» »

AD-AWARE ???

AD-AWARE ???

Kriko ::

Sem pregledal računalnik z AD-AWARE programov in je najdu tolko špijunov da mi je kar slabo, in to razni exe file celo od CloneCD-ja, slovarjev, explore.....
V raznih revijah predlagajo pregled ter nati izbris takih filov, potem po moje lahko zapalim mašino, izklopim telefon in bo, ali narobe razmišljam?

MadMax ::

Omisli si se en mali disk, tolk da mas sistem in vse potrebno za internet gor (pa antivirus in firewall).
Pol pa preklapljas diske.
Malo nerodno je sicer delat restarte, je pa zelo ucinkovito.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dusko ::

V bistvu samo sčisti vse z AD AWARE.Pa se ne sekiraj preveč ker če bi vedno razmišljal kdo mi bo vdrl v računalnik sploh ne bi upal na net.ČE pa te je strah pa vrži gor zonealarm in pika

Kriko ::

Ne saj se ne gre za to da me je strah, ampak sem pač probal in ko mi je najdlo 86 takih špijunov, sem vidu da so mednjimi tudi zelo znani, kot sem omeil. Na koncu ti da možnost da jih zbrišeš, samo potem pol stavri nebi več delalo, ker so taki file .exe file (Explorer.exe, CloneCD.exe, celo ASP.exe novi slovarji, pa cel kup registerskih ključev, dll-jev...)
Torej se tega praktično ne da rešit ker bi moral tudi sistemeske file zbrisat in zagonske file programov!

akulp ::

Sam fora je tud v tem da je precej teh datotek (predvsem tukaj mislm na .exe) takih ki sploh nismo nevarne oziroma so take ki jih program zazna kot vdor v tvoj računalnik, imajo pa samo nek zapis o kakšnih reklamah itd...

Npr CloneCd vem da ima zapis o tem da se ti sproži reklama (se pravi se odpre novo okno v IExplorerju) ki ni računalniku popolnoma nič nevarna.....

iration ::

najboljš je da greš vsak entry posebej pogledat in preverit kaj je. explorer.exe najbrž ne boš zbrisu (čudn da ti ga je zaznou kot spyware)itd.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tiger ::

Tole je pa res čudno, katero verzijo Ad-aware pa sploh imaš? Najnovejša je 5.81.
Morda pa si namesto ad-aware pognal kakšen anvirusni program ter ti je našel virus v exe datotekah.

Dusko ::

Mislim nevem kateri program si ti pognal ,da ti je našel med njimi explorer.exe in clone.exe.Mislim sam redno uporabljam ad aware ponavadi plus verzije in mi teh dveh programov ni še nikoli označilo kot špijona.Ponavadi mi najde da so špijoni cookies kar v resnici tudi so.In pa še kakšen gator file pa recimo reklame od getrighta. Pri clone cd mi pa še ni nikoli našel.Res pa je da imam zdaj to najnovejšo verzijo in vse registrirano.Edini program ,ki mi ga je res zbrisal ad aware je bil hotbar.Tega mi je res ostalih pa mi ni še nikoli. Pa enkrat sem bil okužen s lop.com in tudi tega je najverjetneje zbrisal ad aware nismem pa ziher ker sem zagnal še čitilca diska.

Kriko ::

Fantje, pa ja vem kaj je antivirusni in kaj ad-aware!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Oddelek: Operacijski sistemi
374658 (2607) Myth
»

Težave z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51840 (1765) mojsterleo
»

Rač. po enem času začne zelo počasi delat. Procesor dela po nepotrebnem 100% in še 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
6969 (920) digital II
»

Računalnik preveč obremenjen z neznanim procesom

Oddelek: Pomoč in nasveti
191787 (1399) CaqKa
»

explorer.exe 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
261578 (1094) bbobst

Več podobnih tem