» »

[PHP] Netbeans

[PHP] Netbeans

Ph4nt0m ::

Zanima me če je kdo že uporabljal Netbeans za php. Trenutno ne najdem nobenega urejevalnika, ki bi mi bolj odgovarjal. V netbeansu sem že nekaj delal v c++, težava pri izbiri urejevalnika pa je tudi pri tem, da za linux ni toliko podprtih. Ima kdo kak boljši predlog? Še enkrat, LINUX :D
Pri Netbeansu me moti predvsem urejanje html, css...
www.kartusatoner.si
  • spremenil: Ph4nt0m ()

trnvpeti ::

eclipse php

overlord_tm ::

eclipse php


+1

Ph4nt0m ::

Problemi z namestitvijo... Vsaj z njihove strani mi ni uspelo tega dobit. Zgleda imajo neke težave s strežnikom, ker loada stran ne vem kako dolgo in ni nič iz tega.
www.kartusatoner.si

overlord_tm ::

Problemi z namestitvijo... Vsaj z njihove strani mi ni uspelo tega dobit. Zgleda imajo neke težave s strežnikom, ker loada stran ne vem kako dolgo in ni nič iz tega.


afaik hostajo na sf.net tak da lahko kak drugi mirror uporabiš. Drugače pa, katero distribucijo uporabljaš?

Debian/Ubuntu >> apt-get install eclipse
Gentoo >> emerge eclipse-sdk

Ph4nt0m ::

Uporabljam Kubuntu. Saj eclipse v bistvu imam naložen, dobit bi še moral package za php, ampak mi nikakor ne uspe. Sem poskusil z installacijo plugin-a kar direkt iz programa, ampak se tudi tam ne morem povezat na strežnike...
www.kartusatoner.si

krho ::

PDT ?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Ph4nt0m ::

Saj v PDT je ravno problem ja :) Iz njihove strani ne morem downloadat, ker strani sploh ne odpre. Če pa poskusim v Eclipsu dodat link je pa tud enako stanje... Ne vem če je kaj narobe z njihovim strežnikom ali je težava kje drugje... Z googlom pa mi tud ni uspelo dobit nobenega drugega delujočega linka, kjer bi lahko prenesel PDT.
www.kartusatoner.si

drola ::

Eclipse for LAMP - Eclipse z vgrajenimi zanimivimi plugini.
https://drola.si

Lion29 ::

Ok, zdaj uporabljam netbeans nekaj vec kot 2 leti (prej ene 5 let dreamweaver code editor) se prej pa homesite... ok nima veze...

point je samo, da sem navajen na netbeans... in razen tega, da je na trenutke precej laggy (java pac) mi ponuja vse kar rabim (razen code foldsov jquery funkcij)....

zadnje case pa popizdevam... ker se kdaj zgodi, da mi kreshne... in mi potem zjebe ecoding... in namesto ž-jev, dobim Ĺľ, etc... in pol moram delat replace na celem projektu, ki je po novem zlo buggy... damn...

pac malo RANT-am :D don't mind me...

pa ne mi hodit ven da naj zamenjam editor, ker ga ne mislim...ker sem se prevec navadil... in nimam casa (prevec dela) se ubadat s tem da se navadim na novega... mogoce ob priliki, ko se bodoz adeve mal umirile...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gnomee ::

Dolpotegni Sublime Text 2 editor - neke vrste Textmate. Sam sem pred tem tudi uporabljal netbeans in sem preklopil ravno zato, ker je prepočasno deloval. Sublime pa je bomba :)

elrado ::

Na uradni download strani http://netbeans.org/downloads/index.html imaš možnost dobiti verzijo z že vključenim php pluginom.

In se strinjam, da je Netbeans >>> Eclipsu (ki pa so ga ljudje pač vajeni).

technolog ::

Geany. Simple & lightweight.

Jaz sem bil na istem, da enostavno nisem mogel najti pravega editorja. Netbeans je štekal ko neumen, eclipse me moti, ker moraš odpret celoten projekt.

Lion29 ::

gnomee je izjavil:

Dolpotegni Sublime Text 2 editor - neke vrste Textmate. Sam sem pred tem tudi uporabljal netbeans in sem preklopil ravno zato, ker je prepočasno deloval. Sublime pa je bomba :)


sem prechekiral... zgleda super....

na prvi uc sem mislil, da nima code foldsov, sem pol malo prechekiral.... sicer je res bolj kmecko reseno, ampak does the trick, sma navadit se je potrebno novih ukazov

mi je pa zlo vsec, kak so reseni (custom) snippeti

me pa moti, da si layouta ne morem nastimat kot bi zelel...

moj projekt, kig a razvijam 2 leti in se 2 leti ga bom... ima na stotine fajlov.... predvsem pa je sestavljeniz 2 delovm framework in app...od tega je kar nekaj fajlovm ki jih zelim imeti vedno pri roki...

pri NB mi je bilo izredno vsec, da sem lahko odpr 2 projekta (fw, app) in da sem si lahko cito na lefo po vertikali zlozu par datotek, ki jih redno rabim (conf, main.css, main.js, app.js, etc..) zelo, zelo prirocno





ce tega ni mozno v sublime-u, ga bom mogu preskocit
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

technolog: lol, instaliram Geany-ja, in me caka v slo jeziku...wtf... iscem ze 5min kje bi spremenu v anglescino pa nme najdem :D :d
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

ma na splosno mi ni niti malo vsec tale Geany..
tisti sublime mi veliiiko bolj sede.... edino kar me moti, da si ne morem nastavit layouta, vse drugo je super :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

evo, malo sem chekiral se osnovne funkcionalnosti sublime-a..


groza..

kako odprem projekt?


ce odprem direktorij in malo odpiram pod direktorije in odprem en fajl... zaprem editor in ga ponovno odprem... MORAM spet od zacetka... nic si ne zpaomni... to je zame harakiri ob tolkih fajlih kot jih mam... da si ne zapomni kaj sem imel nazadnje odprto pa to...

groza...

pa tudi code folding... vsakic ko odprem si mroam na novo skrcirit kar zelim? omg..


za urejanje ene datoteke ali parih datotek je lahko ta editor ok, za vzdrzevanje in razvijanje velikih projektov pa je neuporaben, zal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

technolog ::

Včasih sem uporabljal tudi scite. Rad bi se naučil Vim, ampak ne vem če je vredno.

Zdele bom pogledal Aptana studio, če se mi dopade.

Poglej si še tole:

http://corpocrat.com/2010/09/30/10-best...

Zgodovina sprememb…

gnomee ::

Lion29 je izjavil:

evo, malo sem chekiral se osnovne funkcionalnosti sublime-a..
za urejanje ene datoteke ali parih datotek je lahko ta editor ok, za vzdrzevanje in razvijanje velikih projektov pa je neuporaben, zal


Se strinjam, za urejanje manjšega števila datotek je super Sublime. Sem spregledal, da se išče IDE za večje projekte.. V tem primeru je res najbolje ostati na NetBeansu :) Itak pa če se dela (kar se v večini tako ali tako) na Linuxu pol še niti ne šteka tako NetBeans kot na Oknih:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014486 (8302) Netrunner
»

html urejevalnik

Oddelek: Izdelava spletišč
171921 (1572) Kocka
»

Urejevalnik?

Oddelek: Izdelava spletišč
496578 (5301) RockyS
»

Katera web development orodja?

Oddelek: Izdelava spletišč
101380 (1003) techfreak :)
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404705 (3479) terryww

Več podobnih tem