» »

ali je možna okvara napajalnika zaradi napačno nameščenih ramov?

ali je možna okvara napajalnika zaradi napačno nameščenih ramov?

WiLd_WiNd ::

Pozdravljeni! =)

Na kratko: moj vrli brat (drugorazredni p.c. geek...), je inštaliral v star p.c. še 256 ddr2 ram-a in pri tem narobe obrnil palčko (ne vprašajte me kako).

Rezultat je tak, da računalnik več ne dela, baje pa rabimo novo ploščo, procesor in rame. Računalnik je ob zagonu -po ˝incidentu˝- sicer pognal elektriko v p.c. vendar nobene slike na monitor, piska (tisti biiiiiiiip), ali karkoli. Ventilatorji so se pa vrteli, cd-romi odpirali, skratka napajalnik zgleda o.k..

Sprašujem se ali je možno, da je ta glupost lahko povzročila okvaro napajalnika, diska in dvd-r enote? Oziorma kako varno je novo ploščo, rame in procesor montirati na stare komponente?

Ne bi rad, da bi kupil nove komponente in da bi mi še te šle k vragu, zaradi okvare starih komponent. Hkrati pa ne bi rad kupoval nov disk, saj je star disk 160gb sata, napajalnik 500w, dvd-r 16x, računalnik pa rabita starša za čisto osnovne reči.

Hvala za pomoč!

BuBBle.D ::

Po moje je lahko šla samo tista narobe obrnjena palčka po gobe. Napajalnik dela, če se ti računalnik vžge. Resetiraj bios in poročaj, po mojem bo potem vse delalo OK.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

M-XXXX ::

Najbrž je res šel samo ram, mogoče tudi slot v katerem je bil ram, ostalo pa skoraj 100% dela!

Na kratko: moj vrli brat (drugorazredni p.c. geek...), je inštaliral v star p.c. še 256 ddr2 ram-a in pri tem narobe obrnil palčko (ne vprašajte me kako).

Kako mu je pa to ratalo? Ker ravno zaradi tega ima ram na sredini tak zatič da ga FIZIČNO NE MOREŠ ustaviti v režo, če je narobe obrnjen!:D

BuBBle.D ::

Brute force i guess!:D
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

bibip ::

Ram je sigurno zanič. Tisti slot za ram tudi, če ne tudi plata. Tudi po procesurju potegne. Ostalo bi moralo delat 100%.

Enkrat sem bral nekaj o tem, ko je en razlagal, da se da to naredit, ker je tisti jeziček preveč proti sredini. Na silo gre pa vse tam, ko ni treba. :D

solatko ::

Rabil je res veliko silo, da je spravu Ram narobe noter. Če ni šlo vodilo za rame, bi moralo vse delat. Vzemi na bolhi en 256 ram za ene 5€, probaš in boš prec vidu, če je plata v redu.

WiLd_WiNd ::

fantje... dodajal je rame.... torej bi morali stari 256 rama delat ane? =)

In ne delajo... torej je šel sigurno ali matična ali še procesor... =(... ampak wtf... meni je bolj pomembno ali je zato možna okvara diska (zaradi backupa) in napajalnika?

BTW super ste glede števličnosti pomoči =))

glede moči... tko je z pubertetniki... en vedo zakaj so navodila za uporabo... jebiga... sicer sem kr vesel da je zajebu tega, čez nekaj dni dobim kose za nov p.c. in vem podatek več: brat to NE bo sestavlu!

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

fantje... dodajal je rame.... torej bi morali stari 256 rama delat ane? =)

In ne delajo... torej je šel sigurno ali matična ali še procesor... =(... ampak wtf... meni je bolj pomembno ali je zato možna okvara diska (zaradi backupa) in napajalnika?

BTW super ste glede števličnosti pomoči =))

glede moči... tko je z pubertetniki... en vedo zakaj so navodila za uporabo... jebiga... sicer sem kr vesel da je zajebu tega, čez nekaj dni dobim kose za nov p.c. in vem podatek več: brat to NE bo sestavlu!

daj slikaj "skodo" pa postaj slike
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WiLd_WiNd ::

huh...težka... komponente sem že vrgel stran =(... ostaja samo napajalnik in disk in ohišje, slednje pa bom fotkal takoj ko pridem domov, promise =)

bluefish ::

no, tistih fotk ne potrebujemo. Za disk in optično enoto ter napajalnik pa se ni potrebno bati.

Pyr0Beast ::

Sprašujem se ali je možno, da je ta glupost lahko povzročila okvaro napajalnika, diska in dvd-r enote? Oziorma kako varno je novo ploščo, rame in procesor montirati na stare komponente?
Malo vrjetno. Prej se skuri plata/rami.

Zna biti celo, da bi plata in original rami delali, seveda ne v istem slotu.

Aja, da piska pomeni da je plata še živa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

WiLd_WiNd ::

hvala fantje =) Super ste

dzeko4 ::

No le za info, ram se da narobe obrniti....mi je ratalo...delal sem v temi in sem ga res narobe obrnil...pač nekaj me je j***** in sem bil preveč močen;)
No sedaj pa vprašanje: ker sem imel komp odprt in bil čisto zraven, sem videl dim iz plate in sem hitro izvlekel vtič iz štroma. Ram sem valda popravil, ponovno vžgal in vse dela, je pa videti na plati, da je en čip/transistor/dioda...whatever... skurjen in sicer čisto ob vtikaču za disketno enoto? Kaj mi je skurilo oz. kje bi se mi lahko kaj poznalo sedaj? Aja še to, vtaknil sem ga v isti slot in dela!?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzeko4 ()

Pyr0Beast ::

Slikaj ker mi kristalna krogla trenutno ne dela :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljeni PC

Oddelek: Kaj kupiti
261933 (1429) hojnikb
»

Kupujem Namizni Računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
322920 (2427) Yuro245
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
322404 (1802) gemš
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353523 (2590) Bostjan99
»

NOVI OCZ RAMI !!!!!!

Oddelek: Navijanje
201853 (1041) MEDENA

Več podobnih tem