» »

WinXP in "shut down computer"

WinXP in "shut down computer"

MikeP ::

Imam Win XP Pro in do nedavno mi je racunalnik po koncanem delu, ko sem izbral shut down lepo ugasnil skatlo.

Potem sem ponovno instaliral XPje tako, da sem ob nalaganju setupa drzal F2 in izbral opcijo namestitve za standardni PC (baje tako izklopi podporo P&P, samo meni izgleda isto) . Potem sem v Biosu spreminjal plug and play nastavitve, ker sem hotel resiti konflikte med IRQji. Pomagalo ni nic, zato sem spremenil nazaj na originalne nastavitve v Biosu. Nastavitev v control panelu nisem spreminjal.

Tezave je v tem, da mi zdaj racunalnika ne ugasne vec, ampak samo napise obvestilo, da je racunalnik pripravljen za izklop.

Ali lahko to kako resim brez ponovne namestitve winXP ?

MikeP ::

Res mi je zal, delam na tako majhnem monitorju in nisem opazil, da je isti topic ze na prvi strani .

nevermind...

andrej ::

s tem ko izberes Standard PC NE izklopis PnP-ja, ampak samo forsiras da se ti ne uporabi ACPI. Potem se pac za upravljanje z energijo uporabi kar APM.

Glede konfliktov pa to niso pravi konflikti. Vec razlicnih naprav LAHKO dela na istem IRQ-ju. To spremenis samo, ce ti kaj steka. Ce kaj steka potem raje poisces nove gonilnike kot pa da forsiras Standard PC...

MikeP ::

Najlepsa hvala za temeljit odgovor. Bom poskusil takoj, ko pridem domov.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI LPT kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
121993 (1803) ender
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151369 (1201) bili_39
»

Kako Nazaj Vklopim Hybernate v 2k

Oddelek: Operacijski sistemi
131159 (1026) igorfeher
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281908 (1558) AngelOfDeath
»

win2000 izklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
7742 (687) pino

Več podobnih tem