» »

Problem

Problem

adryana ::

Ojla!
Stvar je sledeča. Ker se zelo malo spoznam na računalnike se obračam na vas. Pred par mesci se je pač pokvaril ventilator ki piha tam zadaj v računalniku. Prišel je en gospod ga zamenjal in je bilo vse ok. Težava pa je prišla pol. Ko sem računalnik vžgala je moje namizje in vse stvari ki sem jih prej imela zginilo. Mislila sem pač da to ni nič kaj takega zato sem si pač nazaj uredila tako kot sem imela,poiskala mape in jih dala tam kjer so prej bile. Predvsem pa tiste z slikami itd. Ko pa sem naslednjič spet vžgala računalnik je prišlo spet na tisto staro kot sem imela pred popravilom, vendar tistih map ki sem jih dala namizje ni bilo več. Tako so mi vse pesmi,slike in kar sem imela zginilo. Zagnala sem tudi iskanje vendar mi map ne najde. Bi mi znal kdo pomagat kako naj pridobim spet to nazaj??? Upam da sem čimbolj dobro razložila in da se me je razumelo.

Hvala
Lp

xabre ::

Pri računalniku je vedno tako, da sam od sebe nič ne naredi.:D

Lahko imaš kakšno zlobno kodo v obliki črvov, virusov ali pa si kaj brskala po kakšnih nastavitvah.

Takole na uč prek neta je težko kaj ugotovit in popravit.

adryana ::

Ja to je res ja:),ampak res se mi zdi zelo čudno. Ker jaz sem na unem drugem namizju samo poiskala pač te datoteke in jih dala na namizje. Pol pa ko sem vžgala je pršlo uno namizje od prej,teh datotek pa ni bilo več. Nevem kako naj pridem spet na uno namizje kjer sem to naredila. Sem pa danes malo bolj potrobno pogledala in sem opazla, da ko zaženem neki program 1-click maintenance od tuneup utilities,ko pač tam išče, da mi spodaj te datoteke na hitro pokaže pod searching missing files needed by applications.
Res nevem kaj bi lahko bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adryana ()

solatko ::

verjetno ti je dva namizja naredilo, pojdi na moj računalnik - lastnosti - zagon sistma oz sistemske nastavitve, pa mal prečekiraj. Nič se ni zgubilo, razen če imaš trojanca, ki briše datoteke.

StratOS ::

Ali pa multi user system. Če bolj podrobno opišeš sistem, seveda če bo šlo ti bomo mogoče pomagali.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

adryana ::

Sicer imam jaz windows v ang. in sem zagnala system informations. A je to to? Malo sm gledala pa nism nič našla. Kaj pa je to multi user? Vem da je mogoče glupo vprašanje ampak se res ne spoznam na računalnike niti malo. :)
Pa hvala vam ker mi pomagate:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adryana ()

StratOS ::

Multi user sistem je sistem z več uporabniki, ki imajo lastne torej osebne nastavitve namizja, datotek, dokumentov ipd ...
Torej če si edina uporabnica to ni možno, če jih pa imaš več si lahko logirana kot drugi uporabnik.
To je seveda le možnost.
Druga stvar je uporaba "neki program 1-click maintenance od tuneup utilities" :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

adryana ::

Ja sem edina uporabnica:). Torej ima še kdo kakšno idejo kaj bi lahko naredila?
Aja kj pomeni če ima dokument na koncu Ink? Npr.: Slika12.Ink

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adryana ()

solatko ::

Nekateri na googl-u pravijo, da se jim je po zagonu tega fajla - kao bližnjica do neke exe datoteke, po restartu računalnika, vse exe datoteke spremenilo v lnk, torej bi bil lahko kakšen trojanc. Pravijo, da potem niso mogli več odpret nobenga faila. Preglej z AV programom, kaj se ti je naselilo v sistem.

Wolfman ::

Najbrž imaš disk zaščiten da ne moreš gor pisat (read only)
To pomeni, da se ti pri vsakem restartu vse vrne v prvotno stanje. Žal sem pozabil kako se to reši. Bom malo pogooglal pa ti povem ko dobim. Lahko pa preveriš, (če imaš več particij) probaš shraniti datoteko na več diskov (C:,D:...)
Če ti na obeh izgine je mogoče res virus, če pa samo na eni je eden najbrž read only.
To pomeni da ti je najbrž tiste mape zbrisalo, (razen če imaš samo eno particijo) potem ti jih je dalo tam kjer so bile prej. Če ti jih nikjer ne najde, je mogoče res virus, ali pa je kdo pomotoma izbrisal?

adryana ::

Torej pregledala sem računalnik in vse pa mi ni nič našlo. Nobenega virusa,ne trojanca, nič. Probala sem tudi to da sem shranla datoteko na več diskov pa mi nič ne zbriše. Ostane tam kjer sem shranila. Očitno res ne bom več dobila nazaj teh datotek:(.

BaRtMaN ::

lnk je sicer končnica bližnjic, ki pa je privzeto skrit, čeprav je prikazovanje končnic ostalih datotek vklopljeno.

Če še malo raziščeš tezo, da se ti je naložilo namizje starega uporabniškega računa, si v raziskovalcu oglej mape
C:\Documents and Settings\< ime uporabnika >\Desktop\

Vsak uporabniški račun ima svoje nastavitve, ki so shranjene v tej mapi. Mogoče se tvoje datoteke skrivajo na namizju drugega uporabnika.

StratOS ::

Ja sem edina uporabnica:). Torej ima še kdo kakšno idejo kaj bi lahko naredila?
Aja kj pomeni če ima dokument na koncu Ink? Npr.: Slika12.Ink
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

BaRtMaN ::

En fizični uporabnik računalnika ne pomeni nujno enega uporabniškega računa na tem računalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443456 (25496) BorutK-73
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303416 (2897) Malajlo

Računalnik star 1 teden se prižiga 1 uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
606058 (4893) bluefish
»

Kako pa vi vzdržujete računalnik

Oddelek: Strojna oprema
281909 (1240) Tomay

Več podobnih tem