» »

Apple posodobil svojo linijo prenosnikov in zaslonov

1
2
3 4 5

borchi ::

> Stari Mac je imel mini DVI-I, torej nobeneg problema....

kateri monitor ima mini DVI?
l'jga

CoolBits ::

> kateri monitor ima mini DVI?


Pretvornik rabiš tko pri starem kot pri novem... nevem kaj tukaj ni jasno...

borchi ::

> Pretvornik rabiš tko pri starem kot pri novem... nevem kaj tukaj ni jasno...

jaz to vem, ja...
l'jga

sleby ::

na svetu obstaja okoli 20.000 razlicnih zlitin aluminija, tko da verjetno ne bomo nikol tocno zvedl, kaksn se uporablja pri novih mekih.
sicer pa kar naj ga imajo, jaz bom raje kam drugam pogledal..

pe3c ::

Komaj cakam, da mi bo stari MacBook odsluzil,
da si lahko nabavim novega :D.

krho ::

Stari Mac svoje adapter,
Air manjši konektor na strani računalnika drug adapter
Novi maci spet nov adpater ma no comment. Cela miza v sejni polna samo adapterjev za Maca

Pa na Macih tako ali tako nikoli sistem ne zmrzne, se ne zruši nobena aplikacija, zadeva se nikoli ne pokvari, Je pa zabavno gledat, ko zadeva začne Mavrco rolat... Dejte že nehat hypat k zadeva je isto s*anje kot katerikoli drugi sitem s tem, da je še precenjena zraven.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Keyser Soze ::

No pa prosim pokažite ostale alu prenosnike če to ni taka novost v svetu prenosnikov...
Ideja je dobra tudi zaradi odvajanja toplote stran od CPU...

PričŤa se o prenosniku iz enega fakn kosa ALU, ki sploh ni v enem kosu, ki je delano z spejs ejđ tehnologijo, ki jo poseduje že vsak naš "malo boljši" privatnik in je s tem postavil en hud standard, ki ga pozna že vsak "bivši" osnovnošolec na strojni.

Komaj čakam, da Apple pogrunta magnezijeve rolkejđe za svoje cegle. Čaki šele ta hype. IMO bo tako, kot da so nas obiskali mali zeleni in Applu ekskluzivno ponudili ET tehnologijo.

Še vedno čakam kakšen boljše tehnične dokumentalije, iz katerih bodo razvidne dimenzije in vrsta materiala.
OM, F, G!

CoolBits ::


PričŤa se o prenosniku iz enega fakn kosa ALU, ki sploh ni v enem kosu, ki je delano z spejs ejđ tehnologijo, ki jo poseduje že vsak naš "malo boljši" privatnik in je s tem postavil en hud standard, ki ga pozna že vsak "bivši" osnovnošolec na strojni.

Komaj čakam, da Apple pogrunta magnezijeve rolkejđe za svoje cegle. Čaki šele ta hype. IMO bo tako, kot da so nas obiskali mali zeleni in Applu ekskluzivno ponudili ET tehnologijo.

Še vedno čakam kakšen boljše tehnične dokumentalije, iz katerih bodo razvidne dimenzije in vrsta materiala.


Kakšna "spejs ejđ" tehnologija in kdo to "PričŤa"? Beri bolje raje. Tehnologija res ni nova in nič posebnega je pa apple prvi z alu prenosniki... nevem kaj ti ni jasno...
Da so njihovi izdelki oh in sploh pa itak govori vsaka firma za svoje enako.
Si ga nemoreš privoščit pa je treba popljuvat ne ;)

Gregor P ::

Si ga nemoreš privoščit pa je treba popljuvat ne ;)


... takšni odgovori mi gredo pa res na živce; ker če ne drugega, noben ni tako bogat, da bi kupoval precenjeno robo .... ta, ki jo pa kupuje, ne more biti bogat, ker očitno ne zna delat s svojim denarjem;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Jaz sem ravno zato kupil MAC-a ker ne razmetavam z denarjem... v paketu dobim vse kar rabim in ni mi treba kupovat antivirusov pa firewala... pa plačevat servisov itd, kar je pa najbolj važno se mi ni treba ukvarjat s sistemom in zapravljat čas brez veze...
Sem prnesu domov prklopu in od takrat DELA... to je to.

borchi ::

> Pa na Macih tako ali tako nikoli sistem ne zmrzne, se ne zruši nobena aplikacija, zadeva se nikoli ne pokvari, Je pa zabavno gledat, ko zadeva začne Mavrco rolat... Dejte že nehat hypat k zadeva je isto s*anje kot katerikoli drugi sitem s tem, da je še precenjena zraven.

