» »

Nakup grafične kartice

Nakup grafične kartice

«
1
2

Ingemar ::

Živijo

Torej zaradi nakupa 24ke monitorja bo postala moja 7300gt prešibka zato razmišljam o nakupu grafičlne kartice, ki bi bila sposobna vsaj za silo poganjat kako igro (npr kaki nfs pro street, oblivion, ..) do nazivne resolucije 24 palčnih monitorjev lahko tudi manj. Torej drugi pogoj pa je, da mora biti silent in ne dražja od 150€

http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&... mogoče bi bila ta dovolj?

Če kdo pozna rešitev se iskreno zahvaljujem:))

P.s. dolžina grafične kartice ne sme presegat 24cm in je lahko tudi rabljena>:D

edit: dodal link
  • spremenil: Ingemar ()

El Nino ::

Nfs Pro street ti bo delal sigurno, ker ga še moja 8600GT prebavi z dokaj malo prebavnimi motnjami.
Priporočal bi pa HD3850, sicer bi moral dodat še 16€, vendar upam da to ni tak problem.
Sicer pa iz druge roke... tukaj imaš omenjeno kartico sicer s 256MB GDDR3 pomnilnika za 140€, tukaj je starejša generacija 8800GTS 320MB za 150€, tukaj nekdo prodaja tistio, ki si jo ti omenil za 90€, skratka... možnosti je ogromno. Čeprav ti jaz najbolj toplo priporočam hd3850. Ker kakšno boljšo (npr. hd3870) boš iz druge roke težko dobil za 150€.

LP

Ingemar ::

Najlepše se zahvaljujem za nasvet, kaj te 3850 od atija so tihe, ker imam sistem skoraj neslišen in ne želim da bi postal dosti glasnejši.

Aja druga stvar pa je, da bi 8800gts težko spravil v moje modificirano ohišje, ker imam prostora max 24-25 cm za grafično kartico po dolžini. Kakor sem gledal 88oogts so dolge 27cm torej ne pride v poštev žau. Drugače vem, da je kartica res zelo dobra ni bi bila idealna zame. No mogoče razen zaradi glasnosti, kar bi znal biti problem.

LP

edit : typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()

tilinho20 ::

Mogoče 9600 GT?:\ Za 150 EUR jo dobiš.

El Nino ::

Kolk je to tiho na pamet ne vem, enkrat sem jo pri prijatelju 'preizkušal' vendar vsaj mene neka pretirana glasnost ni motila. Seveda obstaja tudi fanless zadeva, ki pa je - slana :\ :\ :\ .

Ingemar ::

Ja zelo zanimiva je tista fanless samo cena je pa res huda ja:)

Kaj pa ta: ati 3850

Kaj pa je z nvidia 9600? Kaj obstajajo kake silent verzije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()

Volta ::

Jaz ti vsekakor priporočam kakšno 3850 zadevo ali kaj podobnega, če pa bi te slučajno glasnost ventilatorja motila, pa znižaš vrtljaje na minimum oz. na dovolj majhne, da je sploh ne boš slišal, pa še precej manj se ti bo grela kot kakšna Silent verzija, ki zna biti zelo vroča.

LP

dzinks63 ::

:)) >ki bi bila sposobna vsaj za silo poganjat kako igro (npr kaki nfs pro street, oblivion, ..) do nazivne resolucije 24 palčnih monitorjev lahko tudi manj.

24 colarji imajo resolucijo 1920 x 1200 in moraš imeti zelo zmogljiv računalnik, da bi lahko poganjal zahtevne igre na nativni resoluciji.
Dobiti silent zmogljivo grafično za 150€ bo kar težko, tako da boš moral izbrati nek kompromis. Da bi igre vsaj za silo poganjal, boš moral kar krepko znižat resolucijo in detalje izpod nativne za 24 colarja, da bi zadeva še bila nekako igralna.
Kartica pa recimo nekaj takega, če se ti bo zdela preglasna, pa hladinik zamenjaj z tišjim.

El Nino ::

Raj 3850 kot pa 9600GT bi jaz rekel. Če gledamo specifikacije imata obe takt GPU okoli 650MHz, natančneje 3850 ima 668MHz, 9600GT pa 650MHz. Kar se tiče pomnilnika je hitrejša 9600GT s 1800MHz, medtem ko ima 3850 1656MHz. Obe pa seveda podpirata shader model 4.0 in directX 10.1, kar pa zaenkrat niti ni tolk važno, ker večina špilov sploh desetke ne podpira, kaj šele 10.1. Tako da saj ti pravim - HD3850 ftw!!!

