» »

EasyBCD bootloader problem

EasyBCD bootloader problem

dado26 ::

NAVEDEK 1:
Imam težavo:

- 2 diska
- na vsakem 2 particiji
- na prvem disku c:\winvista
- na drugem e:\winxp

Na visti sem naložil tale easybcd. Ko resetiram comp, vse lepo pokaže, opcija 1 vista opcija 2 xp. Vista dela xpji ne. Ko zaženem xpje napiše, da nemre zagnat kr je kao prišlo do napake zarad menjave hardvera(mi ponudi opcijo da na novo naložim oz popravim bootloader-fixboot, fixmbr...) kr pač fali file \NTLDR. Vredu, nardim to. Zaženem xpje iz cdja, grem v repair in vpišem oboje(fixboot in fixmbr). In stvar še vedno ne deluje.

V samem programu easybcd sem v nastavitvah "change seetings" nastavil da vista boota s c:\ xpji pa iz e:\(probal sem tud s default opcijo c:\) in pri c:\ mi napiše ko izberem XPje, da fali tale ntldr če pa dam e:\ pa mi ob opciji da naj zboota XPje računalnik eostavno resetira in spet pridem v bootload meni(začaran krog torej).

NAVEDEK 2:
Na netu sem povsod ze iskal in na koncu prisel do recimo temu resitve(ki pa pri meni ne delujeJeza ):

- presnel NTLDR in NTDETECT.COM iz WinXP cdja na visto ter xp particijo

Sedaj mi ne javla ko želim zagnat xpje da ntldr fali, sedaj javi "invalid boot.ini" in spet se ne zaženejo xpji.

Sem probal tud s recovery(xp) obnovit boot.ini(bootcfg /list; bootcfg /rebuild itd....) pa še vedno isto "invalid boot.ini".

NAVEDEK 3:
Zdaj sem probal še v xpjih.

Moj bootloader zgleda takole(oz boot.ini)

Navedek:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Vista"



Če tak pustim se mi ko kliknem na vista rač enostavno resetira in pridem nazaj v loader, včasih pa napiše isto kot če sem prej v visti spreminjal in želel zagnati xpje(invalid boot.ini).

Mogoče rdisk oz disk oz multi nimam pravih argumentov nastavljenih...

Prosim za pomoč.

Hvala že vnaprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot.ini in Windows XP SP3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191384 (1133) kixs
»

Težavica z boot.ini v XP-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
61083 (944) >>><<<
»

kako se znebiti boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
51438 (1368) m.i.h.a.
»

linux disk crknil, ne morem v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
81028 (977) mile
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91170 (1062) Ikarus

Več podobnih tem