» »

Kako potrgati tranzistore z maticne?

Kako potrgati tranzistore z maticne?

jRk0 ::

Danes se mi pac nic ne da in sem malo gledal o moji maticni na netu. Ugotovo sem, da je pac to obug v proizvodnji, da jumperi za multy ne delajo in da je treba vstran odtrgat 4 tranzistorcke.

tam pise, da ali odlotat -> tega nocem ali pa nekako s klescami bek odtrgat.

Kaj pa vi mislite kak bi blo najbolje? to so taki cisto mali tranzistorcki 2mm x 4mm prblizno oz. se manj celo.

Maticna pa je QDI Kinetiz 7T... ugotovo sem, da je v bistvu enako dobra po hitrosti kot kt7 in av7:)
You fuck up once, you loose two teeth.
  • spremenilo: jRk0 ()

ChiefThunder ::

ščipalke za drot. to je to. :) improvize.

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

`DoC ::

Use Brutal Power ;)

če so res tko majhni poskus spipat z mal močnejšo pinceto.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

ChiefThunder ::

vaa, hudo. walow podpis. :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

http://www.thegoom.com/artikel/artikel....

Tu lahko pogledate, kak to zgleda in mi priporocate najbolj primerno metodo. Bi slo mogoce tudi da bi z ofa nozekom odrezal od pinov or sth?
You fuck up once, you loose two teeth.

IR Babun ::

Hrbtno stran plate segrej z brenarjem, pa bojo kar sami vn popadal>:D .
Mi smo tko z vezij pobiral elemnte, seveda odsluženih vezij
SCREW THE GOVERNMENT

jRk0 ::

Ok, ok, to pa je vseeno malo prehudo, ker bi res rad, da bi plata se delovala:) edini problem plate je da ne mores nastavljat voltaze pa ta bug, da pac multy ne dela;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Neo32 ::

najbols bi blo ce bi imu kaksen micro spajkalnik, to bi pol na izi slo. Ce ne pa u izi z olfa nozkom zarezes tm k so kontakti, pa bi mogl jet to fino stran.
Neo32 (c)

jRk0 ::

Spajkalnik nocem, ker ga niti nimam in niti ne znam delat kaj posebej z njim, pa maticne mi sploh ni za ven jemat, tak da bi kar v kisti to naredo, ker se da. Sem razmisljal, da bi z olfa nozekom odrezal tam ja, verjetno bom res.
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

Aja, edino kar se bojim je, da bi ko bi rezo kje na maticni kaki kontakt prekino...al to ni mozno? -> glede na slike malo poglejte kak so zicke tam.
You fuck up once, you loose two teeth.

Neo32 ::

Jah treba bo pazit da navs se kej druge sare s sabo potegnu. Jest ti priporocam da si plato vn uzames pa lepo u miru pa previdno to odrezes.
Neo32 (c)

jRk0 ::

Saj v bistvu gre cisto lepo, tudi ce je v kisti, ker je to cisto na robu maticne in ni nicesar drugega tam, ce bi blo v blizini kakiga kablovja bi pa ze ven vzel. samo zanima me ce lahko kaj prevec vrezem in kaki kontak unicim?
You fuck up once, you loose two teeth.

Neo32 ::

Porezi samo tam kjer so kontakti nikjer drugje, pa rezi narahlo, da ne bo skoz plato prsu :)
Neo32 (c)

jRk0 ::

Ma peesdo, ko ne upam vrezat. Ce je ta hudic tak hudo mali -> celi tranzistor je 1mm x 3mm prblizno v resnici - na sliki se vidjo kot da so zelo veliki;) kontakti pa so otrej se dosti manjsi in mimogrede lahko zarezem malo prevec. grr, znorel bom. Si bom vzel enkrat malo vec casa pa vse lepo razdr pa bo.
You fuck up once, you loose two teeth.

Boeing ::

i'm feelin destuctive, aren't i ? >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krucymucy ::

Ja najbolj bi blo plato ven ene špičaste klešče (za elektroniko - male) in pa eno lupo ... pa bi šlo lažje kot v kišti!

jRk0 ::

Decki: danes sem se pocutil destruktivno in sem so delat to lepo. Maticno sem pustil kar v kisti, v roke vzel ene klesce, ki majo na okncu cisto malo pa ozko za prijet in sem lepo odtrgal tranzistore:) Prvo pol tranzstore, potem se drugo polovico, ostale pa so se tudi neke povezave in tudi tiste sem odstranil... S plato ni nic narobe, mnozilnik lahko spreminjam :D hehe, me happy... Edini problem je, da moj 200w napjalec ne zmore 1.85V prestati in ne morem se trenutno navit na vec kot sem mel prej:(
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava reber na radeon8500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9971 (837) SSH
»

Rezanje povezav L1 na duronu

Oddelek: Navijanje
371341 (985) franci
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654145 (3410) SkyNet
»

Temperatura Tbirda

Oddelek: Pomoč in nasveti
221602 (1392) VASkO
»

Obdelovanje bakra

Oddelek: Pomoč in nasveti
71969 (1874) Tjulenj

Več podobnih tem