» »

Bluetooth sinhronizacija in linux

Bluetooth sinhronizacija in linux

DustWolf ::

Pozdrav,

Ali kdo še pozna kak program za sinhronizacijo z telefonom preko bluetooth?

Jaz sem.. sorazmerno uspešno uspel spraviti multisync v delovanje... sinhronizira brez težav (nameščeno na MSI Media Live kištico, doseg je impresiven, dela mi v drugo nastropje izpred bajte), ampak za tisto lahko uporabim samo "Backup" plugin, ki shranjuje podatke z telefona, gor na telefon jih pa ne morem spravit iz fajlov.

Iščem neko rešitev ki bi recimo... brala text file z vCalendarji in vContacti, zato da bi lahko imel same fajle na strežniku, kjer bi jih ustvarjale moje aplikacije, potem bi se pa stvar ob priložnosti uploadala na telefon. Z Multisync sem zelo blizu, ampak ne morem uploadat na telefon, lahko samo downloadam.

Predlogi?

kriko1 ::

Za sync kontaktov, zapiskov, dogodkov... si postavi sync server - Funambol npr.
Potem pa v telefonu nastaviš sync profil in to je to.

DustWolf ::

A ni to propertiary?

kriko1 ::

DustWolf ::

Funambol žal ne podpira bluetootha, moj telefon pa ne PAN dostopa (workaround), tako da je reč zame neuporabna.

Še kak drug predlog?

kriko1 ::

Funambol je strežnik, kako dostopaš do njega je čisto druga stvar (lahko tudi prek IR).
Nikoli se nisem mučil z ostalimi zadevami, zato ne vem.

DustWolf ::

Lahko mogoče preko IR, samo preko bluetootha se ne da. Sploh. Ni connectorja.

kriko1 ::

Connectorji so za druge stvari - je modul ki se veže z aplikacijo in nima veze z transportom. V bistvu ti bi potreboval vzpostavit povezavo na net ali notranje omrežje (tako da ti je strežnik doegljiv).

DustWolf ::

Že napisano, moj telefon ne podpira PAN, tako da bi se lahko povezal samo prek interneta od ponudnika kar je pa nesmiselno (predrago in nič boljše od tega če uporabim že v prvo kar njihov sinhrnoizacijski server).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMS to PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
91901 (961) lukaz
»

Android -> Bluetooth -> Dumbphone -> Internet/VPN

Oddelek: Pomoč in nasveti
51214 (1125) JanK
»

samsung galaxy s3 preko routerja do prenosnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
102090 (1853) wini
»

Prodaja pametnih telefonov dosegla najnižjo rast doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
558686 (6767) sith

Več podobnih tem