Volta ima pa popolnoma prav glede hrupa - kar njega poslušaj ;)

Aja pa tista 3850 na linku... zanimiva zadevca, sicer ima 256MB pomnilnika vendar bo to za zgoraj omenjena špila dovolj (če meni gladko teče nfs ps na 8600GT, pol kaj bo šele z 3850).

LP

Volta ::

256MB pomnilnika bo premalo, sploh za tako resolucijo. Nujno vzami nekaj s 512MB, lahko 3850 512 ali pa 9600GT, odloči se sam, kaj ti bolj cenovno ugaja :)

// komaj zdaj sem opazil, da tista na linku ima 512MB, tako da je kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Ingemar ::

Ok,

vse lepo in prav vendar vse te grafične kukr jaz vidim so predolge da bi jih dal v moje ohišje ker imam prost za samo 25cm dolge grafične in še to v primeru da ne bi imele na zadnji strani napajanje>:D tako da s takimi grafičnimi žau ne bo šlo. Pa kaka 8600 bi bila sposobna poganjat kak nfs na resoluciji 1600-1000?

LP

Volta ::

8600GT bi pomoje bila sposobna lepo oz. vsaj spodobno poganjati te igre, ki si jih navedel.

// Pa btw. # GPU: RADEON HD 3850 (RV670)
# Interface: PCI-Express x16
# GPU frequencies (ROPs/Shaders): 720/720 MHz (nominal - 670/670 MHz)
# Memory frequencies (physical (effective)): 900 (1800) MHz (nominal - 830 (1660) MHz)
# Memory bus width: 256bit
# Vertex processors: -
# Pixel processors: -
# Unified processors: 320
# Texture processors: 16 (BLF/TLF)
# ROPs: 16
# Dimensions: 220x100x32 mm (the last figure is the maximum thickness of a graphics card).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Ingemar ::

Ja 22cm bi glih bilo dovolj ma res za silo. Bom pogledal še malo kako je s tem, ker tudi ceno imajo te grafične precej prijazno glede na zmogljivost, ki jo ponujajo:))

Najbolj idealno bi bilo če bi bila še tiha potem pa sploh ne bi bil problem:)

Volta ::

Tiha je lahko toliko, da je sploh ne boš slišal, v ohišje jo boš že nekako zrinil, pa še performance bo hud ;) Da sploh ne omenjamo koliko manj se ti bo grela kot kaka Silent verzija, ki je povrh vsega še dražja.

LP

Ingemar ::

OK,

ogledoval sem si to:

Klik

Če bi to vzel bi bilo ok?

ali je kje kaka ki je še bolj ugodna, ker ta je 512 mb, pa še lahko bi jo vrnu, v primeru da ne bi šla noter:)

Volta ::

No, to je čist kul zadeva, če že hočeš kupiti novo kartico. Jaz bi na tvojem mestu vzel zelo malo rabljeno karto z garancijo, ki bi se jo dalo pred nakupom stestirati in v primeru, če bi bila predolga nemudoma vrniti v roke prodajalca :)

Ampak to je le moj predlog, ostalo je na tebi, da se odločiš. Za tega zalmana nisem prepričan koliko je kaj glasen, tako da ti bodo to morali drugi povedat.

LP

Ingemar ::

No glede druge roke nimam ravno najboljših izkušenj8-O

Pri tej kartici mi je najbolj všeč, ker ima hladilna rebra: Tako bi lahko stock kuler lahko dal na min. obrate, ker imam ravno v ta namen 12ko ventilator usmerjen direktno na hladilna rebra prejšnje kartice, ki je tudi bila pasivno hlajena. Mislim, da bi na ta način največ pridobil na tišini oz. vsaj upam da bi.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()

nocutius ::

9600gt 166€ - AGT računaliki ljubljana
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

hd3870 165€ - Solo.si, trenutno stran ne dela, lahko pa sam poiščeš.

Ingemar ::

Kake firme pa je ta v solo? in koliko rama ima?

P.s pa dimenzije te kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()

nocutius ::

**Kake firme pa je ta v solo? in koliko rama ima?
**P.s pa dimenzije te kartice?

Gigabyte HD3870 512mb, dimenzij pa ne vem. Rok dobave se mi zdi je 2,3 dni za to kartico.
V trgovini piše točen model tako, da lahko kasneje preveriš na gigabyte strani. Meni stran od solo še vedno ne dela, tko da ne morem preverit.

