» »

Ubuntu inštalacija na USB FLASH

Ubuntu inštalacija na USB FLASH

maticm ::

Skratka želim imeti Ubuntu na UDB ključku. Sem inštaliral na USB pa mi je povozilo mbr od Win, tako da sem z fixmbr nato popravil winse. Ne želim, da se bootloader naloži na eksterni usb, ker potem javlja ERROR 21 in se ne premakne nikamor, dokler ne vstaviš usbja.

Ne želim imeti raznih rešitev na CDjih ali dodatnih usb ljučkih (razni SuperGrubDisci)

energetik ::

Poskusi s Puppy Linux, imaš med inštalacijo možnost izbire tudi na USB ključek - se ne dotika HD.

jest10 ::

maticm ::

aja še to! Ne bi rad imel Live CDja na Flashu. Rad bi full install, zaradi hitrejšega zagona.
Še eno vprašanje.
Ali je možno imeti v vmwareu ((WIN) Ubuntu kot virtualna mašinoa v Full screen (Ubuntu)) enako resolucijo, kot pa je resolucija kjer tečejo winsi.

energetik ::

Saj to je to na zg. linku. Potem je samo odvisno kako hiter ključek imaš.
Mislim, da imaš lahko v VMWARE enako resolucijo, zakaj ne.

maticm ::

Ma men neki teži, kljub inštaliranim wmw tools...

Če je to tale link , če se ne motim govori o inštalaciji Live cdja na USB.Prosim za natančen link, ker iščem že cel dan kot nor in je toliko solate da se človek čist zgubi.
Ne vem kaj je rezlika persistent, non persistent?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

BigWhale ::

Ubuntu 8.10 brez tezav namestis na USB kljuc. Ce se ne zboota, je potrebno samo grub gor instalirat.

Blinder ::

Z ubuntujem sem z virtaulboxem uspel pridet le do konzole. Ni startalo grafike, xservera:\ v teoriji je eno pol v praksi pa so tezave..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

maticm ::

kam inštaliraš GRUB? Pravim, da se je inštaliral samo me moti, da če ni ključka "serje" z errorjem 21, ker ne najde diska z bootloaderjem

maticm ::

na flash
grem po teh navodilih

http://www.pendrivelinux.com/2007/03/07...

BigWhale ::

Hm nevem kaka so tista navodila, jaz sem takrat, ko mi ni delalo zbootal linux z diska, vtaknil not usb-key in potem grub instaliral na tisti device ki je predstavljal usb kljuc.

maticm ::

zee ::

Po instalaciji ima Ubuntu 8.10 moznost instalacija na USB flash kljucek v menijih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

energetik ::

Z ubuntujem sem z virtaulboxem uspel pridet le do konzole. Ni startalo grafike, xservera:\ v teoriji je eno pol v praksi pa so tezave..

Ponavadi so take težave na virtualnih mašinah zaradi barvne globine, mislim, da podpirajo samo 16 bitno. Ubuntu se pa po defolta postavi na 24bit. Jst grem v takem primeru v konzolo in uredim xorg.conf.
Mislim da je ukaz "sudo nano xorg.conf" , potem greš pa do vrstice, kjer je barvna globina in spremeniš na 16 bit in shraniš. Naj me kdo popravi, če sem narobe napisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134387 (97273) Icematxyz
»

Namestitev win7 na usb? Je kdo naredil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7875 (699) krneki0001
»

Ubuntu 10 live USB problem

Oddelek: Operacijski sistemi
211818 (1425) hokuto
»

[Genetoo] bcm43xx-firmware ne dela.

Oddelek: Operacijski sistemi
131428 (1319) Jst
»

Iščem živo distribucijo linux-a

Oddelek: Programska oprema
111907 (1448) bluefish

Več podobnih tem