» »

Best buy silent komp

Best buy silent komp

Steinkauz ::

Torej odločil sm ne nabavit eno mašino, ki bo zmogljiva, ter tiha, ter čim boljša za svoj denar. Računalnik bom navijal...
Kupil bom v hoh.de oziroma katerikoli slovenski trgovini, če je stvar cenejša, oziroma, če te stvari v hoh.de nimajo. Cene posameznih komponent pa v stilu podanih komponent.

Komponente:

Matična : P5Q Pro - 109,90 €
To ne vem, če je glih best buy, kak drug predlog mogoče?

Proc : Intel Core 2 Duo E8400 - 134,79 €
Ali se splača 20eur več za 8500?

Grafična : Sapphire HD 4850 512MB GDDR3 PCIe 2.0 Toxic - 157,90 €
Kolker sem bral je tale ventilator kr tih

Disk : Samsung SpinPoint F1 640GB SATA II - 59,50 €
Ali naj vzamem raje Western Digital?
Ker je disk najglasnejši, a je kak koristen hladilnik/silencer d

Rami : Corsair XMS2 KIT 4096MB PC2-6400U CL4 DDR2-800 - 79,90 €
Rami pa pojma nimam kiri se fajn navijajo, tko da tle predlogi zaželeni.

Napajalnik : Corsair 650W TX650W 12cm - 82,50 €
Napajalnikov je malo morje in tut nism glih sure, kire so zanesljive firme, pa da je tih napajalnik. Bo 650w dovolj?

Ohišje : To pa iščem nekaj v stilu Antec Nine Hundred, samo da bi bili navadni ventilatorji in ne led, ker nočem met rave partija v sobi. Torej eno ohišje, ki je tiho in fajn hladi celoten sistem. Če ni nič podobnega, bom pa vzel Nine Hundred, sam bi rad spal v sobi, kjer je komp.

CPU hladilnik : Zalman CNPS8700 - 39,90 €

Tle sm tut zbegan ali naj vzamem Noctua NH-U12P - 55,90 €
oziroma Noctua NH-C12P - 58,90 €
Hočem tišino in da dobr hladi.

Torej skupaj pa do 750eur +/- 30eur

ST-777 ::

Najbolje se mi zdi izbrati ohišje, ki nima ventilatorjev, vanj pa vgraditi ventilatorje Noctua NF-S12-800, ki imajo glasnost 5 dB, če je verjeti tovarni.

Vlad Tepeš ::

Priporočam Noctuo NH-C12P, jo mam sam in mi ventilator na rebrih piha še po NB in okolici (ker piha pravokotno na plato).
Rad imam mir in svoj računalnik!

axee ::

Antec p182 (super minimalistični izgled, odlično hlajenje in dobro blaži zvok notranjih komponent), vanj ugradiš 4 noctue 1200rpm (in jih z regulatorjem nastaviš na 5 v in jih ne slišiš, imaš pa še vedno rezervo za navijanje pri 12 v)in pa Thermalright HR-1, in gor isti noctua ventilator, je zelo podoben v zmogljivosti kot ultra120 extreme, ampak pri ventilatorjih nižjih obratov veliko bolje hladi (več prostora med rebri), pri visokih obratih pa (če je vrjeti spcr, in mislim da je)bo razlike z 120 extreme za kakšno stopinjo.

Nasplošno priporočam da se oziraš po testih in priporočilih SPCR, jaz sem se in mi ni žal.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Steinkauz ::

Mnja p182 je mal (pre)drago ohišje. Sej tišina je neki vredna, sam pomoje se da cnej tole izpeljat.
Kaj pa tole : http://www.elektronika.si/product_info.... k vidm da nima light showa, pa vržem not še 2 12centi venta, vse dam na 5V pa je. A je kul ohišje?
Pa še komponente če bi kdo lahko komentiral.

hokuto ::

Če je cilj tišina potem tole ohišje ne bo ravno idealno. Luknja zgoraj, ob strani in cela sprednja maska preluknjana so bolj v smeri čimboljšega hlajenja kot tišine. Tako da, če bo vse ostalo notri zelo tiho, je lahko ok, ohišje ti pa k utišanju ne bo prav dosti pomagalo. Meni je precej bolj všeč tole, v nekaterih pogledih tudi bolj od dražjega p182 - recimo vpenjanje diskov na elastike, kar jih precej utiša in popolnoma izloči prenos njihovih vibracij na ohišje.
doke!

bate ::

Lahko eno simpl ohišje odpreš in naluknjaš, da so komponente čim bolje hlajene in s tem lahko tišje. Druga varianta je dobro ohišje in čim tišji ventilatorji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi gaming PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17833181 (27551) Siddh
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810401 (7860) zavajon
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678281 (6742) Bramac ^^
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362985 (2048) Steinkauz
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212609 (1947) knap

Več podobnih tem