» »

RAP glasba

RAP glasba

Icematxyz ::

Zanima me zakaj je ta zvrst glasbe sploh nastala? In zakaj ne zamre?

Pegaz ::

Nastala je v '70 letih, ko so se črnski "gangsterji" preusmerili iz kriminala v glasbo.

Zakaj bi zamrla? Enostavno, če ti ni všeč, je ne poslušaj.

MK42 ::

Se 'prvi' hiphop komadič. :)
Rapper's Delight @ Wikipedia

Icematxyz ::

No morda sem malo nerodno se izrazil. Da še malo bolj podrobno opišem vprašanje:

Če gledamo neko globalno glasbeno zvrst - ponavadi forsirano z strani ZDA potem se oblikujejo neki trendi v določenih obdobjih.

In sedaj neka glasbena zvrst, da postane globalna v nekem obdobju jo mora poslušati kar velika količina ljudi. Sedaj pa mi ni nekaj popolnoma jasno:

Če gremo 20 - 30 let nazaj "osemdeseta" in vzamemo tisto zvrst glasbe potem je nemalo takšnih ki se strinjajo da so to bila pač "zlata leta". Se pravi neko obdobje maksimalno 20 let je to bila globalna glasba, ki je bila sprejeta pri mladih in srednji generaciji če ne še tudi pri starejših. No potem pa je tista zvrst glazbe zamrla in še sedaj nanjo marsikdo gleda z nostalgijo.

Se pravi življenska doba 20 let.

Sedaj pa če vzamemo to RAP glasbo. Ta zvrst bo že tudi počasi na globalni sceni prisotna 20 let. Upam pa si trditi da niti prbližno toliko ljudi te zvrsti ne posluša.

Torej če je zamrlo neko "zlato obdobje" zakaj ne zamre že enkrat tudi to "črno" obdobje? Saj to ne pomeni da naj zvrst popolno zamre ampak da je globalna zvrst že toliko časa? To pa tudi nekaj ni čisto vredu.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Zarota, globalna zarota! Tu ma nekaj vmes Busheva administracija, Sarkozy in Margaret Thatcher. Garant!

No, da preidem nazaj k temi...neka zvrst uspeva pač tako dolgo, dokler prinaša dobičke gl. založbam. Torej kako dolgo se dobro prodajajo nosilci zvoka. Koncerti menda nimajo kaj dosti pri tem, tam gre bolj za zaslužek dejanskih izvajalcev.
Verjamem da založba "sugerira" Jay-Zju kaki komad naj naredita skupaj s producentom, kaj so trenutni globalni trendi, kaj se bo dobro prodajalo. Zvezde z MTV-ja pač nimajo ne vem koliko umetniške svobode Se mi zdi, da so bolj marionete.

Na drugi strani so pa seveda neodvisne založbe, ki podpirajo prave izvajalce...ampak ti izvajalci nagovarjajo (če sploh koga) zelo majhen krog ljudi.

Torej, da strnem: Neka zvrst je popularna in ne crkne, dokler uspe založbam dovolj dobro fopat dotično ciljno skupino in jim pihat na dušo.
Eh?

Utk ::

A rap sploh še obstaja? Po moje je ze počasi na poti na drug svet.

MK42 ::

>Torej, da strnem: Neka zvrst je popularna in ne crkne, dokler uspe založbam dovolj dobro fopat dotično ciljno skupino in jim pihat na dušo.

No pa saj če so ljudje zadovoljni let it be?

andromedar ::

>Torej, da strnem: Neka zvrst je popularna in ne crkne, dokler uspe založbam dovolj dobro fopat dotično ciljno skupino in jim pihat na dušo.

No pa saj če so ljudje zadovoljni let it be?



Seveda. Sploh nimam nič proti nobenemu.
Eh?

fl0w ::

A rap sploh še obstaja? Po moje je ze počasi na poti na drug svet.


Se zelo motiš
Rap glasba spada pod veliko kulturo Hip-Hop. Dokler bo ta kultura živela, zvrst enostavno nebo izumrla.
Štirje glavni elememnti, ki sestavljajo Hip-Hop kulturo: dj-ing, graffiti, breakdance, mc-ing (rap).
Woop-woop! That's the sound of da police!

neres ::

Rap je zelo ameriška oz. afro-ameriška zadeva. In tam zelo lepo živi.
Tle v Evropi ne občutimo niti 10% popularnosti rapa napram v ZDA.

Če recimo zdej omenim Soulja Boya bo malokateri Evropejec vedel za kaj se gre. V Ameriki pa:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9813194 (11571) Machete
»

Suck it bitch nigga, cuz that's RAP. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719564 (8117) galu
»

ROCK je komercialna glasba.

Oddelek: Sedem umetnosti
203193 (2636) Stepni Volk
»

Ali sta rock in metal v zatonu?

Oddelek: Sedem umetnosti
453472 (2605) drevo
»

RAVE vs TECHNO

Oddelek: Sedem umetnosti
343424 (2902) Tr0n

Več podobnih tem