» »

Problem z uro v XPjih

Problem z uro v XPjih

m80m ::

V zadnjem mesecu se mi je začela dogajati čudna zadeva, namreč da se ura sama od sebe prestavi na nek čuden čas, včasih pa ura ostane prava in se spremeni samo datum (npr. za 5 let v preteklost). Vendar je zanimivo to, da se to ne dogaja zmeraj, namreč lahko je PC ugasnjen in se ne bo nič zgodilo, včasih se pa prestavi tudi pri prižganem PCju. Recimo, da se ura spremeni enkrat v 3 dneh. Kaj narediti?? Ali je problem v bateriji na matični (matična stara 3 mesece) ali je problem v win XPjih in bi bilo pametno narediti format?
;)

opeter ::

Jep, mogoče. Probaj zamenjat Lition baterijo na matični, pa boš videl, če deluje ali ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

najprej format, nato pa reklamacija matične.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cekr ::

Vprašanje je, kaj je krivo temu. Tudi meni se to včasih dogaja zadnji mesec ali dva.
To pa na dveh računalnikih. Premakne se za par ur nazaj.

Sinhronizacija s časovnim serverjem potem reši ta problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

m80m ::

Vem, da sinhronizacija reši ta problem ampak kaj ko je w windowsih nastavljeno, da se sinhronizacija opravlja enkrat tedensko. Ali je lahko sploh kriva baterija, če je PC prižgan in se ura prestavi? Je možno, da je kakšen virus, ki ga antivirus ne odkrije?
;)

cekr ::

Verjetno bo kakšen nepridiprav na disku.

Sem z dvema antivirusoma preveril, če je kakšen virus, in nista prav nič pokazala. Ko pa poženem tretjega, je pa ta takoj pokazal, da se je nekdo pritihotapil na disk.
Bomo jutri videli, če je bil to vzrok.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

m80m ::

cekr dej povej s katerim antivirusom si odkril in pa kaj za enga hudiča si našel, morda imava isti problem. tnx
;)

SynTax64 ::

Evo ena kratka navodila kak v XP-jih naredit da se bo ura sinhronizirala bolj pogosto! ;)


Na začetku moramo zagnati program, ki vam omogoča brskanje po registru. Program zaženete tako, da v zagon (run) napišete regedit.


Registri v programu so razvrščeni v nekakšnem datotečnem sistemu. Podatke za sinhronizacijo ure lahko spreminjate v:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient.


Izberite DWORD SpecialPollInterval nanj dvakrat kliknete in prikaže se vam nastavitveno okno, izberete si decimalni način in vnesete v prostorček čas v sekundah (3600 pomeni, da se ura sinhronizira vsako uro). Urejevalnik registra lahko nato zapremo in v nastavitvah določimo strežnik, iz katerega se bo ura prenašala (recimo: ntp1.arnes.si). Priporočljivo je, da so interval daljši od 1 ure, saj nas lahko v nasprotnem primeru zaradi prekomernega obremenjevanja tudi blokirajo.

No to bo to zaenkrat!

matjazx ::

lahko pa daš med Scheduled Tasks: C:\WINDOWS\system32\w32tm.exe /resync

cekr ::

Uporabil sem kar različe on-line antiviruse. Nepridiprava je prva našla Panda.

Takoj po tem je AV PC-Cillin letel z diska.
Sedaj sem pa uporabil SiOL-ovo rešitev z BitDefenderjem 9 pro in mi je zelo žal, da tega nisem storil že prej.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tear_DR0P ::

ja online scannerji so kr dobri :)

men je tud ura jebala dolg cajta, pol sm pa ugotovil, da se mi brat špila, da lahko ponoč hodi na net :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija časa - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
274618 (1345) Ledstorm
»

Datum se sam spremeni - win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
101807 (1299) z3ro
»

Baterija na matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
121094 (808) car100
»

Sinhronizacija časa - Windows 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
61663 (1508) imagodei
»

Ura prehiteva !

Oddelek: Pomoč in nasveti
91182 (860) Pyr0Beast

Več podobnih tem