaksni trgovini dobiti kak bolj kvaliteten nadomestek teh modemov/routerjev? Imamo namrec Siol Trio paket in smo zraven dobili neko zadevo od Iskratela, ki deluje bolj tako-tako. Na to zadevo je obesen se en navaden telefon.

Torej? Alternative so?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tilenn ::

Ne, modema ne moreš menjati, medtem ko pa svoj ruter lahko postaviš za modem, za to pa ni problema.

barakus ::

Bom pa še jaz izkoristil temo. A se komu sanja zakaj bi na tem routerju vsi protokoli šli do tam 120kb/s maximalno ? Sem probal s kablom in prek wirelessa s torrenti, DCC, prek VNC prenašat podatke in se ustavi pri nekaj čez 100 kb/s. Če pa poženem speedtest pa napiše da mi vleče 900 kb/s. Paket imam 10/1.

Kaj bi lahko bilo narobe? Pa a kdo pozna kakšen testen fajl, ki bi ga lahko probal pobrat prek httpja?

Sodck ::

Kako lahko svoj ruter postaviš za svoj modem?!

tilenn ::

@sodck: Jst pač smatram linijo takole - centrala - omarica - modem - (ruter) - računalnik; tako je ruter za modemom. :)

@barakus: Verjetno mešaš kb in kB - speedtest ti javlja kb/s, downloadi pa večkrat kB; pretvornik je 8 -> 900 kb/s = 112,5 kB/s. Če si na SiOLu (Telekomu), mi lahko sporočiš uporabniško ime preko ZS in bom preveril, če imaš res 10/1 in enako tudi na modemu nastavljeno ter v profilu omogočeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilenn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213439 (6178) AC_DC
»

Problemi z SiOL Wi-fi

Oddelek: Omrežja in internet
101567 (1223) fosil
»

Internet dela prek wirelessa, prek kabla pa ne

Oddelek: Omrežja in internet
51466 (1440) Auba
»

Siol povečal hitrosti tudi 1mbit uporabnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
528908 (6765) Veron
»

Problem z routerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
202770 (2518) nikec12

Več podobnih tem