» »

Računalnik okoli 600€

Računalnik okoli 600€

823483 ::

Kupujem računalnim za okoli 600€. Uporabljal ga bom za šolo, photoshop, igre, ipd. Na voljo imam 600€, nekaj malega sem še pripravljen dodatno primakniti. Moja želja je, da je računalnik še 3-4 leta primeren za poganjanje večine novejših programov in novoizdanih iger.
Na hitro sem že sestavil eno konfiguracijo:


Ker želim podpreti AMD/ATI bi rad videl v računalniku komponenti tega proizvajalca. Procesor je mislim da OK, vendar je problem pri grafični. Kolikor razumem je tale kartica precej boljši nakup od te, imam prav?
Bi sploh bila velika razlika če vzamem kar HD 4850 1GB ali pa HD 4870 512MB, ki sta precej cenejši? Ali pa je namesto GTX 260 oz. 4870 1GB boljše doplačati še tistih 15€ in kupiti HD 4890?
Hvala za odgovore že v naprej, pomoč pa bi rabil čimprej.

galu ::

Če boš vzel grafo za 172€, vzemi raje HD4890. Mislim da jo ima AGT neko za 190€.. Ostalo pa je vredu.

823483 ::

Če boš vzel grafo za 172€, vzemi raje HD4890. Mislim da jo ima AGT neko za 190€.. Ostalo pa je vredu.

Aha, hvala.

Sem pogledal še na sestavi.si in imajo tam ugodnejše cene, tako da bom verjetno kar tam vzel:


595,78 eur
Je vse vredu?
Samo nekaj me še zanima. Ti ga tudi pri sestavi.si oni brezplačno sestavijo in stestirajo kot pri agt-ju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 823483 ()

dzinks63 ::

damek93 ::

LordTado ::

kaj pa am3 matično od asus?
a 955 ne paše na am3?

kaj pa ko bo amd dal ven 6 koraše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

galu ::

Bi bilo ZELO lepo od AMD-ja, če bi šli na AM3. Ampak nekako dvomim. Ker sta tu še 2 dodatni jedri in (verjetno) tudi druga tehnologija.

DeathKiller ::

Spomin daj DDR3, k je velik hitrej, pa seveda osnovno tut tako, k paše na DDR3

823483 ::

Spomin daj DDR3, k je velik hitrej, pa seveda osnovno tut tako, k paše na DDR3

Končna cena računalnika se bo precej zvišala(AM3 plošča, AM3 procesor, DD3 rami) s tem da v končnem pogledu cena ne upraviči razlike v performansu.
Računalnika tako in tako ne mislim nadgrajevati, razen mogoče grafične v dveh, treh letih.

Sem začel razmišljati, da bi komponente kupil nekje v tujini(AT, DE, ipd.) in potem dal računalnik nekam/nekomu sestaviti. Pozna kdo kakšno pametno in zanesljivo spletno trgovino, ki pošilja v SLO? Aja, pa kakšne so sploh cene sestave in kje je sploh možna?

TOP ::

Lahko kupiš v tujini,sam če se kej pokvari,bo treba nazaj pošiljt,to vedi.Jurcek ne glumi ,da je DDR3 veliko hitrejši,nekaj je ampak toliko spet ne.

LordTado ::

core i7 bo 6 jedrnike dal na trenutno vodilo...

LordTado ::

če gledaš teste je core i7 hitrejši za 2fps povprečno pri stock ali overclocku,tako da mislim da je trenutno amd cenejši pri price/performance razmerju.Matične če gledaš asus delux je cenejša dost pa proc 955 tut...

Tako da mislim da se amd bolj splača zdej vzet.
Seveda pa je vprašanje kako bo v prihodnosti z izkoriščanjem vseh jeder kdo bo takrat šel naprej.

PSSploh pa nevem zakaj delajo že na 6 jedrih če pa še ena ni prav izkoriščena...Zgleda da ma folk tolk dnarja da bi kupli 16 jedrnike če bi bili zunaj,pa če koristijo samo eno jedro pa še tiso ne do konca...)

galu ::

Ne kupuj za vnaprej. Kupi za danes. - AMD.