OSX je precenjen? čeprav je 3x cenejši kot Vista Ultimate?!
l'jga

Gregor P ::

... kakor dela tudi vsak drug prenosnik; s kakšnim sistemom pa si se doslej moral ukvarjati? Razen če nimaš morda nameščenega kakšnega linuxa boš kar lepo plačeval za dodatne storitve etc. kakor to počnejo tudi ostali uporabniki.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

CoolBits ::

Ne plačujem popolnoma NIČ že par let... nimam kaj plačat v zvezi z osx in sistemom.
Dela kot prvi dan, oz s posodobitvami vedno bolje.
XP-je je treba redno čistit in defragmentirat itd... vista ni dosti boljša.

Gregor P ::

... torej če govoriš samo o OS ipd. se ne spomnim, da bi moral pri Windowsu kaj dodatno plačevati, ko sem enkrat pridobil licenco (že več kot desetletje lol)? Da pri linuxu niti ne izgubljam besed8-)

... domnevam, da je to nekaj povsem normalnega; ali je to pri Applu morda nova ponudba, da jo tako izpostavljaš?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

krho ::

> Pa na Macih tako ali tako nikoli sistem ne zmrzne, se ne zruši nobena aplikacija, zadeva se nikoli ne pokvari, Je pa zabavno gledat, ko zadeva začne Mavrco rolat... Dejte že nehat hypat k zadeva je isto s*anje kot katerikoli drugi sitem s tem, da je še precenjena zraven.

OSX je precenjen? čeprav je 3x cenejši kot Vista Ultimate?!

Vista ultimate DSP 164€
Leopard 130€, ja 3x dražja je...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jamiroq ::

no, no. ce ze primerjas primerjaj retail razlicice.

noraguta ::

no, no. ce ze primerjas primerjaj retail razlicice.
retail macosx-a ni, so le service packi , vsako leto 100€ za service pack proti 7 let xpejev. (natgu sta tu tu ). da ne omenjamo macosX ovo impotentnost kar se tiče korporativnih okolij(Xserv vs win server). saj ne rečem stilno je vsaj kar se mene tiče je pa stvar neproduktivna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

> Leopard 130€, ja 3x dražja je...

ja. če primerjaš retail verziji je 3x dražja vista, pri DSP verzijah je pa neskončno dražja...
l'jga

opeter ::

no, no. ce ze primerjas primerjaj retail razlicice.
retail macosx-a ni, so le service packi , vsako leto 100€ za service pack proti 7 let xpejev. (natgu sta tu tu ). da ne omenjamo macosX ovo impotentnost kar se tiče korporativnih okolij(Xserv vs win server). saj ne rečem stilno je vsaj kar se mene tiče je pa stvar neproduktivna.


Kaj da ni?

mb021z/a - Mac OS X Leopard Retail- 129,60 EUR - 125,71 EUR

http://www.epl.si/datoteke/cenik/apple....
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

rtail kot retail , preberi pogoje uporabe , namenjen je le applovim mašinam . te pa so itak "OEM" oz "DSP" preinštalirane. plačjejo se service packi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

> rtail kot retail , preberi pogoje uporabe , namenjen je le applovim mašinam

a vista je pa tudi za toasterje?

se pravi, ker sem enkrat kupil računalnik z OEM XP, sem pred mesecem kupil service pack za 300 EUR, ki se mu reče vista?! kako to, da je potem service pack dvakrat dražji od DSP verzije? aja, pa zakaj je potem ta vista service pack 3x dražji od leopard service packa?
l'jga

noraguta ::

ne če sem kupil retail verzijo lahko comp vržem stran comp ter instaliram se enkrat na novega. pri applu pač pravnozadeve ne zdržijo (pustimo vnemar familjarno uporabo). seveda razumem da ti pojem retail verzije ni poznan saj ne uporabljaš zastarelih operacijskih sistemov. pa še kdaj če želiš izvadeti kaj poganskega. lupčka
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

> ne če sem kupil retail verzijo lahko comp vržem stran comp ter instaliram se enkrat na novega. pri applu pač pravnozadeve ne zdržijo (pustimo vnemar familjarno uporabo).

bla, bla, bla...
l'jga

IceIceBaby ::

No pa prosim pokažite ostale alu prenosnike če to ni taka novost v svetu prenosnikov...
Ideja je dobra tudi zaradi odvajanja toplote stran od CPU...

Prič�a se o prenosniku iz enega fakn kosa ALU, ki sploh ni v enem kosu, ki je delano z spejs ejđ tehnologijo, ki jo poseduje že vsak naš "malo boljši" privatnik in je s tem postavil en hud standard, ki ga pozna že vsak "bivši" osnovnošolec na strojni.

