» »

Apple z iPhone-om zadnji na lestvici touchmobitelov

Apple z iPhone-om zadnji na lestvici touchmobitelov

SmeskoSnezak ::

Novica Čeprav sn mislo, da je apple fenomen iPhone zasedel prvo mesto na tem področju, sn se očitno moto. In tako ugotavljam, da je Apple iPhone čist precenjen glede na svojo zasoljeno ceno in z njegovo tehnološko platjo rahlo odzadaj na trgu mobilcev. Bi pa rekel, da je mogoče v Ameriki le na prvem mestu, saj je tam Apple bolj priznan in poznan. Se najde ki kaka analiza ameriškega trga?
@ Pusti soncu v srce... @

zee ::

Tehnolosko resda ni najbolj napreden, vendar moram reci, da funkcije, ki jih ima delajo tako, kot morajo. Osebno sem ga sicer kupil zato, ker je zaenkrat edini med telefoni, ki sem jih imel priloznost pretestirat, na katerem lahko udobno brskam po internetu in prebiram/pisem elektronsko posto.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

.. se ne čudim. Saj je tako z večino njihovih izdelkov. Vse skupaj je le ogromno marketinga, sama uporabnost je pa na dokaj nizkem nivoju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

na japonskem so po 3dni kampirali pred Apple store za 3G.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

Pa kaj mene brigajo čakalne vrste, človek. Na lestvici je zadnji! Torej je ta hype za prazen nič. Raje bi videl še tabelo za ameriški trg, če je kakšna razlika ali celo v Ameriki ostaja odzadaj na tem področju.
@ Pusti soncu v srce... @

borchi ::

> Pa kaj mene brigajo čakalne vrste, človek. Na lestvici je zadnji! Torej je ta hype za prazen nič.

iPhone je ferrari, ne pa hyundai... 8-)
l'jga

SmeskoSnezak ::

iPhone je ferrari, ne pa hyundai... 8-)

Yeah, right. Si sploh sprobal še druge touchmobitele al samo tak v prazno govoriš?
@ Pusti soncu v srce... @

borchi ::

> Si sploh sprobal še druge touchmobitele al samo tak v prazno govoriš?

kot npr...? kateri touch screen mobiji so tebi bili tako všeč? zakaj? kaj je v njih tako bolj naprednega kot pa v jezus phone-ih?

sam vprašam, ker vidim, da se zelo spoznaš.

btw, jaz sem samo namignil, da je procent prodanih izdelkov v neki skupini slab pokazatelj za tehnološko naprednost tega izdelka. večinoma je ravno obratno.
l'jga

we_are_borg ::

.. se ne čudim. Saj je tako z večino njihovih izdelkov. Vse skupaj je le ogromno marketinga, sama uporabnost je pa na dokaj nizkem nivoju.



Seveda je potrebno omenjat da je iPod 160 GB totalna bedarija(zakaj bi le imel backup celotnega sistema na mp3 playerju,videocaste & slike )Touch z 32 GB nesmisel,Power Mac za 16 000 $ absurd,če pa DellŸ z isto konfiguracijo stane 19 500 $.Shuffle je premali in nima ekrana kar je tudi fail,pravtako iPod nano ker ima grde barve in nima radia.MacBook je 13" je premali in hkrati preveliki,MBP pa predrag.Na OS X-u pa tak nič ne dela,glede na to da lahko danes poganjaš Windows na macih,pa je spet nesmisel če pa lahko kupiš Gericom laptop.
death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Ostalo me ne gane, me pa zanima malo več o tem:
>> Power Mac za 16 000 $ absurd,če pa Dell z isto konfiguracijo stane 19 500 $
Ü

Pyr0Beast ::

Najbrž se je usekal za eno nulo - 1950$
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

we_are_borg ::

Nič nismo usekali mimo.Če v kišto nabašemo dual CPU, 4x Grafično,4 TB diskovja & 32 GB Rama,ter ostale "malenkosti" pridemo do te cene. :| in btw, v ceno ni vštet monitor.
death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

In, kaj ma Mac, česar dell nima ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

reptilia ::

jabolko?
Forgive your enemies, but never forget their names.

zee ::

@Pyr0Beast:
Zelo malo tipk in krasno ohisje, odlicno izvedeno hlajenje (hlajenje sistema po kompartmentih).

Aja...pa privzeto pride z delujocim operacijskim sistemom, ki ga pred uporabo ni potrebno dezinficirati in odstraniti vse mogoce *ware sare, ki po mojem mnenju ne zanima prav nikogar.

