» »

9600SE in "no signal"

9600SE in "no signal"

Veron ::

Sicer ne gre za mojo težave, vendar opažam pri kar 2eh kolegih, ki imata v računalniku grafične kartice Radeon 9600SE, da ko je računalnik ugašnjen, na monitorju piše, "no signal,...".
Ker imata oba ubistvu samo grafično kartico enako (cpu ni enak, plate drugačne, monitorji drugačni) sumim, da je to nekaj na grafiki

Sicer nevem kaj je, ali se da to odpravit, samo informativno me zanima

DustWolf ::

Samo informativno ti lahko povem da folk ne ve a misliš resno, ko kaj takega vprašaš.

Lahko se greš raje čudit kako to da pri dveh tvojih sosedih na TVju gori rdeča lučka ko sta ugasnjena.

Veron ::

DustWolf, nevem mogoče narobe razumeš, mogoče sm čudno napisal, vendar v normalnih pogojih, ko računalnik ugasneš, monitor gre v stanje "stand by" torej ali lučka na monitorju utripa, ali postane rdeča (odvisno od modela) ampak ekran je ugasnjen (črna slika al kako bi reku), medtem ko pri kolegoma na monitorju non-stop piše na enkratnu "no signal" in ponuje levo desno, spet odvisno od modela = enako kot bi prižgal monitor in nebi bil vključen kabel VGA (oz. dvi ali hdmi). Kaj bolj jasno?

Pyr0Beast ::

Omogoči Power Save v meniju monitorja in ugasnila se bosta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DustWolf ::

Ali pa... nastavi v BIOSu računalnika naj se pošlje na ekran kak drug signal. Neki na D pa 4 črke al kaj je že (mal pozabu?).

Pyr0Beast ::

DMPS Off ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DustWolf ::

Ja... to je en od bolj naprednih signalov ekranu za ugašanje. :)

Veron ::

Omogoči Power Save v meniju monitorja in ugasnila se bosta.

Tole ne bo pomagalo, ker ko sem priklopil računalnik na svoj monitor (lcd) zadeva enaka, torej sam računalnik ko se ugasne, očitno grafika čisto odklopi, tako da bilo kateri računalnik monitor, bo prikazalo "no signal"

plošče so tudi pri obema različne, vendar bom malo pogledal po nastavitvah kaj bi lahko bilo. gre seveda za starejše računalnike, AthlonXP procesorji (en 2800+ drug 3000+)

Pyr0Beast ::

Hmm .. kolikor vem, monitor ravno ne potrebuje aktivnost grafe, da se ugasne. Moj philips se, če nima signala preprosto ugasne :)

Probaj z DVI konverterjem/konektorjem. Če ugasne je to to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DustWolf ::

Monitor potrebuje da je en pin sklenjen z ozemljitvijo zato da ve da je kabel vštekan... Zdi se da grafična to nekak odklopi ko ugasneš komp, kar je skrajno nenavadno. To se tudi OPu zdi nenavadno kolikor sem uspel razbrat.

Veron ::

Torej je tukaj kaka rešitev al edina menjava grafike?

DustWolf ::

Erm rešitev: Stisni na off knof na ekranu ko ugasneš računalnik.

Veron ::

no ali pa to

DustWolf ::

Men se zdi da je to cenej. :D

Veron ::

Pomagal je DVI konverter na VGA :)

Pyr0Beast ::

Hehe :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Veron ::

Grafika je takale:
 9600SE

9600SE


Verjetno preko DVI, ki je direktno "pritaknen" na grafiko dela normalno, medtem ko tale "dodatn" VGA nima tega? Kar koli, preko DVI izhoda na grafiki zadeva deluje BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko ugasnem računalnik se mi na monitorju prikazuje tole...

Oddelek: Pomoč in nasveti
366176 (5057) ST-777
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110417 (9008) inbox
»

monitor ne dela preko dvi priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
71812 (1289) Wolfman
»

Čisto nov računalnik, starejši ekran...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121143 (836) Opkow
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332925 (1788) PrideLess

Več podobnih tem