Komaj čakam, da Apple pogrunta magnezijeve rolkejđe za svoje cegle. Čaki šele ta hype. IMO bo tako, kot da so nas obiskali mali zeleni in Applu ekskluzivno ponudili ET tehnologijo.

Še vedno čakam kakšen boljše tehnične dokumentalije, iz katerih bodo razvidne dimenzije in vrsta materiala.


Zakaj potem vsak osnovnošolec na strojni ne dela prenosnikov po tem sistemu? Če ti obvladaš zadevo bi lahko začel s proizvodnjo, bi verjetno precej zaslužil.

Magnezijeve kletke so ble pa že v starih iBookih, cca 8 ali še več let nazaj.

IceIceBaby ::

Stari Mac svoje adapter,
Air manjši konektor na strani računalnika drug adapter
Novi maci spet nov adpater ma no comment. Cela miza v sejni polna samo adapterjev za Maca

Pa na Macih tako ali tako nikoli sistem ne zmrzne, se ne zruši nobena aplikacija, zadeva se nikoli ne pokvari, Je pa zabavno gledat, ko zadeva začne Mavrco rolat... Dejte že nehat hypat k zadeva je isto s*anje kot katerikoli drugi sitem s tem, da je še precenjena zraven.


Pač maš adapter zraven prenosnika. Big deal. Nekateri res delate probleme tam kjer jih ni.

O delovanju macov pa ni noben govoril. Če zmrzne ga pač rebootaš. Če imaš odprtih nešteto programov in delaš kakšne bolj zahtevne stvari ti bo slej ko prej sistem zmrznil. Pač rebootaš in živiš naprej :)

tha_man ::

Odstranitev firewire vmesnika iz Macbookov zame naredi ta prenosnik precej neuporaben. Sedaj je nanj nemogoče priklopit dobro zunanjo zvočno kartico, pa še firewire kamere in hitri zunanji diski odpadejo. A ni ravno Apple vedno zagovarjal FW? Sedaj ko ga imajo celo najbolj cheap PC notebooki, ga Apple ukine lol. Alternative pa nima.

Poleg tega sedaj dobiš za isti denar kot prej slabši procesor (prej 2.4, sedaj samo 2.0). Boljša integrirana grafika se mi tudi ne zdi ravno plus, saj je vseskupaj še vedno veliko prešvoh za kako bolj resno igranje iger. Za OSX je bila že prejšnja Intelova dovolj dobra, za drugo je pa ne rabiš.

Tudi Pro je bolj oskubljen kot prej, takega nabora vmesnikov bi se sramoval še kak PC notebook za pol manj denarja. Da ne govorimo o samo svetlečih zaslonih, ki so mogoče dobri za gledanje družinskega albuma slik, vse ostalo pri njih pa so minusi. Pro? Pa kaj še. Pri Macbooku sem tak ekran, upoštevajoč nič kaj boljšo konkurenco, še pripravljen požreti, pri Proju za 2000+ evrov pa ni šans.

Še en čisto subjektiven minus: črna tipkovnica na srebrni podlagi se mi sploh ne dopade, že pri Air-u se mi ni. Pa gre še prednost dizajna po gobe.


No, čisto vse ni črno (:P)... nova ohišja so baje zelo dobra (sicer treba preveriti v živo če ni tudi to samo hype), novi trackpad je tudi zanimiv, čeprav nič grozno revolucionarnega. Baterija še vedno zdrži zelo dolgo in rešitev z dvema grafičnima karticama v Proju je kul (čeprav je baje potreben log-off iz sistema ko preklapljaš med njima).


Vglavnem, mene je tale update razočaral skoraj na celi črti. Pa sem bil že skoraj odločen da prešaltam na Maca... bil.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

Stark ::

jao kakšne tu gor preberš. pa koliko ste stari? 74 komentarjev in samo kreganje in kdo je bolj pameten, kdo ma več pojma, itd. katastrofa.

tist k mu je Apple všeč si ga bo kupu, tisti k mu ni si ga pač ne bo. Tko kot z vsemi stvarmi. Dejstvo je da Apple inovira, četudi po manjših korakih. Kar poglejte koliko stvari je Microsoft pobral od njih.

Vsaka stvar ma dobre in slabe stvari. Nekomu so Winsi čisto dopizdili, nekdo drug ne bo šel nikoli na Maca.

in potem se tu kregate kot eni froci.