Se pa strinjam, da so mnogi Applovi izdelki precenjeni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Rauby ::

btw, Power Book je že precej out dated. Na Intelovi platformi se jim reče Mac Pro.
Sicer pa če bi bili tako veliko sranje kot nekateri govorite se nebi nevem kaj prodajalo. Tudi če bi imeli nevem kakšen marketing. Ker v Europi pač nimajo nevem kakšnega marketinga, vsaj jaz še nisem videl nobene reklame na kakšni izmed TV programov, a se vseeno zelo dobro prodajajo.

Pyr0Beast ::

... a res nisi ? Kaj pa novice o čakalnih vrstah, o katerih so poročali VSI mediji?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Se pa strinjam, da so mnogi Applovi izdelki precenjeni.

V USA niso dragi samo pri nas.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

we_are_borg ::

In, kaj ma Mac, česar dell nima ?


za začetek recimo skoraj 4000 $ nižjo ceno ?

btw, Power Book je že precej out dated. Na Intelovi platformi se jim reče Mac Pro.

Powerbook se danes imenuje MacBook PRO,Power Macintosh pa MAC PRO.
death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

A lahko nehate s temi vašimi offtopic odgovori? Hvala.
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Smeško, borchi te je ogovoril. Lahko bi povedal, ker tudi mene zanima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

we_are_borg ::

in kaj je v tej bebasti temi ontopic?
death is irrelevant

Vice ::

Smesko ne vem koliko si prebral novico ampak to kar govoriš ne drži ravno tako kot bi rad povedal. Logično da na azijskem trgu ki obvladuje 80% celotnega trga tuchmobilov ne bo ne apple, Nokia ipd. EU - USA produkti niti približno konkurirali domačim proizvodom ala Samsung ipd. Kot drugo so njihovi "lokalni" produkti tam "zastonj" v naročniških paketih ter uporaba touchscreena je bila tam "integrirana" med uporabnike veliko prej kot v ostalem svetu.
Jest npr. se imel touchscreen telefon kupljen preko ebaya še preden se je pri nas sploh kateri prodajal, dobil pa sem ga za isto ceno kot je bil tukaj nek povprečen telefon (je pa res da je bil malo bugast ampak vseeno..).

popravek: Azijski trg obvladije 80% svetovnega trga tačskren mobilnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

SmeskoSnezak ::

Tilen, thanks za opozorilo, nisn opazo... ker samo preletujem teme običajno =)
Hja, če pa dal taki komentar, kakor da je že sprobal ostale tud, da lahko govori o Apple kot Ferrariju. Zato sn ga vprašal, če je to res ali samo v prazno govori? Običajno to dobiš od medijev, tako napihovanje... jaz mam rad argumentirano!

Sicer pa iPhone po software-u mogoče res bolši, a nima vseh featurov, ki jih imajo nekateri mobilniki že dolgo časa not. Če samo omenim, da je LG začel sodelovat z Dolby Laboratories, torej se lahko v kratkem nadejamo super dobrih zvočnih lastnosti pri LG-ju, kjer trenutno pač kraljuje SE z serijo W. Foto funkcija se mi zdi, da je tud najbolša v SE (možno da je Nokia bolša), čeprav že Samsung pred veki izdal 8mio pixl fotkič v mobitelu. Da ima iPhone prenos podatkov po "starejši" tehnologiji, že tud vrabci čivkajo. Če pa hočeš met mobilno pisarno so pa definitivno bolši poslovni modeli oz. mobilniki, ki tud stanejo manj, baterija pa po definiciji zdrži dlje. (HTC modeli)

Je pa res, da je iPhone lahk tud zabavn, saj ga lahk "igraš" kot kitaro, pa še kako zanimivo stvar ima. Ni pa iPhone ferrari! Kvečjemu ima ferrarijevo šminko, performans pa ne kaže takih, mogoče v 3 verziji bi se lahk približal hyundajem, ki so trenutno na trgu :P

Vice, hvala za razlago. Resda sn novico prebral že nekaj dni nazaj, a v novici piše da so naredili globalno raziskavo. Če to pomeni, da je pretežno večina touchmobilcov v aziji, tudi prav. Potem bi mogli novico malo bolje spisati. Zato sn tud vprašal, če obstaja analiza v Ameriki.
@ Pusti soncu v srce... @

we_are_borg ::

Dobro,janos mi je da ti je predrag in premalo funkcionalen,ker si seveda ti power user.Ni pa mi jasno,zakaj že to moraš delit z nami.Who cares .....
death is irrelevant

robbe ::

Na OS X-u pa tak nič ne dela,glede na to da lahko danes poganjaš Windows na macih,pa je spet nesmisel če pa lahko kupiš Gericom laptop.

In kaj na OSX ne dela? Jaz za svoje vsakodnevne in ne toliko vsakodneve zadeve brez problema uoprabljam dotični OS.

