» »

Menjava RAMa pri prenosniku HZ in vodila

Menjava RAMa pri prenosniku HZ in vodila

vecerja ::

POzdravljeni

na prenosniku bi si rad konkretno upgradal RAM, trenutno imam 1x1GB DDRII 667 Mhz in en slot prosti.

Ne vem kakšno imam hitrost vodila niti katero vodilo imam (računalnik je enoletoinpol star Gericom Supersonic Force IPDC T2050@1,60 gHZ, 32bit, kupljen v Hoferju)

Na originalnem servisu mi ponujajo 1GB dodatnega rama brez stroškov dela (vgradnje) za 110 €, kar se mi zdi absolutno predrago.

na strani od AGT sem gledal rame in so dost cenejši samo ne vem ali katerega lahko imam.

Ali so RAMi za prenosnike isti kot navadni za stacionarce (po obliki, dimenzijah in oznakah)?

Ali lahko imam lahko dva rama različne hitrosti (obstoječega 1x1GB 667 in novega 1x2GB 800 ali 1000)?


Ali je težko zamenjat ram, kdo bi to znal?

za primerjavao recimo ta 1x2GB rama ki imata različno opisane laastnosti (prvi, drugi)
  • spremenil: vecerja ()

Gwanaroth ::

110 EUR ??? Lopovi.

Gledat moraš samo, da je SODIM DDR2. Hitrost ni toliko pomembna (667 ali 800MHz), saj ti bo tudi 800 MHz RAM delal pač na 667 frekvenci.

Npr. tale:
http://www.nakupi.net/izdelek_OCZ-DDR2-...

Rami za prenosnike so manjši, kot za stacionarce.

Lahko imaš RAMe različnih hitrosti.

Lahko ti jaz zamenjam (LJ) za en Laško sixpack.
Lights often keep secret hypnosis..

vecerja ::

ali SODIM DDRII pomeni da je za prenosnike, ali le da je tak ram boljši?

ful hvala za ponudbo ... se mal razmisljam, ker si bom verjetn tko pol leta garancije stran fliknu, ampak mogoe vendarle ... A si dober v tem?8-)

solatko ::

Z dodanim ramom ne izgubiš garancije, SODIM pomeni za prenosnike. Vgradiš ga lahko sam, pazit moraš samo da ga prov obrneš - v navodilih imaš slikice.

vecerja ::

Z dodanim ramom ne izgubiš garancije, SODIM pomeni za prenosnike. Vgradiš ga lahko sam, pazit moraš samo da ga prov obrneš - v navodilih imaš slikice.



vem to ni fer, samo v garanciji mi piše, da garancija lahko preneha tudi zaradi tega ker je v računalnik posegla nepooblaščene osebe (tudi če ni napake) ali pa če je prelomljen varnostni ščit :(((



ma ja... sej je povsod tako, da se kar ene dodatne omejitve dodajajo k zakonski garanciji (dve leti vendar ...)

solatko ::

Kupi ram in ga nesi na pooblaščeni servis, da ti ga vgradijo, več kot 10€ ti ne smejo vzet.

alessio2 ::

Pa sej za ram ni nobene nalepke na prenosniku, kjer bi pisalo, da ti ne velja garancija če jo strgaš!
Montiraš lahko sam (ponavadi je to en vijak, ki se ga odvije pod prenosnikom - tudi na netu se najdejo navodila, če se ne znajdeš) in če bi blo v roku garancije kaj narobe s prenosnikom, enostavno vzameš ven ram in ga neseš na servis in seveda zamolčiš da si mel drug ram not ;)

Snegman ::

Živjo
mene pa zanima, če bi lahke tale ram RAM SODIMM DDR3 4GB Kingston (KVR1333D3S9/4G)
si vgradil v ta komp Prenosnik ASUS K53TA-SX003 A4-3330/VGA/15,6", oziroma če je sploh kompatibiln ram

solatko ::

Vedno moraš gledat kateri tip RAM-a je not, če je DDR2, moraš dati enakega, če je DDR 3 ali pri starejših DDR. Vse ostalo je nepomembno, pogledaš samo, če slučajno RAM kakega proizvajalca, po defaultu ne paše not (uradna stran prenosnika).
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RAM naj uporabim DDR1 ali DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
224017 (3494) mat xxl
»

RAM dilema

Oddelek: Strojna oprema
242398 (1749) OVID
»

Dodajanje RAMa v laptop

Oddelek: Strojna oprema
283278 (1943) jukoz
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314597 (3576) Mare2
»

DDR2 in hitrost vodila pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
5963 (904) bradek

Več podobnih tem