» »

Sinhronizacija datotek in map na dveh lokacijah

Sinhronizacija datotek in map na dveh lokacijah

Cokolesnik ::

Uporabljam Windows xp in Vista .

Na trdem disku računalnika shranjujem dokumente v izbrane mape. Na računalniku je hkrati priključen USB zunanji trdi disk, na katerem bi želel imeti v vsakem trenutku popolnoma ažurno stanje datotek in map kot velja za trdi disk. Programi za izdelavo varnostnih kopij ne pridejo v poštev, ker izdelujejo arhive katerih uporaba je pogojena z namestitvijo njihove programske opreme.

Ali to omogoča že sam operacijski sistem oziroma to omogoča kakšen majhen in zanesljiv program?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

itak37 ::

Poskusaj z SyncToy, je zastonj, v helpu poglej kako nastaviš, da se ti bo avtomatsko zaganjal.

Daedalus ::

Rsync je majhen in zanesljiv. Ga pač poganjaš vsako minuto in lepo dela 1:1 kopijo, inkremental, karkoli pač hočeš. DeltaCopy je en tak rsync port za win, pa mislim da se poganja kot service z lastnim schedulerjem. Takole na uč zna biti ok... odločil se boš pa seveda sam.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mavrik ::

DeltaCopy ni dober, ker uničuje Unicode imena znakov in ima kake čudne probleme in sesuvanja če so datoteke zaklenjene.

SyncToy je boljša izbira.
The truth is rarely pure and never simple.

opeter ::

Priporočam SecondCopy. Licenca stane 30 $
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Jaz pa AllwaySync. Za do 20.000 sinhroniziranih datotek na mesec (se mi zdi) je brezplačen, neomejena pro različica je pa 16 €.

O.

Cokolesnik ::

@Okapi: poskusil sem predlagan program in mi je všeč, popolnoma brezplačen za zasebno uporabo. Mi pa ni všeč, da se mi izvedena sprememba na "target-u" ne usklajuje s "source-om" - kljub nastavitvi sinhronizacije v obe smeri vsako minuto po detekciji sprememb. Če ročno sprožim sinhronizacijo, pa zadeva deluje.

P.S.1 Problema pa ni, če izberem samodejno sinhronizacijo ob želenem času ne glede na spremembo oz. brez detekcije sprememb (ena opcija višje v nastavitvah).

P.S.2 Očitno dela v vsakem primeru, le občutljiv je v smislu, več sprememb - prej izvedi sinhronizacijo sicer pa brez veliko sprememb ne tako pogosto.

Kot rečeno, dela kot po maslu.

S tistim programom iz paketa Power Toys pa nisem bil zadovoljen, ker se mi ob zahtevanem času (sinhronizacija v urniku opravil) vedno pojavlja MS DOS okno in me zmoti med aktivnim delom.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backupiranje -> mnenje sledece resitve

Oddelek: Programska oprema
111951 (1564) psychoshorty
»

Microsoft SyncToy alternativa, ki deluje tudi preko interneta

Oddelek: Programska oprema
101802 (1657) CaqKa
»

Kateri Backup program

Oddelek: Programska oprema
372876 (2383) Okapi
»

izkusnje z rsync?

Oddelek: Programska oprema
222067 (1448) dëych
»

Sinhronizacija map

Oddelek: Programska oprema
52180 (2009) urban99

Več podobnih tem