» »

Kateri 1TB disk kupiti?

Kateri 1TB disk kupiti?

««
6 / 6
»
»»

jest10 ::

Je še kje pri nas 1GB Samsung F3 kaj cenejši, kot pri sestavi.si?(81EUR). SOLO jasno ne pride v upoštev:P

Poleg tega me zanima, koliko so kaj resnične govorice o slabi trpežnosti F2 serije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

amigo_no1 ::

Kaj je narobe z sestavi.si ?

Lonsarg ::

Sej je napisal kaj ceneje kot sestavi.si ne da je kej narobe. Ampak sestavi.si je men najcenejšimi, tak da kakšne večje variacije navzdol od teh 81EUR ne boš v SLo našel. Pa kupi si 1.5TB zdej se to prodaja :)

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

alex401 ::

Namerval kupiti disk Samsung trdi disk Spinpoint F3, 1TB, SATA 2, 7200rpm, 32MB (HD103SJ), ki ga ni na zalogi in so mi punudili Samsung trdi disk EcoGreen F2 1TB, 3.5", SATA2, variable rpm, 32MB Cache (HD103SI). Naj bi se F2 ob uporabi tudi vrtel z 7200 obratov, v času mirovanja pa z 5400 obrati. Samo pri lastnostih na Samsungovi strani pa piše, da se vrti z 5400 obrati. Na disku pa mislim imeti sistem. Kaj priporočate ??

bluefish ::

Za sistem raje vzemi kar prvotno izbranega.

d0rK ::

O pizda, klasicen ali ne, 2TB za 130eur. Hudo.

keitai ::

Danes dobil samsung f3 1tb in disk dela dokaj glasen in zelo moteč oompf zvok. Normalen disk ima konstantno neko brnenje npr (oooooooooooooo), ta dela pa Ooooo---ooooo---ooooo. Delajo to vsi f3 ?

rzidar1 ::

Meni se zdi glasen samo takrat, kadar dam kopirat večjo količino podatkov in zraven počnem še kaj na tem disku.
Je pa res, da pri meni ta disk ni primaren.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

keitai ::

Ta disk imam namen uporabit samo za dumping, torej ni sistemski disk in ta zvok dela medtem, ko se nič ne počne na njem.

Han ::

Verjetno je zvok F3 v resonanci z drugim diskom... Ko sem imel na testu F1, se je npr. slišalo in čutilo, kako disk "poje" in vibrira. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

keitai ::

ne prav disk je kriv, tudi če daš roko gor namesto da bi bile vibracije konstantne, prihajajo krožno in oddajajo ta (meni zelo živcirajoč) zvok. Drugače pa disk deluje bp, tudi vsi testi so opravljeni bp tko da zamenjat ga pomoj ne morm :( .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Dr_M ::

To je pri samsungih precej normalno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

keitai ::

Sem malce bolj raziskal forume in imajo tudi drugi te probleme. Se da disk vrnit zarad tega (ker je res zlo moteč)?

kmetek ::

ne, razen če je nakup preko spleta do 15 dni.

rzidar1 ::

Če pa si ga kupil v trgovini imaš po zakonu 8 dni časa za vrnit, v internet trgovini pa 15 dni.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Dr_M ::

8 dni je samo dobra volja prodajalca, ponavadi dajo samo dobropis. Denarja pa niso dolzni vrnit.
Se ti bodo pa malo smejali, ce bos zaradi tega vracal disk. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

rzidar1 je izjavil:

Če pa si ga kupil v trgovini imaš po zakonu 8 dni časa za vrnit, v internet trgovini pa 15 dni.


jep pa še 500€ dobiš. :)):))

Ahiles ::

Zgleda res drzijo zgodbe o slabih WD1001FALS(junij2009) Pred kaksnim mesecem je zacel delat slabe sektorje sem zadevo formatrial in je delal ok brez slabih sektorjem. Zdej je pa zgleda cist crknu tud v biosu ga ne zazna več. Tko da ga ob prvi priliki vrnem hvala bogu da je se v garanciji sam je šlo 500g podatkov v maloro. To je prvi WD disk ki mi je crknu v like 10 letih pa mam se 200/320/500(tud veliko vec uporabljeni 1T je bil bol sam arhiv)pa se zmeri super delajo.

Zasekamoz ::

Si bom sposodil tole temo. Si kdo lasti sledeči disk in kako je zadovoljen z njim? Sem ravno v fazi nakupa 1.5 TB diska in se nagibam k temu. Disk pa nameravam uporabljati samo za shranjevanje podatkov.

WD WD15EADS 1.50TB WD15EADS


Na tej strani sem zasledil http://www.harddrivebenchmark.net/ da je po karekteristikah najboljši 1.5 TB disk od Seagate ST31500341AS in sem malo skeptičen glede nakupa, saj se mnogo ljudi pritožuje nad Seagatom.

Izbiram pa med sledečimi diski (številke se navezujejo na tale link http://www.harddrivebenchmark.net/hdd_l...


SAMSUNG HD154UI
1.50TB, 5400RPM 541 269

WDC WD15EADS
1.50TB 587 208

WDC WD15EARS
1.50TB 557 245

Seagate ST31500341AS 589 206

filip007 ::

Hitachi se tud splača malo pogledat...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Samsung ne kupovat ker ne prenesejo SMART testa in se disk kao dela da je bolan, drugače dela normalno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Lonsarg ::

Mam 3 samsunge za shrambo na serverju(2*750GB,1*1.5TB) pa DiskChecker ne javi pri nobenem napake(program za gledanje SMART atributov)

_Dejan_ ::

filip007 je izjavil:

Samsung ne kupovat ker ne prenesejo SMART testa in se disk kao dela da je bolan, drugače dela normalno.