Apple je pa že zdavnaj dosegel svoje. O njemu se govori. Četudi ga pljuvate...

techfreak :) ::

Sej po MSju se tudi govori ... 24/7 ga pluvajo...:D

Drugače pa design vsem ni najbolj všeč, odstranitev FWja je slabost, drugačen način izdelave je dobra stvar, ima kar nekaj dobrih stvari in nekaj slabih.

Saj oni inovirajo, ampak po manjših korakih. Vsekakor pa pod nobenim pogojem ne bi zaenkrat kupil novega MBPja. Mi je star veliko bolj všeč. Bomo videli, kaj bodo naslednjič predstavili.:)

Stark ::

ja in dostikrat neupravičeno. Če bi se folk zavedal koliko ene kode je potrebno spisati za en operacijski sistem in koliko različnih konfiguracij obstaja. in potem naj bo vse vedno delovalo? dream on...

PRO FW ima. Mene bolj moti ločljivost pri projih. Semizdi obstoječa resolucija 1440 x 900 rahlo "prešvoh" za tak laptop. in dejstvo da bo v Evropi drag, v Sloveniji pa še bolj ... :S

BigWhale ::

Logoff pri menjavi graficne kartice je povsem razumljiv. Ne mores Xstreznika kar tako prestavit na drugo graficno kartico. V neki oddaljeni teoriji bi to sicer lahko naredil a vprasanje kako.

Gregor P ::

... ampak če so pa pri Applu tako inovativni:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

Da se ne bo Applu dogajalo isto, kot Dellu pri XPS prenosnikih, kjer si se na aluminijastih delih zelo pogosto "stresel" zaradi statike...

Drugače ni nič posebnega tole, upam da bom lahko končno dobil kakšnega v roke in ga sprobal. So pa rahlo lažji zaradi manjših baterij, upam da bo avtonomija nekje ista.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

techfreak :) ::

Da se ne bo Applu dogajalo isto, kot Dellu pri XPS prenosnikih, kjer si se na aluminijastih delih zelo pogosto "stresel" zaradi statike...

Ja, tako kot da Apple nima aluminjastih ohišij že nekaj let.;(( Do zdaj še nisem imel kakšnih večjih težav.

Večkrat me je statika stresla na kakšnem HPju, ki ima plastično ohišje, kot pa na Macu.

opeter ::

ne če sem kupil retail verzijo lahko comp vržem stran comp ter instaliram se enkrat na novega. pri applu pač pravnozadeve ne zdržijo (pustimo vnemar familjarno uporabo). seveda razumem da ti pojem retail verzije ni poznan saj ne uporabljaš zastarelih operacijskih sistemov. pa še kdaj če želiš izvadeti kaj poganskega. lupčka


Retail verzijo MacOS X lahko namestim na bilokaterega Maca. Ja, tako je. Ker tisto, kar dobiš zraven Applovih računalnikov so v nekem smislu DSP verzije in celo "zaklenjene" na dotični kos oz. tip strojne opreme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borchi ::

> Retail verzijo MacOS X lahko namestim na bilokaterega Maca.

sej to vsi vemo. noraguta se sam neki glupira...
l'jga

Spc ::

Na apple-u je že keynote v HD kvaliteti.
Sem si ga pogledal in moram rečt da je vbistvu vse samo marketing in design.
:)

Jobs je rekel tudi, da ker imajo sedaj nova aluminjasta ohišja ima macbook vgrajen večji disk kot prej - kot da se 2.5 diski za notebooke razlikujejo po fizični velikosti glede na kapaciteto...
Jaz imam tudi Acer Aspire One z 320GB diskom katerega sem kupil za 50€ pa nisem potreboval nič več prostora da sem ga menjal.

Torej spet marketing.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

tiborrr ::

Ma kaki CNC, to ti je lit aluminij. Noben bebec ne dela visokoserijske robe na CNC.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

IceIceBaby ::

tiborrr, a pol pravš da Jobs laže?

Mavrik ::

Ne bi bilo prvič.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

iNateg.

murmur ::

Ma kaki CNC, to ti je lit aluminij. Noben bebec ne dela visokoserijske robe na CNC.


Jap, tukaj (quicktime) lahko preveris kako in kaj se dela.

BigWhale ::

Ne bi bilo prvič.


Tudi mene zanima kdaj se je zlagal.

Liker ::

Logoff pri menjavi graficne kartice je povsem razumljiv. Ne mores Xstreznika kar tako prestavit na drugo graficno kartico. V neki oddaljeni teoriji bi to sicer lahko naredil a vprasanje kako.


