» »

Vgasne se mi monitor med igranjem iger

Vgasne se mi monitor med igranjem iger

_markec_ ::

Bi vedel kdo kako rešitev ali vsaj vzrok zakaj se mi vgasne monitor, med igranjem nekaterih iger? Ko se vgasne, utripa lučka kot, da bi gorel monitor pri vgašenem računalniku. Zadaj se normalno sliši zvok a ni možnosti, da bi monitor nazaj prižgal kljub temu, da grem (na pamet, ker nič ne vidim) iz igre in v windowse. Obvezno moram resetirat komp. Ko pa to naredim pa normalno dela naprej. To mi pa naredi pri obeh Cyrsis-ih potem, ko se nalouda igra (meni se vidi normalno) in pa enkrat mi je naredlo tud pri PES 2008. Računalnik je tud dovolj dober za vse igre. Druge najnovejše igre pa delajo normalno in na visokih detaljih.

_GiZmO_ ::

Preveč navita grafa,oz. se ti pregreva!Kajti ravno Crysis je igra,ki najbolj obremeni grafo!
HP DV7-2130eg

_markec_ ::

Grafa je ATI 4850 neki Toxic edition. Nisem ravno strokovnjak.

Ko sem kupoval mi je pa oni reko, da ima ta kao nek boljši hladilnik zato res ne verjamem, da bi se lahko pregrevala. Kak pa lahko ugotovim, če se pregreva?

p.s. hvala za hitri odziv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _markec_ ()

pivo ::

skoraj ziher je problem v grafi
al je kakšen ram na njej defekt al se pa res pregreva (sem imel sam podoben problem, zamenjal grafo in je delalo)
najlažje preveriš, če se ti grafa pregreva tako, da daš roko na njo,če se spečeš se pregreva ;)
bolj enostavno pa je da si snameš kakšen program za spremljanje temperature GPU,jih imaš kar nekaj na netu, google it

lp
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

blackbfm ::

Če bi se pregreval bi delal kakšne črte, kvadratke ali kaj podobnega. Verjetno je kakšna fora z gonilniki.

_markec_ ::

ma daj čist nova je pa 175 evrov me je prišla... kak za vraga se lahko nova grafična pregreva?????

Gonilnike sem snel zadnje iz ATI-jeve strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _markec_ ()

pivo ::

si probal, če se pregreva? ali predpostavljaš? dosti novih komponent ne dela, bad luck pač.
če se pa ne pregreva pa uveljavljaj garancijo
še prej stestiraj ram (memtest) - just in case ter stestiraj z drugo grafiko v istem kompu da boš 100% da je grafa kriva.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

blackbfm ::

Drugi špili ti delajo. Torej se ne pregreva. Pa saj je že bila ena debata o izklapljanju monitorja med špili če se prav spomnim. Malo poglej po forumu.

_markec_ ::

Če bi se pregrevala bi predvidevam mogla igra delat vsaj kako sekundo al pa več. Monitor se pa vgasne direkt točno, ko bi moglo v igro prit. Torej, ko stisnem Any key. Potem se zvok sliši normalno, monitor pa je vgašen, kot, da bi ga zadaj izklopil iz grafične. To mi naredi izključno pri Crysisu, ki ga najbol želim igrat.

Sem si naložil Everest in vidim, da imajo tud takoj po ponovnem vklopu vsi tri senzorji na grafični temperaturo okoli 40°C.

blackbfm ::

Moja ma normalno v Windowsih 60°C pa mi nič ne jebe:D Je pa res da je pasivno hlajena 2600xt. Tko da za temperaturo se ni za bat. Jz mislim da so driverji krivi ali pa špil - naloži najnovejši patch.

_GiZmO_ ::

Namesti si kak evga precision tool,poženi furmark in spremljaj temperature!Pa boš videl,pri čem si!
In še,kje ti to dela v DX9/DX10?
HP DV7-2130eg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _GiZmO_ ()

_markec_ ::

DX 9

sem pognal ta furmark pa mi je nabil temperaturo grafične na 90 stopinj pa se ni nič zgodlo, tak, da more bit nekje drugje problem ne v pregrevanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _markec_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gretje grafične in glasen CPU? Prosim pomoč.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
364528 (3671) Vajzi
»

Težave z grafiko v nekaterih igricah (HD4890)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171268 (1000) PoStrah
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112290 (2136) klemennn000
»

Problem z igranjem nekaterih iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
481425 (1040) pero#3
»

Izklop racunalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
221341 (987) misso

Več podobnih tem