Vice ::

Za US je apple s 35% na prvem mestu, Samsung 27% na 2 mestu, LG na 3 mestu ima 21%....
Je pa odvisno kaj nekdo smatra za Tuchscreen telefon ipd... tako da se te analize malo razlikujejo med seboj ter tudi leto 2008 se še ni končalo.

we_are_borg ::

In kaj na OSX ne dela? Jaz za svoje vsakodnevne in ne toliko vsakodneve zadeve brez problema uoprabljam dotični OS.


sarkazem;sam tudi uporabljam 24/7 OS X.
death is irrelevant

borchi ::

> ...jaz mam rad argumentirano!

mogoče že, samo ti pa jih nikakor ne znaš zapisat...

btw, katere performanse manjkajo iPhone-u? po kaki 'starejši' tehnologiji prenaša podatke iPhone. kr razpiš se, pa ni treba takih deskriptivnih izrazov za 'preproste ljudi' uporabljat, kar ostani na visokem tehnološkem nivoju, bomo že razumeli (če pa bo kaj na previsokem nivoju te bomo pa že vprašali za dodatno razlago). ker mislim, da je škoda, da človek, ki je dal čez prste toliko touch telefonov, ne bi tu delil znanja z nami...

btw, 8m pix senzor za fotoaparat, ki ima lečico v miniaturnem ohišju telefona... čemu točno to služi?! za hi-res zmazek?!
l'jga

Pyr0Beast ::

btw, 8m pix senzor za fotoaparat, ki ima lečico v miniaturnem ohišju telefona... čemu točno to služi?! za hi-res zmazek?!
Vrjemi, da je stvar še kako uporabna, če ima autofocus seveda. Edino, kar mu manjka je zoom, kar pa ponujajo podobni kompakti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SmeskoSnezak ::

borchi, ti si dal izjavo, da je iPhone Ferrari, na tebi je, da to dokažeš! Ne me zdaj okol prnašat, sn vam napisal, kaj mu manjka, da bi bil enakovreden trenutno vodilnim SE, Samsungu in Nokii ter ostalim biznis mobitelom. Znate to zdaj demantirat al samo javkate, ker (imo, po vašem) "čislam" vaš preljubi iPhone?

Da ne pozabim omenit novice, da je Apple najel ljudi v eni evropski državici za prikaz "kako dolge vrste" so pred trgovinami za njihov iPhone. Novico si pa morte najt sami, jaz sn jo zgubo in ne najdem več, sicer bi vam dal link. =(

p.s.:Tema prvotno ni bla tak zastavljena, a če uporabniki insistirajo na to pot, naj jim bo. Še vedno pa bi rad videl kak link z raziskavo ameriškega trga in mogoče še evrope.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

eni kupijo stvari, ker gor pise "apple".

iPod je najbolj prodajan player na svetu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IceIceBaby ::

Zanimivo je, da veliko uporabnikov, ki sproba iPoda ali iPhone v kratkem kupi tudi Maca. Zanimivo je tudi, da zelo velik % ljudi, ki uporablja Applove izdelke ostane njihova stranka še dolgo po temu. Če so izdelki zanič lahko kupca nategneš samo enkrat, za take zveste stranke, ki jih ima Apple pa je potrebno mnogo več kot veliko reklame.

Poleg tega...če mislite, da je Apple v Sloveniji investiral v takšno prikrito oglaševanje (poročanje o dolgih vrstah itd) se pošteno motite. Apple kot tak pri nas praktično ne obstaja. Tistih nekaj oglasov, ki se pojavijo v kakšni reviji pa večinoma financirajo trgovci sami.

Če pa hočeš met mobilno pisarno so pa definitivno bolši poslovni modeli oz. mobilniki, ki tud stanejo manj, baterija pa po definiciji zdrži dlje. (HTC modeli)


Si sprobal? Jaz sem. E90, HTC touch dual, E61, E50... Mogoče nisem tipičen poslovni uporabnik, ampak od naštetih je iPhone (prve generacije, predstavljam si, da je 3G še toliko boljši) najbolj ustrezal mojim potrebam. Delo z e-maili je enostavno, pisanje tekstov je lahko enako hitro kot na QWERTY tipkovnici, browser je daleč pred konkurenco.

Razumem, zakaj so nekaterim všeč Nokie (E90 je zame še vedno najboljši telefon overall) ali WM telefoni. Ne razumem pa v čem je fora, da nekateri na slepo govorite o stvareh, ki jih niste preizkusili. Tehnični podatki so eno, dejansko uporabnost pa pogosto nekaj povsem drugega. Ne velja samo za Apple in iPhone, ampak nasploh, za vse znamke.