<flamebait>
Vista to zna.
</flamebait>

P.S.: Dopuscam moznost da gre tule za nVidia zabluz, to je namrec prva uporaba tega chipseta pri prenosnikih.
Je pa zanimivo da ima Oh-in-sploh najboljsi (aka. najpreprostejsi) GUI v univerzumu tole skrito v "System preferences", medtem ko ima lahko nek konkurencen produkt kar gumb na ohisju, ki niti ne zahteva da se odjavis...

P.P.S.: Dodajam se malo bencina na ogenj: BW, glede na to da se da v GNU/linux sistemih menjat kernel brez reboota, je zalostno da OSX ne zna zamenjat GFX-a on-the-fly... I call incompetence!

P.P.P.S.: Za tiste bolj mentalno nerazvite - vecino zgoraj napisanega ni misljeno resno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

techfreak :) ::

@Liker: a Linux pa zna zamenjati GFX brez odjave? Pri njemu še monitorja ne moreš dodati brez odjave in ponovne prijave.

jype ::

DejanL15> Pri njemu še monitorja ne moreš dodati brez odjave in ponovne prijave.

Lies! Vicious lies!

man xrandr

BigWhale ::


P.P.S.: Dodajam se malo bencina na ogenj: BW, glede na to da se da v GNU/linux sistemih menjat kernel brez reboota, je zalostno da OSX ne zna zamenjat GFX-a on-the-fly... I call incompetence!


Ne bluzi no. NE da se tega narest.

Tudi ce racunalnika fizicno ne rebootas, se sistem vseeno obnasa kot da bi ga rebootal.

buneech ::

Tisto, da imajo nekateri notebooki stikalo za izbiro GFX-a, vendar sem pa nekje zasledil, da je potreben shutdown sistema, preklop stikala in potem spet štart sistema. Tako, da je to z log offom še kar dobra rešitev. Mi je pa prejšnja serija bolj všeč, glossy screen mi pa sploh ni všeč, tudi manjko FW pri MB ne..

Liker ::

buneech:

We aren't crazy about the three hours of battery we averaged with the laptop. Sony's Stamina / Speed switch, which flips from discrete to integrated graphics without requiring a restart (and works quite well, by the way), seemed to be little help for battery life in our limited testing of the feature, but we'll leave that to the labs to discern ultimately.

vir
Stvar zna menjati med intel x4500HD in GF9300M grafiko brez ponovnega zagona ali odjave, s pomocjo preprostega stikala.

BigWhale, vem da je za menjavo kernela potreben vsaj t.i. 'soft reboot', a mi je retorika v stilu X zna Y (seveda zamolcimo pogoje) in iz tega izpeljemo da je A, ker ne zna B, popolno sranje, zelo vsec, ker se je veliko ljudi tule posluzuje, in je vcasih treba vrnit milo za zajfo.

Se to, malo sem razmisljal. in naceloma bi se Xstreznik dalo preselit na drugo kartico, ki je prisotna v sistemu brez vecjih tezav, ce bi se to odlocili implementirati seveda. Izvorne kode za Xorg sicer nisem sel gledat, a verjamem da je izvedljivo brez restarta, in da ko bodo prenosniki s takimi veznimi nabori postali zelo priljubljeni, bodo tudi OSS resitve kmalu nudile izjemno podporo.

BigWhale ::

Ja, tak switch bi v teoriji znal delat. Implementacija bi pa bila mal tricky.

Keyser Soze ::

V bistvu so bili vsi odgovori do sedaj mlatenje v prazno. Prvi se je spotaknil ob to, da se ne omenja neka space age tehnologija, ker simpl ni prebral uradne strani in njihovega komentarja designa.

Buče ob tem so fenomenalne. Ampak dokler ti paše "nategovanje na suho", pač be my guest.

Drugi ob to zakaj srednješolci ne delajo teh ohišij. Zato, ker se ne splača. Ker velike mase serijskih izdelkov ne delaš na CNC mašini. Vsakega posebej. Ker ne uvajaš tehnike izdelave prototipov v serijsko proizvodnjo.

Ker narediš veliko več izdelkov z drugimi tehnikami obdelave aluminija. Poleg tega mi še vedno ni nihče odgovoril kakšen alu uporabljajo.
OM, F, G!
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro 2010 in monitor DELL U3417W

Oddelek: Strojna oprema
6954 (839) opeter
»

Ultrabook- Apple, Dell, Asus, HP

Oddelek: Kaj kupiti
173530 (3244) zee
»

Applove novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5620373 (18901) Key Quest
»

Novi iMac in cene pri nas

Oddelek: Strojna oprema
373850 (2889) IceIceBaby
»

Apple posodobil svojo linijo prenosnikov in zaslonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
20521643 (14065) coma2black

Več podobnih tem