» »

CGI Pomoč

CGI Pomoč

bobyx ::

Imam nekaj težav s cgi skriptami...
Uporabljam flat-file bazo podatkov do katere dostopata dve skripti, ena samo bere, ena bere in piše.
Obe skripti uporabljata file locking (flock(DATA,2);), vendar pogosto prihaja do izbrisa baze (datoteka s podatki se izprazni).

Zakaj se to dagaja in ali se da kaj narediti?

Hvala za pomoč.
  • premaknil: Senitel ()

darh ::

Včasih, ko sem še delal v perlu (in nisem čist razumel tega FLOCK-a...).. sem take probelem reševal takole...
Ko je neka skripta pisala v file je kreirala nek dodaten file kot informacijo da piše nekam.... pol so pa ostale skripte počakale tisto stotinko sekunde in ponovno pogledale če ta file obstaja ipd...

lame rešitev, priznam.... ampak je delovalo 8-)


Drugače pa, če imaš šanso, presedlaj na kak bolj "resen" DB sistem, recimo MySQL al pa kaj podobnega, in ne bo ti treba skrbeti za take malenkosti, pa še data handling je elegantnejši...


lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

Silence-r ::

Fora je v tem da je flock kurčevo nezanesljiv, poleg tega pa je še odvisen od operacijskega sistema na katerem se zaganja zadeva. Teoretično ti FLOCK(2) le za polovico zmanjša možnost izbrisa celotnega fajla, pa še to le če ga uporabiš prav (ampak res prav) ob vsakem odpiranju fajla.

Sam sem tudi poskušal (včasih) zadevo rešiti na način backup fajlov, ampak je (še vedno) nezanesljivo pa še upočasni celoten potek. Predlagam ti da se poslužiš MySQLa!

bobyx ::

V bistvu je po tem ko uporabljam flock zadeva res malo bolj stabilna, vendar se še vedno sesuva...

Glede na to da kot kaže ne bo nikoli delovalo bolj stabilno bi bilo res potrebno začeti v mysql, samo na žalost mi host tgea še ne omogoča... Upam da bo čim prej.

darh ::

poskus kak flat-text-DB interface zrihtat... k ponavadi so dobr pohandlani... to je sam en LIB file k ma ene par rutin že napisanih za rokovanje z flat-text-fayli... kak cgi.resourceindex.com al pa kej
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

o nastanku... (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
696426 (4887) Dr_M
»

PHP Manual

Oddelek: Izdelava spletišč
141654 (1330) Tody
»

php poll

Oddelek: Izdelava spletišč
5947 (881) bodom
»

File permission error v PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
91346 (1238) rc-car
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392215 (1859) Klemenn

Več podobnih tem