» »

[Remote Desktop] povezava se prekine po eni minuti

[Remote Desktop] povezava se prekine po eni minuti

neres ::

Torej:
Se povežem iz XP na XP preko remote desktopa. Po približno eni minuti se povezava prekine in internet preneha delovat na oddaljenem računalniku. (mislim da se tudi IP zamenja... postane krajši)
Ko se "ročno" logiram na oddaljenem računalniku (torej prav tam) se povezava z internetom ponovno vzpostavi.



ps: To se je začelo dogajat po Nvidia/sp3 updateih. Najprej se RD sploh ni vzpostavil, potem sem dal stare Nvidia driverje in zadeva je začela delovat kot opisano tukaj. Potem sem posodobil Nvidia driverje in še napisal neko foro v registru (da ti poveča spomin ob uporabi RDja al neki) ampak še vedno isto.
Oba računalnika sta sicer posodobljena.

jan01 ::

Samo za info: če nimaš narejeno kakšno zaščiten vpn med računalnikoma z xpji, je varnost bolj na psu...
Kaj pa če bi probal z telo enostavnim teamviewer (izberi verzijo, ki se jo instalira!)?

neres ::

Meni je RD delal odlično in ne vidim razloga da bi inštaliral dodatne programe.
Varnost na psu? 128bit enkripcija ni v redu?


Bolj on topic: IP se definitivno spremeni (postane krajši, kot da DHCP ne bi mogel več dodelit 'pravega' IPja, kot da se ne bi mogel autentificirat) in ko pridem osebno do oddaljenega PCja moram dat disable in potem enable network connection, da spet dobim pravi IP in povezavo v internet.

neres ::

Še ena, morda povezana zadeva:

Ko dam Lock/Logout (Wintipka+L), kjer imam potem uporabniško ime in polje za geslo, se mi vsako minuto za delček sekunde pojavi slika desktopa. To se mi ni dogajalo vedno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sql data poll remote local

Oddelek: Programiranje
8657 (525) betilly
»

Potrebujem nekoga, da mi postavi VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71632 (1143) peko_deko
»

VB6 in mrežna aplikacija

Oddelek: Programiranje
14716 (530) robinson33
»

Remote desktop v XP SP3

Oddelek: Pomoč in nasveti
142453 (1523) neres
»

VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71413 (1257) arch5

Več podobnih tem