» »

Kako pa vi vzdržujete računalnik

Kako pa vi vzdržujete računalnik

mzupin ::

Vem, da je bilo na to temo napisano že marsikaj, ampak nikoli zgoščeno in na enem mestu (ali pač!? ).

Slej ko prej se naš računalni začne počasneje odzivati. Ta čes je seveda precej odvisen od sprotnega vzdrževanja. Ker sam nimam veliko izkušenj s tem in ker se mi zadnje čase moj mlinček ne vrti več tako, kot v "starih" časi, bi prosil za nasvet.

Najprej naj vam zaupam moj način vzdrčevanja:

- fragmentacija diskov (z vgrajenim prog v winxp) + scan disk
- 1-click maintenance s tuneup utilities 2004 (+ še nekaj vgrajenih funkcij, ki automatično pohitrijo sys)
- čiščenje spama z ad-aware 6. 0
- zone alarm me ščiti pred napadi (upam)
-. Mislim da je to vse.


Nimam pa npr. Programa, ki bi mi pomagal odkriti "šibke člene" oz. Komponente, zaradi katerih se rač. Obnaša počasneje (kot je npr. Belarc za prepoznavanje vsebine rač. ).

Aja še to. V winxp se da določiti nično točko (ne vem kakšen je točen izraz) da se lahko vrnemo na "prejšnje stanje", vendar sem zanjo zvedel prepozno. Nebi rad formatiral diska, če je druga možnost, čeprav vem, da me to opravilo čaka - prej ali slej.


Lp matjaž z. M.

timek ::

Vsake tok cajta ga mal zbrcam pa dela k nov!!! :D

Sami ::

Norton System Works 2005 mi ga vzdržuje, vsake toliko časa popravim napake v Winsih ali defragmentiram disk.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zjuga ::

LP

ja v winsih imaš OBNOVITEV SISTEMA..
greš pod pripomočke in nato v SISTEMSKA ORODJA ... tam boš našel OBNOVITEV SISTEMA...tisto klikneš pol te pa tako samo vodi naprej ...odlična stvar

Moonman ::

Za defragmentacijo diska bi jaz priporočil Diskeeper, saj je precej hitrejši. Pa še narihtat se ga da, da se vsake toliko časa sam zažene in opravi, kar je pač njegova naloga.


roscha ::

Oho? A tako se to vzdržuje :D

No moja metoda je povsem druga. Vsakih par mesecev kišto ugasnem, se primem kompresorja in odstranim kake pol kile prahu 8-O

Kar pa ostali počenjate, pa na žalost ne morem. Ni fer nobene zabave!:(

Disk se ne fragmentira (ReiserFS), Spyware + virusi kaj to je?, obnovitvene točke WTF? (aja v šolo ne hodim že par let je to kaj v vezi kontrolnih nalog? :D )

Hočem imet tak fin sistem kot vi, da je kaj zabave pri hiši. Samo to stane.. Kolk je že najcenej licenca? Da vidim če se splača prašička razbit >:D

overlord_tm ::

jest vzdržujem z format c::D
pa z pihanjem v kišto :p

sid911 ::

pa z pihanjem v kišto :p

jas mam ventilator za to.....pač sm lenoba

pikachu004 ::

se en glas za format c: :D

_Nejz_ ::

enkrat na teden ali dva poženeš antivirus scan, kak ad-aware in spybot pa je. vsake par mesecev pa še sformatiraš8-)

Scorpia ::

Vsakih par mescev formatirat. Kako se vam da?:)
Jaz mam XP-je gor več kot eno leto, le da sem 2x uporabil System restore0:) . Res da se XP-ji ne zaganjajo hiter, kot da daš na novo. To me ne skrbi, k mam cajt. Pritisnem gumb, grem do WC-ja in opravim malo potrebo:8) , pa nazaj in je vse kul. Tko mi cajt ne skrbi. Važn mi je, da mi v wnsih vse hiter laufa.

Slowenc ::

avg + kerio, potem pa še Microsoft Antispyware + adaware + spybot SD in pa še občasno system machanic za register spucat in to je to. Sistem tako ostaja hiter in odziven.
Skiny gate.

Dead_Eye ::

Kerio+avg, defrag - kaj je to? Ko se mi pač nabere preveč programov in stvari ki jih ne rabim ali ko kaj neha delat pač format c:8-)

aja, praha v kišti se mi tudi ne da pobrisat/izpihat. Naj bo noter kot nekakšna "zaščita">:D
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Shybby ::

Avast, Microsoft AntiSpyware, Easy Cleaner, Disk Keeper, Spy Sweeper pa še Ad-Aware in mislim da sem vse naštel!

Format pa na kakšne 3 mesece!