Ingemar ::

Živijjo

Kaj to je mogoče ta kartica? Klik

Samo podatki se mi zdijo malo narobe, ker na uradni strani piše za to z zalmanom, da so ddr3 rami. Na strani od trgovine solo pa, da so gddr4?


Drugače vzamem uno gigabyte 3850 512 ddr3 rami.>:D


edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()

atomc ::

Mislim, da je na strani od Solo napačna slika.

Ingemar ::

Točno to sem si tudi jaz pomislu, sej zadeva rešena naročil uno hd 3850 512mb od gigabyta z zalmanovim hladilnikom. Na testih sem bral, da je ta zalman zelo tih kar je idealno zame, sicer pa tudi ne mislim igrati najbolj novigh iger tipa crysis ali podobne. Bolj kake dirkaše ali pa rgp, kater pa mislim, da bi ta grafika mogla z lahkoto prebavit:)) .

No dobim pa jo verjetno jutri najkasneje pa v sredo:D :\

Še enkrat najlepša hvala vsem za pomoč, ker brez vas bi se odločil za 8600gt>:D

atomc ::

Torej si vzel dražjo.

Volta ::

Mislim, da si se dobro odločil! Naj ti dobro služi in veliko veselja pri preigravanju iger ;)

atomc ::

Katera kartica od Gigabyte HD 3850 je tišja, tista s Zalman hladilnikom ali s "stock" hladilnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atomc ()

Gundi ::

če še nisi naročal, maš tle gigabyte HD3850 z 256MB za 135,58 EUR kar mislim da je zdle najceneje!

Ingemar ::

Ja naroču sem že, samo tisti link, ki si ga ti nalimal je grafika z samo 256mb rama, kar je za resolucijo 1900-1200 premalo;(

Gundi ::

aha, to je pa res!

Bo pa za ostale, ki imajo tud namen kupit! :D

atomc ::

Na tem testu piše, da je kartica "underclockana" na 1400MHz memory clock, tudi na tej švicarski strani piše tako.Menda velja tudi za 256mb varianto z Zalman hladilnikom.

Ingemar ::

Ok, grafično sem dobil včeraj, danes sem jo malo preizkusil, sicer nisem imel dosti časa zaradi službe.

Ventilator je razmeroma tih, navija se odlično do frekvenc Hd3870 in nasploh sem izredno zadovoljen z njo, samo upam da mi ne procesor zavira grafike preveč >:D in sicer je opteron 939 dualcore stock na 2000mhz. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()

AapocalypseE ::

Malo si bom sposodil temo, ker si sam tudi hočem kupit novo grafično. Odločem se med 9600GT ( ki bi bla najbolj prijazna denarnici ), 8800GT 512MB in 8800GTS 512MB. Bi blo mogoče boljše počakat na izid 9800GT in 9800GTX, da malo cene padejo? Igral bi najzahtevnejše igre na resoluciji 1280x1024.

9600GT
8800GT
8800GTS

Zgodovina sprememb…

El Nino ::

Če ne misliš navijat v višave bo ta moment verjetno najboljša 8800GT. Sicer je po performansu boljša 8800GTS, vendar ne vem, če to odtehta razliko v ceni. Kar se tiče pa prihajajočih grafičnih, boš moral koga drugegea vprašat, ker tukaj jaz odpovem:| :| .

LP

tilinho20 ::

Razlika naj bi bila zelo majhna. GTX 9800 naj bi bil komaj kaj hitrejši od 8800 GTS oz. navit GTS premaga GTX. Takšne so govorice...

dzinks63 ::

:)) Če se ti ne mudi preveč, lahko čakaš na ATI 4000 serijo ali pa celo na nvidio G100

ATI Radeon 4000 series Q2 2008?, prišle naj bi junija. HD 4000 series

Radeon HD ... Shaders ... Core(s) ...... VRAM ........ GFLOPS ... Frequency (MHz)
4870X2 ........2x480 .......2xRV770 ..1GB GDDR5.......2016 .......1050/1800......250W...499$
4870........... 480.......... RV770 .....1GB GDDR5.......1008........1050/2200.....150W....299$
4850 ...........480...........RV770......512MB GDDR5....816.........850/1800.......120W....249$
4670 .......... 240...........RV740......512MB GDDR4....480.........1000/1200......100W...149$
4650............240...........RV740......256MB GDDR4....384.........800/1000........80W....129$
4470............40.............RV710......256MB GDDR3.....--..........900/800.........50W.....79$
4450 ...........40.............RV710......128MB GDDR2.....--..........700/500.........30W.....59$

moat ::