Jaz sem menjal že 3 diske F1 1TB ker jih zaradi SMART napake vrže iz RAID-a in jih kontroler noče več "sprejeti", tako da jih za raid odsvetujem, za home use pa niso slabi...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

ender ::

5 Samsungov in 5 Hitachijev v RAID6, nobenih problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nx6325 ::

Odločam se za nakup zunanjega diska 1TB.
Zanj imam namen odšteti nekje 90€, uparaba bo pa za shranjevanje večih podatkov (filmi, glasba, slike,...), ker mi disk v prenosniku ne zadostuje.
Ker je ponudba tako na internetu, kot drugje po trgovinah velika, se obračam malo na vas in prosim za kakšen nasvet, da ne bi ravno brcnil v temo z nakupom. Pa fino bi bilo da ne bi bil disk preglasen.
Gledal sem:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Potem sem zasledil tudi v hoferjevi trgovini Medion 1TB za 89,99€.

Kaj sedaj kupiti?

kody ::

kupujem nov disk v podporo SSD, ki ga bom prav tako nabavil....budget je nekje 70 EUR
tako da pridejo v izbor
Samsung spinpoint f3, barracuda serija 11 in serija 12...
zanima me predvsem v čem je razlika pri barracudah in da je serija 11 dražja kot serija 12...
aja nagibam se k barracudi 12 :P

Mozart ::

@nx6325 Od teh, ki si si jih ogledoval bi se jaz odločil za WD-ja, drugače pa ima sam tega Samsunga, ki je izredno tih.

kmetek ::



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nitro2 ::

Pozdravljeni znalci

Kupil bom nas synology DS-210j in zraven dva diska 1,5Tb.

Razmišljal sem v smeri, da bi vzel diska različnih proizvajalcev, da se izognem morebitni serijski napaki, če bi bila identična.
Kaj mislite je to pametno ali ne?
Kateri diski veljajo za najzaneslivejše...rabim priporočilo?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nitro2 ()

Lonsarg ::

Da bo serijsko en model diskov vsi crknili ne vem če se je kdaj zgodilo, če bi se, bi podjetje, ki je to zakrivilo skoraj propadlo pomoje, kupi pač najcenejša 1.5TB diska. jaz sem namreč enkrat iskal zapise v % za posamezne modele diskov, koliko se kvarijo, pa sem ugotovil, da se ti podatki zelo dobro skrivajo. Google jih ima, a jih uporablja za interno uporabo, javno jih ne objavi, bi jih najbrž kdo tožil:)

Po proizvajalcu pa težko ločiš kvaliteto, pokvarlivost je odvisna od posameznih modelov.

bluefish ::

Spomnimo se na IBM ("Deathstar"), ko se je to zgodilo. No, so pa po tistem svojo proizvodnjo diskov prodali Hitachiju. Se je pa šlo za težavo za katero je malo verjetno, da se bo ponovila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kmetek ::

Se dobro spomnim unih IBM hehe...sem enega fasal, mislim, da več kot kak teden ali dva ni delal :)

Zdaj mi serje 103SJ, kaj menite med F3 103SJ in WD FALS 1TB kateri je boljši/hitreši?

tomos ::

tehnik66 ::

Mogoče je Samsung malenkost hitrejši, vsekakor razlike med njima ne boš opazil, sem pa prepričan da je WD bolj zanesljiv.

Dr_M ::

In kaj te prepricuje, da je ena najslabsih firm za HDDje bolj zanesljiva?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Seveda bi lahko oba za svoje trditve pokazala oprijemljiv vir.

ASUStek ::

trenutno imam WD10EARS in me zanima če se splača menjat za F3 serijo ki bi naj bila zelo hitra med HDDji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ASUStek ()

jan01 ::

@ASUStek
wd green serijo se vedno splača menjat za veliko hitrejši black, oz samsung f3

alpha1 ::

Imam 1tb WD black, pa me zanima kaj se bolj splača, da disk prodam in kupim 2tb ali pa dokupim 1tb in ju povežem v raid? Imam pa tega http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

svetetko ::

Najbolj se ti splača prodati disk ter kupiti 2x samsung f3 1 TB za raid0. Cenovno in hitrostno precej pridobiš.

alpha1 ::

svetetko ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
tu je še precej cenejši. Še malce pobrskaj, najbrž je kje cena še nižja.

kuglvinkl ::

In zakaj naj bi bil WD za 30 evrov boljši? :)

Mi je sicer vseeno, ker bom nabavu točno WDja, pa vendar...
Your focus determines your reallity

T-Majo ::

Ali je to napaka: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Samsung F1 TB 57EUR?

Je F3 boljši? Z F3 so problemi glede dobave.


Potrebujem ga za preko eSATA, kot zunaji disk; arhiv + multimedia.

Je res Samsung hitrejšu, WD pa bolj zanesljiv? Ker mogoče ga bom tudi kdaj uporabil, če bom PC sestavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

xyxyxyxy ::

Trenutno imam Western Digital WD1001FALS Caviar Black. Kje bi najceneje dobil še eno FALS verzijo? Novega FAEX SATAIII ne bi kupoval, ker pri navadnih diskih itak ni razlik, pa še po nepotrebnem bi mi zasedel SATAIII priključek. Priporočate kakšen drug disk?
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334976 (3257) bodom
»

Kateri 1TB trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
548477 (4341) Tilen
»

Med katerim diskom izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
182718 (2329) Racunalnik
»

Kupujem trdi disk - nasveti in izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
383347 (2309) kratos
»

Kateri 1TB disk?

Oddelek: Strojna oprema
221893 (1348) DJ MartiNi

Več podobnih tem