» »

Mreža in uTorrent

Mreža in uTorrent

racunalnicar ::

Zdravo!!

Sosed ima internet pri Siolu. Na modem ima priključen ruter Linksys WRT54GL. Na njem je DD-WRT v24 sp1 std. Jaz se na ta ruter povezujem brezžično in sicer z ruterjem Edimax BR-6204Wg. Nastavljena sta kot AP.

Na mojem ruterju (Edimax) sta priklopljena dva računalnika. Eden ima nastavljen avtomatski IP in ga dobi samodejno. Ponavadi je 89…. In tako naprej – vsakič malo drugačen vendar vedno se začne z 89. Na enem računalniku pa imam nastavljen ročni IP in ta je 192.168.1.6. Na tem računalniku imam tudi uTorrent.

Nastavljeno imam, da lahko izbira port iz upnp v uTorrentu, v Edimaxu (mojem ruterju) in v Linksysu (v sosedovem ruterju). Nastavljen imam tudi port 6112. Napisal sem ga tudi v Edimaxu in Linksysu. A vseeno. V uTorrenu mi kaže rdeč klicaj, kar pomeni, da ni prihodnih povezav. Najbolj čudno je, da ko dam preverit port, išče, če je odprt na 89… in sploh ne išče na 192.168.1.6 – kjer je utorrent. Uporabljam utorrent 1.8 slo prevod.

Še dve sliki:
 klicaj

klicaj


 port

port



Res lepo bi prosu, da tisti k veste o čem govorim, pomagate.
Če manjka kakšna informacija povejte, jo napišem.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč!!

#000000 ::

Probi še v windows firewallu odpret port 6112 udp in tcp, sosed na svojem roterju pa mora tud met odprt ta port ki more kazat na tvoj 192.168.1.6 računalnik.

racunalnicar ::

ja port ima odprt na ruterju in vpisan ip 192.168.1.6
 še dokaz

še dokaz



probam firewall in sporočim

odprl oboje v firewalu in nč drugač

Še kakšen odgovor?

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

nekaj je narobe z nastavitvami ...

če se ti povezuješ na njegov router potem mora že tvoj edimax dobiti IP 192 itn ... in vsi računalniki tudi, poglej v ipconfig in poglej kateri gateway je nastavljen mora biti IP od WRTja ... če ni ... popravi nastavitve ...

namreč samo tisti router ki je neposredno priklopljen na modem ima lahko zunanji IP ... pa še to samo navzven ... notranji- torej tisti na katerem dostopaš do nastavitev mora biti 192 ... oz varianta

še tole ... mislim da imaš problem z port forwardingom ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338168 (38624) ignats
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273277 (2985) ali3n
»

Sinope 568 +r2 ... PS3 wi-fi problem

Oddelek: Omrežja in internet
9965 (873) tade911
»

router Linksys WRT54G-EU problem!

Oddelek: Omrežja in internet
153241 (2087) 5er-->
»

Kako posamezniku v LAN mrezi onemogociti Internet

Oddelek: Omrežja in internet
181268 (943) matter

Več podobnih tem