» »

mini vrtalnik (rezalnik)

mini vrtalnik (rezalnik)

robotek87 ::

Namen imam kupiti nek mini vrtalni/rezalnik. Zanima me ce ima kdo kaksno priporočilo, potreboval bi ga predvsem za rezanje iz kovine (1-2mm debel pleh).
V conradu sem zasledil Dremel 300 (125W 10k-33k rpm) in pa (cenovno veliko bolj ugodni) "noname" 80delni mini vrtalnik (130w, 8k-30k rpm).

Je kateri od teh dovolj močen za taksna opravila?

hvala, lp

Tomay ::

Za 1 mm debel pleh je dremel dovolj (npr računalniška ohišja), za 2 mm, če misliš kaj več rezat raje nabavi majhen flex in najtanjšo razalno ploščo.
Sicer bo dremel tudi zrezal samo počasi, ker mu padejo obrati in 125W ni ne vem kaka moč.
Voodoo 4Ever

robotek87 ::

Super, hvala!

Katere rezalne ploscice so pa najbols za dremel? Tiste cist navadne al kaj je se kaj bolsga?

dzinks63 ::

Odvisno kaj imaš za izrezat. Tudi z vbodna žago lahko marsikaj narediš.

robotek87 ::

Ne ne, vbodna žaga na pride v poštev.. gre za drobne detajle.

Tomay ::

Za dremel imaš armirane ploščice kot pri fleksu. Tiste majhne so super, ker so zelo tanke ampak se tudi zelo hitro zlomijo. Imam dremla že kar nekaj let in mi ni žal. Pogosto ga uporabljam prek njegovih zmožnosti ampak še ni crknil. Rezal sem že tudi 5 mm pločevino samo ne več kot nekaj cm. Zdaj, ko sem brskal do dremlov strani sem opazil da imajo tudi oscilirajoče orodje. Zgleda uporabno, ker včasih v kakem kotu ne moreš z dremlom zraven.
Voodoo 4Ever

dzinks63 ::

Odvisno koliko kosov in kako zahtevno rezanje imaš v mislih. Razvila se je moderna tehnika rezanja različnih materialov. Da se precizno in dovršeno izrezati marsikaj. Takšne stroje imajo nekateri profiji. laser, plazma in vodno rezanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje "pleha " za plexi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141696 (1358) Dejancek
»

Rezanje pločevine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134808 (4549) andrej_brucek
»

Kam po nastavke za mini vrtalnike (Dremel ipd.)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
163877 (3628) UWO (un.walking obj.)
»

Par vprasanj glede modifikacije ohisja.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81372 (1233) IR Babun
»

dremel vs. navadni vrtalni stroj

Oddelek: Strojna oprema
112231 (2068) Muflon1

Več podobnih tem