Da ne smetim po nepotrebnem, bi še sam pristavil svoj piskrček.
Torej, imam mamaplato za podnožje 939, procesor AMD Athlon 64 3000+, 2GB DDR I 400 in grafično kartico GF 6600 GT PCI-e. In zdaj k problemu, ki je pač v grafični kartici. Torej, igral sem Crysis. Nekaj časa je šlo, potem pa je grafika pokleknila. Rabim torej nekaj drugega. Gledal sem nekaj takega. Pa se mi postavlja vprašanje ali bo zdaj procesor pešal in bo zaviral grafično? Zdaj, boljša varianta bi bila sicer rabljena grafična (jasno še pod garancijo), saj bi prihranil nekaj cekinčkov. Toda, jih je zelo malo na razpolago s takšnimi zmogljivostmi.
Ali je dotična grafikulja dober nakup, ali mi priporočate kaj drugega? Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.
LP, moat

El Nino ::

Ena od stvari, katere mi nikakor niso jasne, je ta, zakaj za boga bi CPU zaviral grafo? Saj sta to dva neodvisna kosa opreme, ali pač? Mislim da bi bila ta grafikulja kar v redu, lahko bi posegel po kakšni 3850 256 ali celo 512MB različici. Sicer pa tudi mene zanimajo podrobnosti okrog te grafikulje, ki jo moat omenja. S katero bi se lahko primerjala, npr. z 8600GT? Drugače pa mislim da bi bila HD3850 kar racionalna odločitev. Edino če kdo drug ve kake podrobnosti o 3650, ker tudi mene zanima?

V upanju, da sem s postom kaj pomagal
LP

EDIT: Kar se tiče Crysisa, se zavedaj da je to najbolj požrešna igra na trgu in da tule verjetno tudi procesor šepa, ker kot 'glavna enota' le nekoliko pripomore k t.i. fps-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Nino ()

AapocalypseE ::

Normalno je, če maš neki slab star procesor in novejšo dobro grafo jo bo zaviral. Zakaj je tako nevem, ker nisem strokovnjak, ampak tak pač je. tukaj je bil en review ( ki ga ne najdem več ) kako deluje naprimer Radeon X1950XT in še dost drugih na AMD 2500+ procu ali na AMD X64 3200+. Razlika je več kot očitna.

AapocalypseE ::

EDIT: Kar se tiče Crysisa, se zavedaj da je to najbolj požrešna igra na trgu in da tule verjetno tudi procesor šepa, ker kot 'glavna enota' le nekoliko pripomore k t.i. fps-jem.


Kot smo že ugotovili Crysis sploh ni procesorsko požrešen, ampak rabi surovo grafično moč.

moat ::

Hvala za odgovor lukapawlinac. No, glede razmerja moči in vplivanja med grafično in procesorjem sem mislil na sistem kot celoto. Torej, ali bo upravičen nakup dotične grafikulje, glede na "šibkost" sistema?
Se pa očitno oba zanimava glede razmerja med optimalnim vložkom in izkoristkom.
Drugače, se pa popolnoma strinjam, da bi rajši segel po 3850 ali celo še višje, npr. 3870. Toda, obe sta veliko dražji, kar pomeni problem z mošnjičkom, ki je seveda omejen, po drugi strani pa se postavi vprašanje upravičenosti takšnega nakupa. Menim, da bi bil nakup močnejše kartice za takšen sistem kot ga imam sam, proč vržen denar.
LP, moat.

moat ::

Kot smo že ugotovili Crysis sploh ni procesorsko požrešen, ampak rabi surovo grafično moč.

Hvala, za mnenje StreetRacer. Slednje dejansko nisem vedel. Torej, čim boljšo grafikuljo, za čim manj denarja.
LP, moat

moat ::

Sem ponovno prebral in sem dojel, da sem napisal neumnost. No, ne splošno neumnost, ampak glede na situacijo. Napisano: "Torej, čim boljšo grafikuljo, za čim manj denarja," pač že tako velja samo po sebi, a ne? Kdo namreč ne stremi za tem, da bi ga čim boljša grafikulja stala manj?
Glede na situacijo bi bilo primerneje napisati, da bi se torej splačalo kupiti boljšo grafično, kljub bolj šibkemu sistemu. A ne?

