» »

Velik HDD

Velik HDD

Yurko ::

Zdravo!

Mam en problem. Namreč dobil sem dva velika diska Maxtor IDE po 160GB za testirat.

Plato sem upgrejdal, da takoj spozna dejansko velikost. V čemu je problem.

Jest namreč rabim na enem disku eno particijo (veliko 160GB) in na tej particiji en direktorij Songs v katerem bi bila muzika. OK do tu vse lepo. Sem ga formatiral na NTFS, začel nalagati fajle. Vedno (postopek sem namreč ponovil večkrat na različnih mašinah pod W2K/XP) dela do cca 22000 fajlov vse u redu. Pri taki količini komadov je prostega še cca dobrih 40GB diska. No, jest filam naprej in winsi mi javijo, da disk kar naenkrat ni formatiran, ne morem brati fajlov ki so zapisani na disku, po reštartu pa chkdsk dela kaki dve uri in zbriše skoraj vse fajle (pusti jih kake 10%).

Glede, na to, da sem testiral dva različna diska, na cca 4 različnih mašinah različno pod W2K oz. XP (wintendo pa zaradi posebno pisanega softvera, ki ga uporabljamo), sem izklopil možnost pokvarjenega diska.
Me zanima, a imajo mogoče winsi probleme s takimi particijami in tako količino fajlov v enem direktoriju. A moram foramatirat s kakimi drugačnimi nastavitvami (npr. večjo velikostjo clusterjev ipd)?

Hvala za pomoč.

danielka84 ::

tvojga problema ne znam rešit, ampak me zanima če prodaš kateri disk od teh dveh?
lp
ni-da-ni

AngelOfDeath ::

Em kaki standard pa maš ?
UDMA 100 ...
IDe diske
mal večpodatkov :)

danielka84 ::

hmm, nekje sem bral, senespomnemkje0:)
da ti diski ne delujejo brez "posebnega controllerja", ki ga bi naj dobil zraven!
Mogoče ti dela, samo ne z velkimi podatki.
a maš ta controller?
drugače pa ne vem..
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Yurko ::

-Ripper-
Diska žal nista v moji lasti.

Diski so UDMA133 na IDE vodilu, priklopljeni so na IDE, ki je normalno integriran na matični plošči (UDMA 100). Kontrolerja sicer nisem dobil zdraven, se pa bom pozanimal kako je s tem.

Sej, ko so diski nafilani tja nekje do 120 GB je vse u redu. Očitno se problemi pojavijo, ko ga filam čez mejo 127GB (toliko ga namreč pokaže, če ga formatiram v winsih in ne preko Partition Magica).

Yurko ::

Pa še to. bios je nov in podpira diske večje od 137GiB. Pri bootu plata pravilno zazna velikost diska.

ToniT ::

Kaj pa, če je problem s številom datotek v imeniku?
Neke omejitve obstajajo, ne vem pa natačne številke.

AngelOfDeath ::

Yurko mislim da UDMA 100 podpira diske do velikosti 130GB ali tu nekje okrog.
Prova dobiti UDMA133 kontroler :))

Brane2 ::

Ha! Tale je nice one...


NTFS, M$itovo čudo se sesuje pri tolko fajlih v direktoriju...

No, vsaj zgleda tko.

Vem, da so tu neke omejitve, saj tudi resnih sistemih lahko tweakaš FS še preden daš na particijo kaj konkretnega. Sam ti tega pri tanovi generaciji ni treba. ReiserFS3.6 dela ko mina, Ext3 pa tudi, čeprav je slednji lahko baje maaalce boljši pri gomili malih filetkov na kupu.

Res, kot je videt pri teh stvare Unixu ni para, celo Linux pa fukne winse iz gat...

Da bi blo kaj z diskom ali kontrolerjem narobe, ne verjamem. Lahko da je kak bug v kakem driverju, ki se pokaže glih pri tvojem disku, sam tud to nekak ni logično.

Yurko ::

UDMA100 podpira diske večje od 137GiB (kar je malo manj od 130GB), če kontroler podpira 48bitno LBA naslavlanje. Čemur je v mojem primeru ugodeno (doseženo z nadgradnjo Biosa).

Sem pa poklical znanca na MS Support in je rekel, da je že slišal za podoben problem, vendar od samega MSja še ni uradnega odgovora.

Morda pa NTFS le ni tako hvale vreden, kot trdi M$.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

160GB HDD, do137GB DMA /nad 137GB PIO mode?

Oddelek: Strojna oprema
132700 (2425) TheosGifted
»

Bios in 1tb disk

Oddelek: Strojna oprema
172162 (1863) ender
»

Kako velike diske podpira moja plata

Oddelek: Strojna oprema
81033 (950) Black Dragon
»

Hitachi 160 GB problem!

Oddelek: Strojna oprema
5995 (858) @ljash
»

RAID - 4 diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181434 (1233) Hojne

Več podobnih tem