MTm2H37rqt7B ::

Register: Regsupreme + TuneUp
zbljware: Ad-Aware
Virusi: NOD32
Disk: Diskeeper

Pa za bootanje windowsov XP - microsoft bootvis

Phoebus ::

Kupil pred 3 leti, vsake pol leta spucam prah, sicer pa ko sem jo kupu sem naložu Debiana in od takrat samo apt-get update && apt-get upgrade ;)

Kar mučite se s formatiranjem...pa jimi vam bo reku da windowsov ni treba formatiratg ker so tako dobri...še ena dobra debata >:D

Gandalfar ::

enkrat na leto sprobam gentooja, vidim da mi se zmeraj ne dela vredu in naredim svezo debian instalacijo..

hruske ::

Vsake pol leta si s kakimi čudnimi dejanji sesujem / particijo, pa sveže naložim sistem, nastavitve ostanejo v /home particiji.
To vzame kako uro, če gre vse po maslu.

Sicer pa vsakič, ko kaj prčkam po kišti (prevečkrat) še malo pihnem, da puhne oblak prahu vn.
Rad imam tole državico. <3

zee ::

V XPjih:
- redno nameščanje popravkov (enkrat na mesec, morda)
- tedensko nameščanje popravkov za Norton Antivirus 2005
- čimmanj drkanja po registrih
- uporaba Firefoxa namesto IE

XPji delajo stabilno malo manj kot eno leto. V primeru sesutja pa lepo naložim ghost sliko iz DVDja in sistem je v nekaj minutah postavljen. >:D

V Gentooju: / (morda novo jedro)

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neoto ::

Jst mam pa tako, da imam dva win xp na enem pc-ju. Enega za sistem z vsemi možnimi programi, drugega pa za server in ostale uporabnike. Oba imata svoji particiji, ki sta redno defragmentirani, poleg tega pa zanju skrbi še norton antivirus z avtomatskimi posodobitvami. Seveda se uporablja Mozilla namesto IE-ja. Ohišje pa vsake tolk cajta odprem pa spiham.
Vse skupaj že laufa več kot eno leto brez večjih problemov in brez uporabe raznih obnovitvenih točk.

borchi ::

winXP:

- dvakrat na mesec bootnem v WinXP, ugotovim, da se mi vseen ne da/nimam cajta igrat igrc in bootnem nazaj v gentoo.

Gentoo:

tedensko:
# emerge --rsync
# emerge -pv world
# emerge -v world

vsake toliko: skompajlam zadnji kernel, odstranim source in module od prejšnjih kernelov. spucam /tmp/.

preveč len za (torej skoraj nikoli): fsck, chkrootkit, clamscan...
l'jga

mzupin ::

Sem poiskusil kar nekaj predlogov. Najbolj mi je mankal reg-cleaner. Glede linux-a sem pa skeptičen. A se ga da gor, ne da bi povozil kar imam?

HVALA VSEM.

:)

overlord_tm ::

Sem poiskusil kar nekaj predlogov. Najbolj mi je mankal reg-cleaner. Glede linux-a sem pa skeptičen. A se ga da gor, ne da bi povozil kar imam?


Z Mandrakom morš bit genij svoje sorte:D . Z kakim gentoojem pa pomoje ne bi bilo težko, če se nebi držal navodil:\

zee ::

reg-cleanerji so najhitrejši način za sesutje Polken.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mzupin ::

Zee: "reg-cleanerji so najhitrejši način za sesutje Polken"

In obrazložitev bi bila...?

R-S-LoVe ::

System restore point je aktivna samo 1 mesec tko da to bi blo to!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

zee ::

- Ker sem jih imel priložnost nekaj preizkusiti, in se je končalo z nestabilnostjo sistema in sesutjem Polken.
- Ker jih za normalno delo in če ne inštaliraš sumljivih programov (ki imajo spyware, razne beta verzije) ne potrebuješ
- Ker lahko relevantne smeti iz registra - večinoma so to vnosi v Run odseku - zbrišeš sam
- Ker pri teh reg-cleanerjih nikoli ne veš, kaj točno ti zbriše in zakaj je recimo določen ključ (v registru) potreben
- Ker lahko spyware iz registra spucaš s kakšnim pametnim programom (Adware, Spybot)
- Ker registri niso problem, če imaš inštalirane samo programe, ki jih resnično uporabljaš in ne še 100.000 programčičev, ki samo kradejo disk in procesorski čas

Restore point mi ni nikoli pomagal (upam, da komu je). Sedaj imam itak image na DVDju. Zlata vredna zadeva.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Loki ::

enkrat na leto ga mal spiham s kompresorjem (predvsem napajalnik!)
defrah OO, avtomatsko
sedaj je ratal aktualen tedenski preventivni chkdsk
MS antispyware
autoupdate je avtomatski
brez antivirusa

Tomay ::

Sygate professional firewall in nič drugega.

V prihodnje planiram suse router+firewall
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za čiščenje kompa

Oddelek: Programska oprema
164491 (3751) opeter
»

Program za razbremenitev sistema?

Oddelek: Programska oprema
111177 (1057) mkonci
»

Kaj uporabljate za zaščito in čistost vašega sistema?

Oddelek: Programska oprema
151643 (1408) pivo
»

Kako skrajšati zaustavljalni čas v Xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
71053 (809) DimmniBurek
»

"Lag" v igrah

Oddelek: Igre
91121 (957) Xplicit

Več podobnih tem