SmeskoSnezak ::

kst, se strinjam s tem kar si napisal. Sem pa že rekel, da mene sploh ne briga tale iPhone in kvaliteta, le da mi je zanimiva raziskava in bi rad zvedel še več informacij ter prebral več raziskav. Samo kaj, če so eni tak napadalni in majo takšne komentarje, kakor da so plačani za promocijo. Sami so si izbrali smer, v katero je šla debata...

i'm out of heee... lahk se folk razpiše o čem želi. Ciao


kst, kar se tiče sprobe, ne nisem čist vsega sprobal, ampak poznam osebno veliko ljudi, ki imajo te različne mobitele in sn lahk mal štrkal tu pa tam po nekaterih. iPhone je pač zame pomankljiv. Zvok me ni prepričal, slika še manj, tacanje po ekranu se pozna, tipkanje je zanimivo, a to je na vseh tak, kr nisn navajen. Sn pa omenil, da je software dober, ostalo pa je itak marketing =) Pogledujem pa že, kje bi lahk sprobal SE Xperio.

Ostajam na svojem SE K700 zaenkrat :P
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Kaj točno ti pa manjka na iPhonu?

Xperia se pa še ne prodaja, če se ne motim. Bo pa zanimiva zadeva. Upam, da bodo software poštimali kot se spodobi.

SmeskoSnezak ::

Čez pet dni izide. Tu pa še maš webcast ;) Ja, cena tud mene zanima.
@ Pusti soncu v srce... @

we_are_borg ::

Super,v tej predstavitvi bolj kaže tipa kot zmogljivost telefona.
death is irrelevant

borchi ::

> borchi, ti si dal izjavo, da je iPhone Ferrari, na tebi je, da to dokažeš! Ne me zdaj okol prnašat, sn vam napisal, kaj mu manjka, da bi bil enakovreden trenutno vodilnim SE, Samsungu in Nokii ter ostalim biznis mobitelom. Znate to zdaj demantirat al samo javkate, ker (imo, po vašem) "čislam" vaš preljubi iPhone?

ne. še vedno nisi napisal kaj mu manjka. da pa je iphone 'ferrari' med telefoni je pa jasno. razmeroma mali tržni delež, kultni status, precej drag in ni za vsakega. s ferrarijem tudi ne moreš bajte zidat...

> Da ima iPhone prenos podatkov po "starejši" tehnologiji, že tud vrabci čivkajo.

no, SmeskoSnezak, po kakšnih 'starejših' tehnologijah pretaka bite jezus phone?

> Vrjemi, da je stvar še kako uporabna, če ima autofocus seveda.

8M pix je tista komponenta, ki naredi fotoaparat v telefonu uporaben?! komaj čakam na 16M pix, da končno lahko dam ta ogromn DSLR stran...
l'jga

we_are_borg ::

Najbolj znano je da imajo največji problem glede Apple izdelkov,glih uporabniki ki jo ne uporabljajo.Medtem ko Apple userji prav fino shajamo z OS X,iPhonom & iPodom.Najbolj smešno je tudi to ,da nam na vsakem koraku hočejo vsilit raznorazna jajca drugih firm in nam žugajo s prstom kako uporabljamo precenjeno in neuporabno tehnologijo,kot da nas hočejo razsvetlit or smth.Patetiki...
death is irrelevant

Pyr0Beast ::

Apple kot tak pri nas praktično ne obstaja. Tistih nekaj oglasov, ki se pojavijo v kakšni reviji pa večinoma financirajo trgovci sami.
Da ne? Sredi ljubljane je Jabuk™ trgovina.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

borchi ::

> Da ne? Sredi ljubljane je Jabuk™ trgovina.

tisti store ma z apple-om tolk veze kot big bang s sony-jem...
l'jga

zee ::

Amen.

Ce bi Jabuk™ trgovina imela kaj veze z Applom, bi imeli v Sloveniji tako servis Apple kot (verjetno) tudi prodajo iPhonov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

IceIceBaby ::

Apple kot tak pri nas praktično ne obstaja. Tistih nekaj oglasov, ki se pojavijo v kakšni reviji pa večinoma financirajo trgovci sami.
Da ne? Sredi ljubljane je Jabuk™ trgovina.


Tista trgovina sredi LJ je v lasti firme, ki je nekakšen "uradni" uvoznik za Apple pri nas. Tista v BTCju je od FMCja potem pa je še par drugih trgovcev z Apple robo. Prav Apple pa pri nas ni prisoten in za marketing ne daje nič.

Novinarji pač poročajo o vrstah, ker je očitno to zanimivo. Tako kot vrste za Rebelde itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8528356 (24508) bobby
»

[Pomoč] Kritičen pogled na Apple

Oddelek: Strojna oprema
151125 (877) opeter
»

Proizvodnja novega iPhona 4 stane 188 dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9622030 (19274) techfreak :)
»

Apple pozitivno presenetil borzne analitike (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15134545 (32476) Bor H
»

Prodaja iPhonov peša (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8510780 (8747) Rauby

Več podobnih tem