» »

Problem z routerjem

Problem z routerjem

nikec12 ::

Mam eno težavo.
Mi imamo Internet s prenosom 2 MB/s. Ko pa priključim rutar pa mi vleče samo 400kb/s dol z utorrenta. Če pa priključim na direkt v računalnik pa mi vleče 2MB/s. Imamo 2 računalnika in static IP. Tko da nevem kaj je narobe.
Prosim za pomoč !!!!
Lp, nikec12
  • spremenil: bluefish ()

kalko ::

Predlagam, da najprej naštudiraš razliko med bit (b) in byte (B). Potem bo verjetno marsikaj bolj jasno. ;)

nikec12 ::

Opa, ja pol mi dol vleče 400kB/s
Rutar pa mam TP-Link TL-WR741N

zee ::

grammar-nazi mode=on

Ni "ruter" ampak eno od tega dvojega: usmerjevalnik (uraden slovenski izraz), router (ti. kalk).

grammar-nazi mode=off
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nikec12 ::

Ja un mam z antenco k ma wifi še gor.

http://www.tp-link.com/products/thumbnails/TL-WR741ND.gif

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

sajko ::

Torej,če prav razumem imaš ti 20 mega povezavo, kjer ti utorrent vleče samo 400kb/s? Si sprobal še kaj drugega kot torrent?

amigo_no1 ::

Če mu brez routerja v povezavi dela 2MB/s in z njim 5x manj potem je router krivec.

Arto ::

zee je izjavil:

grammar-nazi mode=on

Ni "ruter" ampak eno od tega dvojega: usmerjevalnik (uraden slovenski izraz), router (ti. kalk).

grammar-nazi mode=off


"ruter" je še v redu, on pravi "rutar :D

nikec12 ::

Če iz modema potegnem kabel direkt v računalnik in vpišem ip mi vleče 2MB/s, Če pa iz modena v rutar in potem v računalnik mi vleče samo 400kB/s.
Probal sem tudi nekaj aplikacij pa je isto.
Sam fora je pa to k sm jest rutar prkluču prvič mi je normalno dol vleku 2MB/s, sedaj pa samo 400kB/s

zee ::

Nekdo se ti slepa na wireless delu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

sandmat ::

imaš zaklenjen wifi dostop do routerja? (ne bi rad bil tudi jaz naci, ampak rutar je trgovina ... :P Rutar. in pika. :D)

Sims ::

Ja, ko sem prebral naslov teme sem tudi sklepal, da ima morda težave s kuhinjo iz Rutarja. Težava je lahko v številu povezav na torrent clientu in "ruter" :D ne premelje tega?

sandmat ::

Sims je izjavil:

Ja, ko sem prebral naslov teme sem tudi sklepal, da ima morda težave s kuhinjo iz Rutarja. Težava je lahko v številu povezav na torrent clientu in "ruter" :D ne premelje tega?


mislim, da majo winsi ponavadi večjo omejitev, kakor, da bi se ti router obešal. sicer ne vem specifično za tega, imam pa kakih 5 let starega linksys WRT54G in lepo deluje.

verjeno ima WiFi odklenjen in nekdo drug(n >=1) vleče dol in se čudi, kako hitro deluje :D

@Avtor teme: poskusi zaklenit wifi(imaš tutoriale na netu že za vsak pomivalni stroj, ni hudič, da ne boš našel za router) oz. spremenit geslo, v kolikor že imaš zaklenjenega. nato poskusi potegnit dol kako večjo datoteko od nekoga, ki ima več kot 20Mb/s povezavo.

to bi moral bit nek indikator za začetek(p.s.: to ni ULTIMATE merilec hitrosti, ampak veš približno, kje si).

sandmat je izjavil:

Sims je izjavil:

Ja, ko sem prebral naslov teme sem tudi sklepal, da ima morda težave s kuhinjo iz Rutarja. Težava je lahko v številu povezav na torrent clientu in "ruter" :D ne premelje tega?


mislim, da majo winsi ponavadi večjo omejitev, kakor, da bi se ti router obešal. sicer ne vem specifično za tega, imam pa kakih 5 let starega linksys WRT54G in lepo deluje.

verjeno ima WiFi odklenjen in nekdo drug(n >=1) vleče dol in se čudi, kako hitro deluje :D

@Avtor teme: poskusi zaklenit wifi(imaš tutoriale na netu že za vsak pomivalni stroj, ni hudič, da ne boš našel za router) oz. spremenit geslo, v kolikor že imaš zaklenjenega. nato poskusi potegnit dol kako večjo datoteko od nekoga, ki ima več kot 20Mb/s povezavo.

to bi moral bit nek indikator za začetek(p.s.: to ni ULTIMATE merilec hitrosti, ampak veš približno, kje si).


EDIT: poskusi potegnit preko nečesa, kar NI torrent. Npr. FTP ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

nikec12 ::

wifi mam zaklenjen in mam "veliko" geslo za vstop. pa vsak teden geslo spreminjam. Sm probal tud s FTP-ja pa je isto. Pri rutarju sem naredel hard reset pa je isto. Tko da nevem ka je narobe.

Sims ::

Pa ti se to povezuješ malo wifi malo kabel, ali vedno wifi? Oziroma probaj na kabel in na wifi pa povej, če je enako ...

nikec12 ::

Oba računalnika mam povezana s kablom, pa mi vleče 400 kB/s. wifi mam sam telefon povezan kokr kdaj

sandmat ::

izklopi wifi in poskusi? :) might be worth a try :)

nikec12 ::

use sm probal pa je isto :(

virtuality ::

imam ist router jaz in mi use dela ok, tudi wireless idi tja pod nastavitve routarja v brskalniku (pač 192.168.1.1) in pošiči bandwidth control pa poglej če maš vklučeno ali obkljukano Enable Bandwidth Control! Če ga imaš odkljukaj.

nikec12 ::

nisem mel odklukan :(

nikec12 ::

aja pa rutar sm pododobu pa je isto. Sploh nevem kaj je fora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398711 (2907) fxman11
»

Problem s povezavo. Wireless adapter. Pomoč!

Oddelek: Omrežja in internet
102287 (2195) xmudelx
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476961 (5792) krop
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
585783 (4995) novuporabnik
»

bittorrent hitrost

Oddelek: Programska oprema
91104 (956) GA_PI

Več podobnih tem