» »

Motitor ne dela?

Motitor ne dela?

Wrop ::

Včeraj sem sestavil računalnik. Asus M2N-E, AMD x2 3800+, radeon 3650. Problem je pa naslednji. Ko sem priključil doma CRT monitor(s adapterčkom DVI-VGA) se je slika prikazala, na začetku je imela(slika) bele pikice, v Xp-jih je bilo vse vredu. Ko pa sem ga prinesel v LJ, pa sem ga priključil na LCD LG W2284F preko DVI. Slika se mi sploh ne prikaže. Računalnik pa spusti po nekaj sekundah 1 daljši in nato 3 krajše piske. Kaj naj naredim oz. če kdo ve, kaj bi blo lahko narobe?

Lp!

logout ::

Med prevozom se ti je neka komponenta v notranjosti premaknila. Odpri skatlo, izvleci grafiko, RAM. Preveri vse kable in hladilnik od procesorja. Natakni RAM in grafiko. Sestavi skatlo.

L.p., Kloko

Brane2 ::

Zelo verjetno. Sploh na kakih poceni platah, ki nimajo zatiča za grafikuljo.

Ali pa se je premaknil CPU cooler ali kaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Pri AWARDovem BIOSu, ki je na ASUSovih platah, en dolg in trije kratki piski pomenijo, da ni grafične kartice (oziroma je nekoliko iztaknjena) ali pa zanič grafični spomin. AWARD BIOS Beep Codes.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Wrop ::

Sem pogledal in na novo sestavil računalnik. Na začetku ni kazalo slike, po nekaj resetih pa je le začel delat. No sedaj spet ne dela. Ko ga prižgem, pa zapiska samo enkrat, torej je vse vredu, samo da slike vseeno ne kaže oz. gre v digital power saving mode;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kondenzatorja grafične, menjava baterije na plati in težave s prepoznavanjem HDD

Oddelek: Strojna oprema
141956 (1630) Brane22
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12325272 (23596) mihibo5
»

Brez slike ob zagonu

Oddelek: Strojna oprema
211749 (1325) Riff
»

problemi z matično!

Oddelek: Pomoč in nasveti
301667 (1408) dzinks63
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71796 (1677) ttommy

Več podobnih tem