» »

Člen v pogodbi- razlaga

Člen v pogodbi- razlaga

UNIVERZUM ::

Moja trenutna težava je, da si vsak po svoje razlaga besedilo, ki se nahaja v pogodbi o mojem izobraževanju.

Besedilo:

V primeru, da je delavec na podlagi svoje pisne izjave oziroma soglasja uvrščen med delavce, ki jim delovno razmerje preneha iz poslovnih razlogov, se po tej pogodbi izplačani zneski ter nadomestila plače v bruto znesku za čas odsotnosti z dela zaradi izpitov in zaključnega izpita skupaj z zamudnimi obrestmi odštejejo od zakonsko določene odpravnine.



Če jaz prav razumem besedilo, se glasi tako. V primeru stečaja podjetja, je potrebno vrniti znesek, ki je bil namenjen izobraževanju s strani podjetja skupaj z zamudnimi obrestmi. Ali se motim?

hvala
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Highlag ::

Piše, da če te odpustijo, se od odpravnine odštejejo zneski izplačani po pogodbi o izobraževanju in nadomestila plače v bruto znesku za čas odsotnosti ko si manjkal v službi- če si imel študijski dopust.

V glavnem bi dobil manjšo odpravnino.
Never trust a computer you can't throw out a window

UNIVERZUM ::

Ja že, venda mi je prekinitev iz poslovnih razlogov znana samo kot "tehnološki višek" (zmanjšanje delovne sile) ali stečaj podjetja.

če pa se pod to smatra, delavčeva krivda, pa že imam to navedeno v prejšnjem členu pogodbe. Če odidem pred iztekom pogodbe ali letim na cesto iz krivdnih razlogov.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Icematxyz ::

http://www.azodvetniki.com/koristne-pra...

Preberi si malo pod Delovno pravo.

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Znesek za izobraževanje se ti b vštel v odpravnino samo v primeru, če boš sam hotel iti vstran ali pa če se bosta ti in delodajalec o tem tako sporazumela (v sporazumu se lahko morda drugače dogovorita tudi o vračanju oz. vštevanju tega denarja). Stečaj po mojem mneju ne spada v nobeno od zgornjih dveh kategorij (ker se bo zgodil neodvisno oz. verjetno celo nasprotno od tvoje volje), tako da ti ne bi smeli nič vračunavat.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MadMicka ::

v primeru stečaja zagotovo nisi dolžan vračati sredstev za izobraževanje. V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga (včasih so temu reklih tehnološki viški) pa nikakor nisi dolžan in ne smeš podpisati izjave o tem, da soglasaš z uvrstitvijo med presežke. Lahko se namreč zgodi, da bi potem delodajalec menil, da je šlo za dogovorno prenehanje delovnega razmerja in ti sploh ne bi izplačal odpravnine, obenem pa bi terjal povračilo sredstev za izobraževanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132382 (1871) opeter
»

Izredna odpoved iz strani delavca

Oddelek: Loža
416742 (3666) jocko
»

ZDR - Odpravnina pri poskusnem delu

Oddelek: Loža
72419 (2106) lukaz
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320245 (17923) Invictus
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810780 (10180) MadMicka

Več podobnih tem