» »

GUI programa

GUI programa

l0g1t3ch ::

Ukvarjam se z eno na videz preprosto formo (za kakega bolj izkušenega zagotovo preprosto) in nikakor mi ne rata naredit dizajna in uporabnosti da bi me res zadovoljilo.
Obstajajo kje na netu kaka priporočila oblikovanja GUI-ja pa razni primeri in podobno ? Rabu bi nekaj takega za hitre osnove za nekoga ki se z oblikovanjem GUI ne ukvarja kaj dosti.

Konkretno se ukvarjam z neko formo za upravljanje z uporabniškimi računi. Zaenkrat imam na formi list box, ki se napomni z obstoječimi računi, potem desno imam text filde za vnos raznih podatkov ob dodajanju novega uporabnika. Ta polja se tudi napolnijo z podatki ob kliku na nekega ostoječega uporabnika da vidimo podrobnosti in ga lahko urejamo.
Dodajanje poteka skozi klik na gumb add, ki naredi nov prazn vnos v list box in prazne ostale filde. Brisemo pa uporabnike tako da kliknes na gumb odstrani in se pokaze nova forma kjer nastavis nekaj zadev in potem potrdis.
Sicer zadeva deluje ampak mi sedajle ko sm koncal zgleda cudno :( Nimam talenta za GUI ocitn.

ce ma kdo kak predlog kak bolj uporabn narest kar na plano z njim, pa seveda z linki

Hvala

darkolord ::

Zgodovina sprememb…

MarkookraM ::

Uporabniški vmesniki so hudičevo težki. Tisti ki ga dela, ga vidi popolnoma drugače kot potem končni uporabnik. Jaz vedno mislim ta pa je tako preprosto logičen in intuitiven da ni šanse da kdo ne bo skapiral v prvi minuti. Potem pa moram pisat navodila za še tako preproste stvari.

Pomembni so uporabniki, starejšim naredi čim bolj preprosto, pa še takrat se bodo lovili. Vse v logične okvirčke, velike rdeče številke kaj se prej naredi, puščice.

Daj sliko UI-ja kot ga imaš sedaj pa ti bomo lahko morda kaj svetovali.

koramberger ::

Da ne odpiram nove teme.

Zanimajo me kaki dobri linki o osnovah GUIjev.
Dobre prakse, kaj mora developer pazit, kje se nevešči računalnikov zgubljajo ipd.
Skratka, o tem kar piše MarkookraM, vendar bolj podrobno, oz. čim več.

Google searchi vračajo samo razne javascript/CSS/VB tutoriale in podobno. Mene pa zanimajo high level osnove.

Thx.

Ericssony ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] seštevanje itemov v checkedListBoxu

Oddelek: Programiranje
5787 (684) mihies
»

C# okna in podokna

Oddelek: Programiranje
111602 (1196) FlashM
»

Kolko stane preprost program? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
534802 (3113) klemen22
»

VB6 Option Buttons

Oddelek: Programiranje
5770 (723) Skoky
»

Problem v accessu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111460 (1339) Mercier

Več podobnih tem