» »

sata drivers & bios

sata drivers & bios

l2u ::

Pozdravljeni

Že cel dan se ubadam z nadležno zadevo - namreč na svoj nov laptop bi rad naložil win xp.. Kot sem ugotovil, potrebujem driverje za sata disk. Te sem poskušal namestiti z usb floppy diskom - tukaj je windows obstal pri točki ko je pisalo, da moram vstavit disketo v pogon a z intel driver manager (nekaj takega) - pogon A sploh ni več reagiral..

Drugo stvar sem poskusil s prirejeno xp inštalacijo z driverji.. tudi tukaj se je zalomilo na podoben način..

Najlažja rešitev v kolikor sem prebral pa je nastavitev v biosu, da se izklopi AHCI SATA (native sata, legacy sata).. Problem je, da te opcije v biosu sploh nimam!

Kaj naj storim v tej primeru? Razmišljal sem o updateu biosa, vendar pa ne vem, kateri update bi bil pravilen..

Naj omenim, da imam notesnik Toshiba Satellite pro 200..

Hvala za pomoč!

zee ::

s programom nLite vstavi gonilnike za AHCI (=vsebino diskete) v inštalacijo. stvar preverjeno dela na mojem prenosniku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jackorsen88 ::

ja kaj ko vstaviš driverje v win xp pol normalno štartaš install brez da stiskaš f6?
ker jaz sem vstavil driverje v win xp z nlite programom ampak vseeno isto
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

DJ MartiNi ::

Z nlite-om integriraš gonilnike v inštalacijo WinXP. Potem ti ni treba stiskat F6, ko se ti zažene namestitveni čarovnik za WinXP, ker imaš te gonilnike že na cd-ju in jih ne rabiš nalagat z diskete.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

jackorsen88 ::

sem naredo in ne deluje. pol sem probal z usb ključem samo je bla finta da je on pol meni zaznal usb ključ kot disk, in bi lahko xp-je inštaliral samo na ključ
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

ender ::

nLite ti ponudi dve možnosti pri integraciji gonilnikov (mimogrede, integrirati moraš obvezno tiste, ki se sicer posnamejo na disketo - za Intel chipsete so to iaahci.cat, iaahci.inf, iastor.cat, iastor.inf, iastor.sys in txtsetup.oem, zraven sta pa še readme.txt in license.txt; datoteke se nahajajo v f6flpy32.exe, lahko pa jih razširiš z WinImage), moraš izbrati prvo možnost (če se prav spomnim, je to text-mode driver). Prepričaj pa se, da imaš res Intel chipset
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bosmla ::

V BIOS-u nastavi pri SATA na drugo moznost (se ne spomnim tocno) in bo slo brez problema....

Edit
Takole bo prav:
pod advanced izklopi "SATA native mode"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

jackorsen88 ::

saj v tem je glih keč, da te opcije jaz v biosu nimam ... razen neki disk check mam al nekaj takega zdaj nisem zraven, samo tega še nisem stiskal, je možno če to stisnem da meni pol pokaže kakšne so nastavitve diska ..?


ender: sem naredil isto po enem vodiču , samo zadaj ne vem če sem pravi driver cukno, ker ma hp tak butasto stran......bi te proso če bi ga lahko ti poiskal, da vidim če sem pravega snel....(hp pavillion dv9765eg)

hvala
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

mat3 ::

Lahko sklopiš SATA v BIOSU, samo kaj ti potem pomaga met SATA disk če pa ga ne izkoristiš do konca, sploh na prenosniku. Sam sem to najlažje že na večih prenosnikih rešil z že omenjenim nLitom, kjer integriraš (ponavadi) vsebino diskete ali drugega vira SATA gonilnikov. Je pa res da ima HP odlično stran za iskat po njej cel dan ;)
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

jackorsen88 ::

pozdravljeni,

sedaj imam pa že drug problem s temi driverji. danes sem hotel na svojem domačem pc-ju formatirat disk in na novo instalirat xp. kot vedno vstavim cd xp in disketo z sata driverji(dobil zraven plate), stisnem f6 in mi da za izbrat za keri sistem driver naj naloži(čudno to mi prej nikoli ni) dam win xp in dobim sledeče sporočilo:" viasraid.sys caused an unexpected error (512) at line 2113 d:/nt/base/boot/setup/oemdisc.c"......8-O to se mi je prvič zdaj prvič pojavlo, prej sem že s temi driverji dostikrat naložil xp brez problema ampak tokrat pa se je zalomilo.....sem probal že različne driverje pa ista pesem, včasih še javi :" txtsetup.oec caused an unexpected error (1024) at line 1747 d:/nt/base/boot/setup/oemdisc.c. probaval sem neke trike z zamenjavo floppy enote in isto. ne vem kaj naj storim
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415943 (4806) fredyjetle
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153053 (2712) markk1
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323561 (3067) amigo_no1
»

Maxtor SATA in WINXP instalacija

Oddelek: Operacijski sistemi
111235 (1125) B_U_R_I

Več podobnih tem