LP, moat

El Nino ::

Hvala Streetracer, da si me poučil o tem:D .
@moat: Kar se tiče HD3850, jo dobiš tudi rabljeno, da ne bo mošnjiček trpel. Ta varianta se mi zdi poceni, je pa samo za primer. Čeprav se tudi ostale gibljejo tam okoli 140€. Drugače se pa splača pogledat še za kako 256MB verzijo dotične kartice, ki je cenejša. Pobrskaj malo tukaj pa po bolhi. Sem prepričan da jih je kar precej v prodaji.

LP

moat ::

Da, dotična grafikulja je res poceni, glede na to, da ima nalotanih kar 512 MB DDR3 spominskih zmožnosti. Vseeno pa se sprašujem ali bi bilo(z moje strani) upravičeno dati 140 € za to kartico, ali pa bi se, glede na moj sistem (beri upravičenost vlaganja), odločil kar za tole in sicer za 81 €?

LP, moat

dzinks63 ::

:)) Razlika med njima je približno takšna; HD3850 : (EAH3650/HTDI/256M =~ HD 2600pro-xt): klik

Rippy ::

Zakaj slabi CPU zavira grafično?

Igre vedno zahtevajo določen pretok podatkov čez CPU in GPU, če je eno počasnejše od drugega bo zadeva "čakala", recimo da je CPU sposoben poganjat igro pri 30FPS pod določenim pogojim, tvoja grafična je sposobna 50FPS če jo CPU ne ovira, zadeva bo vedno delovala tako hitro kot najpočasnejši člen.

Zdej odvisno od igre kaj bolj rabi, naprimer sam sem šel s NV7600GS na 8800GT, v WoW sem dobil 5% FPS največ, sicer če dam 8x MSAA ne izgubim ničesar (imam P D 930) tukaj procesor zavira. Crysis pri 1280x1024 na high sem sel s 1-2FPS na 25+ (tukaj je pa grafična, in do določene mere ševedno zavira grafična).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

moat ::

Hvala Rippy za pojasnilo "zakaj slabi CPU zavira grafično"; enako tebi dzinks63 za primerjavo grafičnih kartic.

Torej grafikulji 3650 HTDI in (=~) 2600pro-xt, sta približno enaki. Na tej strani, ki si jo pripopal na post, je lepo vidna razlika. No, če gledam te "barvne harmonike" je razvidno, da so nekako v tem cenovnem rangu tudi grafikulje 8600GT, v hitrostnem pa celo nekoliko višje. Npr. tukaj bi dal za grafično kartico LEADTEK PX8600GT 256M PCI-E/HDTV 80 €, za grafično kartico XpertVision 8600GT SUPER 1024MB DDR2 PCIE TVO pa 89 €. Slednja ima ogromno pomnilnika, za npr. isto ceno Leadtekove. Ta pa ima verjetno, DDR 3 pomnilnik (na spletni strani žal ni opisa), medtem ko ima XpertVision-ova DDR2 pomnilnik.
Mogoče bi torej bilo za premisliti tudi glede nakupa kakšne 8600 GT grafične kartice, kajne?

LP, moat

El Nino ::

Z 8600GT, ki si jo lastim jaz, poganjam v kombinaciji z Core 2 Duo E6320 Crysis na Medium brez problema. Na high začne pa vse skupaj dr*at. Drugače sem z njo zelo zadovoljen in (čeprav bi mi tule pol s-t ja nasprotovalo) jo priporočam. Sploh pa za tako ceno kot si jo ti izbrskal. Jaz sem junija dal za mojo, ki je od MSI-ja mislim da 130€. Če hočeš ti prilimam kake rezultate fps-jev iz kake igre, ker mislim to tako ali tako zmerit.

LP

El Nino ::

Evo, v COD4 so FPS-ji konstantno nad 50, in sicer na nastavitvah: 1650x1080 resolucija, glajenje robov, sence in trupla potleh vključena. Pričakuj danes-jutri še rezultate pri Crysis in NFS.

lp

moat ::

Hvala za trud lukapawlinac. Se opravičujem, da nisem prej odgovoril, žal sem bil odsoten.
Drugače pa se res vse bolj navdušujem za nakup 8600 GT grafikulje. Verjetno bom vzel novo, malo pa bom še kljub temu spremljal ponudbo na bolhi, če bo kaj primernega.
Pa lep nedeljski večer ti želim, moat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706168 (4803) opeter
»

Katero grafiko?

Oddelek: Kaj kupiti
441890 (1144) blackbfm
»

Grafična kartica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604990 (3832) Meizu
»

HD3670 in 9600GT, kdaj??

Oddelek: Kaj kupiti
443319 (1858) -Arči-
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643922 (3922) PROTOTIP

Več podobnih tem