» »

linux disk crknil, ne morem v WinXP

linux disk crknil, ne morem v WinXP

Alfa ::

V računalniku sem imel dva diska. Na enemu WinXP, na drugemu Mandrake linux. Sedaj je disk z linuxom crknil. Ta linux disk sem izklopil.
Ko zaženem računalnik in se mi hoče bootat z diska, napiše pol strani 01 01 01 01 01...

Probal sem z Sistem recoveryem, pa mi ni ratalo.

Prej sem hodil v WinXP skozi Mandrakov boot program.

Se vam kaj sanja, kako bootati Win?

mile ::

od xp-ja cd not,zbootaš računalnik , pol greš v tisto konzolo (recovery al neki tazga) in poženeš fixmbr

Alfa ::

To sedaj dela.

Kako pa zbrišem v bootu ene WinXPje ven (imam 2x WinXP..., pa bi rad da mi kar direktno v WinXP pride, brez izbiranja.

Iskal sem v bootcfg, pa jih lahko samo dodajam. No sedaj imam že tri.

mile ::

boot.ini

drugač, paš pa tud v XP-jih en editor tega menija, sam nebi vedu kje se to nahaja

z desno na MyComputer klikni, properties pol pa tm najd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

freejack ::

Za to maš pa dve možnosti:

1. Start -> My Computer (properties) -> Advanced - > Startup And Recovery (settings) -> (system startup)
Tukaj je izbran tisti OS, ki je izbran za bootanje po defaultu. Da se ti izbira ne pokaže (oz zagonu računalnika) je dost, če si samo izbereš kateri izmed teh dveh OSov, bi rad bootal, nato pa odkljukaš naslednjo možnost "Time to display list of operating systems" nakar se bo vrednost avtomatsko nastavla na 0. In to je to. Naslednjič ko boš zagnal računalnik, se ti ne bo prikazala izbira, ampak se ti bo zagnal izbran OS.

2. Če hočeš pa popolnoma izbrisati možnost zaganjanja drugega OSa, potem pa na C: najdeš datoteko boot.ini, kjer stvari zgledajo nekako takole;
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect


Kot vidiš, imam "izbran" OS na drugi partiticiji, po čemer lahko logično sklepaš, da lahko vstico za prvi OS, oz. prvo partiticijo zbrišem. Izbira se ti nato ne bo več pojavila, glede na to, da je na voljo samo en OS za bootanje.

Če misliš imet samo en OS, drugega pa zbrisat z diska, uporabi 2. metodo, če pa želiš imet oba, ampak da bi se ti zaganjal samo eden, izberi raje 1. metodo.

freejack ::

mile: damn, sn vedel, da me bo en prehitel, ko bom to pisal... :D Se morn naučit bojl hitro tipkat... :D

mile ::

Si se potrudu :))

Alfa ::

To pa na pol dela;(

Torej: Poiskal sem boot.ini, ter ga oklsetil odvečnih Winsov. Ko sem hotel shranit, mi ni dovolilo. Tako sem shranil pod boot1.ini, ter v WinXP recovery (CD), preimenoval boot.ini v boot2.ini, ter boot1.ini v boot.ini
Ko ponovno zaženem računalnik, mi napiše invalid boot.ini
booting from c:windows

Pa pride v Win. Moti me tisti invalid boot.ini, kako to odpraviti.

mile ::

skopiraj nazaj prejšen boot.ini in upoštevaj prvi nasvet freejack-a


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262014 (1368) ta_ki_tke
»

Laptopt in Xp instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
61112 (1041) StratOS
»

boot.ini - kje je to

Oddelek: Operacijski sistemi
5834 (783) snow
»

zagon windowsow-kako...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91050 (910) miki16
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91162 (1054) Ikarus

Več podobnih tem