» »

programi na prenosnem disku ne delajo

programi na prenosnem disku ne delajo

globe ::

Nekaj programov sem si iz primarnega diska v racunalniku posnel na prenosni disk, da bi jih lahko uporabljal na dveh racunalnikih z win xp. Medtem ko na racunalniku kjer sem programe namestil deluje vse kot treba, se pojavi tezava ko priklopim drug racunalnik. Javlja mi napako, da nekaj manjka in bi bilo potrebno programe se enkrat posneti. Je mozno akko urediti da bi imel na prenosnem disku programe, katere bi lahko uporabljal na dveh racunalnikih?

bluefish ::

Dejstvo je, da mnogi programi določene datoteke namestijo še na druge lokacije na disku - nekateri kaj v mapo Win, druge med Documents and Settings,... Prav tako nastanejo zapisi v registru,...

Če res želiš uporabljati programe iz zunanjega diska na drugem računalniku, potem poišči portable verzije, če obstajajo. Obsežen seznam imaš tukaj: http://portableapps.com/

blackbfm ::

Bi moglo delat če bi na obeh računalnikih inštaliru (na prenosni disk).

bluefish ::

seveda pa mora imeti prenosni disk v obeh računalnikih enako mesto in črko pogona. V nekaterih primerih pa še to ni zagotovilo za delovanje.

Scorpia ::

Mogoče bi šlo takole, inštaliraš na prvem računalniku program, nato zbrišeš mapo programa z diska. Nato spet inštaliraš na drugem računalniku pa pustiš to mapo gor.
////

Highlag ::

Nekatere zastonjske programe dobiš v obliki, ki se naloži na Flash disk. Delovali bi tudi na prenosnem disku. Poglej tule: PortableApps
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
202103 (1255) Okapi
»

zbrisana datoteka NUJNO PROSIM

Oddelek: Operacijski sistemi
443833 (2474) Malajlo
»

Program za kopiranje map

Oddelek: Programska oprema
51661 (1602) jan01
»

A lahko uporabim zunanji (USB) disk kot primarni disk računala??

Oddelek: Operacijski sistemi
6848 (848) 20sdfj093f
»

malo pomoči glede prenosnega diska prosim ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
111108 (927) baska

Več podobnih tem