TOP ::

Kar se tiče kupovat za vnaprej je nesmisel,ker se nonstop nekaj spreminja in kar izdajo je bolše in hitrejše.Edina pametna poteza je,da tisti ki kupuje komp za igre in tud ostalo,da ne vzeme dvojedrnika,ampak 4,ker vse več iger bo to znalo skoriščat in menjal boš samo grafo in je.KAr se tiče pri AMD 8jedrnikov je pa še vprašanje ali bodo šli na AM3 plato ali pa bodo novo vodilo naredili.Najbolša poteza,bi bla da gre na AM3 plato,ker če ne bo to spet ena verzija bivših (939) za kratek čas.Če pa jim uspe ga dat na AM3 plate bo pa tole zmagovalna kombinacja in bolša poteza od Intela.

LordTado ::

Če dajo na am3 je bo intel u k.r.u!Pardon

Ker intel nekaj čara z novim vodilom spet...za 6 core

janezek67 ::

http://www.so-doo.si/detail.php?page_la...

Osebno bi vzel tale računalnik za 310€. Za ostalo bi si raje kupil kaj drugega. Kar se pa tiče najnovejših špilov, tudi če sedaj vzameš komp za 2000€, je vprašanje, ali boš čez 3-4 leta na njem lahko igral najnovejše igre.

823483 ::

Na koncu sem se odločil za tak sistem:


In cena? 661€, s popustom bo na koncu okoli 650€.
Ohišje je tako:

bluefish ::

Dobro premisli, če si res želiš ogromno vetrnico pri strani, sploh če bo ohišje pri tleh. Čeprav se vrti počasi in je najbrž tiha, pa je sesalnik za prah.

Steinkauz ::

Pa ma filtre za prah?
Če ne boš vsak mesec čistil

823483 ::

Pravzaprav sem naročilo že oddal, tako, da si bolj težko premislim. Kolikor sem dojel, vetrnica piha zrak ven iz ohišja(kar je nekako logično). Imam prav?

black ice ::

Dobro premisli, če si res želiš ogromno vetrnico pri strani, sploh če bo ohišje pri tleh. Čeprav se vrti počasi in je najbrž tiha, pa je sesalnik za prah.

Imam ravno tako ohišje in je res pravi sesalnik za prah. Po enem mesecu se nabere že kar "zavidljiva" količina prahu.

823483 ::

Dobro premisli, če si res želiš ogromno vetrnico pri strani, sploh če bo ohišje pri tleh. Čeprav se vrti počasi in je najbrž tiha, pa je sesalnik za prah.

Imam ravno tako ohišje in je res pravi sesalnik za prah. Po enem mesecu se nabere že kar "zavidljiva" količina prahu.

Pa je vsaj tiho in hladno?
:/

Steinkauz ::

Če si oddal naročilo pred kratkim lahko itak spremeniš. Če pa je že sestavljeno, pa lahko zavrneš paket, sam je mal bedno za firmo. Pač čimprej pokliči.

galu ::

Pokliči. Ni ravno lepo da zavrneš paket ker si se ti zmotil, oni pa majo še dodatne stroške zaradi tebe.

bluefish ::

Če si naročilo oddal danes ali pa včeraj, potem ni panike in le pokliči ter predlagaj kako drugo ohišje.

DeathKiller ::

Kaj pa če malo počakaš (do konec septembra), takrat bodo velike akcije, pa novi modeli

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

Moj predlog:

amd x2 550BE,
4gb rama ddr2 800/1066 (kingston, ocz, crosair)
plata am2+ (asus),
radeon 4870 / geforce gtx 260 core 216,
640gb wd aaks disk,
dvdr,
napajalc 550w / 600w,
ohišje

x45 ::

ohišje je super .. bolje je da je na mizi panike pa ni treba zganjat. pc je treba noter posesat vsake tolko.

TOP ::

Če moreš ohišje not vsake toliko posesat,očitno tud sobe slabo čistite.

bluefish ::

Jah, če imaš sterilno sobo, potem vsakoletno čiščenje res odpade.

823483 ::

Na koncu sem pristal na ohišju Antec Nine Hundred xD.
Tistega, ki sem ga prvo izbral je namreč zmanjkalo in na sestavi.si niso vedeli kdaj dobijo novo pošiljko.


Boljše kot nič ^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov PC do 650€

Oddelek: Kaj kupiti
101234 (994) DeathKiller
»

Komplet računalnik za ~600€

Oddelek: Kaj kupiti
312100 (1644) tx-z
»

Gaming PC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1167792 (5134) fr4nc
»

Nova grafična ali nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
463070 (1209) galu
»

Katera plata za AMD Phenom II 955 (940) in Intel Core2Quad 9550?

Oddelek: Kaj kupiti
281994 (1646) klinker

Več podobnih tem