» »

zbrisana datoteka NUJNO PROSIM

zbrisana datoteka NUJNO PROSIM

twingo99 ::

Pozdravljeni!

Po nesreči sem verjetno zbrisal datoteko, v kateri sem imel vse slike, oziroma datoteke ne najdem nikjer.
Slike so bile na D disku

Datoteka je velika sigurno 50gb.

Ali obstaja kakšen program da bi te slike nekako dobil nazaj na disk, oziroma, da bi naredil system recovery za recimo 14 dni nazaj, da bi datoteke najdu.

Zgubil sem vse slike od rojstva sina do ne vem kaj še vse, kar na jok mi gre.

Lepo prosim za pomoč.

Malajlo ::

Najprej nič ne zapisuj na tisti disk. Nič!

twingo99 ::

O.k., samo ne vem točno kdaj sem jih zgubil, vem da še kakšen teden nazaj so bile še gor, ker sem jih gledal.

Malajlo ::

Potem pa obstaja manjši kup programov, ki so zastonj in omogočajo hitro reševanje po pomoti izbrisanih datotek. Recuva, PCDoctor, ... Brisanje datoteke pravzaprav samo označi prostor na disku kot prost za zapisovanje.
Tule jih je nekaj, frišnih.
https://www.lifewire.com/free-data-reco...
Vsekakor pa glej, da ne šariš po disku, restavriranje naredi na drug disk.
Btw, ena datoteka 50 GB?

RegulusDraco ::

poišči podjetje, ki se ukvarja z reševanjem podatkov in plačaj. Če boš sam pacal, je velika verjetnost da ne boš rešil ničesar. Še profesionalci zelo težko rešijo podatke.

Na disk z izgubljenimi podatki NE ZAPISUJ NIČESAR!!!!!!!!!
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Misliš najbrž na mapo, folder. Hja, velika verjetnost je, da si jo nekam prestavil.

Kurzweil ::

Kot je Malajlo že dejal pred mano. Absolutni nič ne brisat oz. še bolj pomembno snemat. Že to, da nisi imel na C disku je sreča, ker tam se marsikaj zapisuje znostraj sistema. Če nisi ob brisanju stisnil poleg tipke shift, potem poglej za začetek v recycle bin oz. koš. Naslednja

Sicer pa imaš cel kup recovery programov, glej da izbereš kvalitetnega, zavedaj se, da bo to trajalo ure, tako da nastavi sistem tako, da ne bo kakšnega reseta, updejta in podobnega in nič ne delaj na kompu. Obstaja možnost, da ti ne bo naredilo cel recovery. Če ti je problem se tega lotiti oz. te je strah, nesi nekam kjer so za to usposobljeni, sam bi se izgogibal "sosedu zanesenjaku", ti pa povsem da zna biti to kar drago.

Če si jo kam prestavil, poglej po folderjih, saj lahko z drag and drop se to mimogrede zgodi, sicer pa tako vidiš, če imaš sedaj 50Gb prostora več na disku.

twingo99 ::

Hvala vam za tako hitro odzivnost.

Slike so bile na prenosnem računalniku.

Ena datoteka je bila zato ker v njej jih je bilo pa še cel kup.

Vidim, da je full diska prostega.


Spomnim se samo, da sem prejšni teden nekaj čaral z dropboxom, ampak tam jih tudi ni.
Tako veliko datoteko se verjetno tudi briše kar nekaj časa, moral bi opaziti.
Kateri program naj izberem ker jih je toliko, da bočim lažji za razumet.

Čist sem obuban, sploh ne vem kako naj povem ženi.

Kurzweil ::

Ženi ne povej, dokler (če) prideš do situacije, da ne bo mogoče rešiti podatke, s tem ji ne boš lagal, temveč boš samo naredil mir v hiši :|

Evo, kar se mene tiče, sem vedno uporabljal Recuvo in vedno je rešilo vse podatke. V večini primerov, so najboljši tudi programi, ki jih dobiš poleg od samih proizvajalcev diskov.

xtpwn ::

Mogoče nesmiselna rešitev ampak si pogledal v koš?

specing ::

@RegulusDraco profesionalci z lahkoto rešimo podatke. Posebej zato, ker delamo BACKUPE.

Poleg tega je nasvet "nič ne brisati" slab, saj ne upošteva dejstva, da programi in OS sam zapisujejo stvari ves čas (dnevniki, zgodovina, autosave, etc). Najboljši nasvet je "potegni disk oziroma elektriko (v primeru sistemskega diska) ven iz kompa" in nato razmišljaj kaj in kako.

Nato se odpravi v trgovino in kupi dodatne trde diske.

andromedar ::

Jaz sem imel pred časom dobre izkušnje z Recuvo: https://www.piriform.com/recuva

Edit: zdaj ko sem prebral še par postov pred mano, vidim da nimam samo jaz dobrih izkušenj z Recuvo :)
Eh?

Zgodovina sprememb…

twingo99 ::

V košu ni ničesar, grem pogledat kak trailer na you tube od RECUVE,potem se bom pa odločil, ali bom probal sam, oziroma bom nesel to profesionalcem, da probajo rešit zadevo.
Vem da bo drago ampak, šola mi bo za naprej,da delam razne backupe, oziroma po starem sistemu dam razvit slike.

Fantje zlati ste, sam, da vem da obstaja upanje, da slike dobim nazaj je že nekaj.

Res ste face

RegulusDraco ::

trailer na youtube boš pogledal in potem sam reševal.....
preberi to 10x in razmisli če se res sliši dobro :)

Poizkusi ampak res zelo, zelo pazi da ne boš na tisti disk ničesar zapisoval. In kot so ti že rekli preglej disk če si slučajno samo kam premaknil mapo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@specing, bereš ti kaj? :))

In še to, ko boš delal recovery ti je najboljše, da to delaš na prazen prenosen disk... govorim o podatkih, ki ti jih bo program restavriral. Razlogov je več, restavriralo bo hitreje.... če se zalomi pri restavriranju na isti disk, je s tem lahko konec možnosti, da daš še enkrat restavrirati podatke. Sem pa enkrat opazil, da mi je restavriralo vse na prvi pogled, nekaj slik pa je imelo par sektorjev mimo in je potem bila na sliki kakšna črta (ali pa se sploh slika ni prikazala).

Vem, da nisi prišel sem po pametovanje, ampak mislim da ti je tole dobra šola za vedno... BACKUP, sploh tako pomembnih podatkov.

twingo99 ::

REGULUSDRACO
Imaš prav, pogledal sem na you tube, me je minil.

KURZWEIL
To jest ne vzamem kot pametovanje, ampak kot svetovanje.

twingo99 ::

Klical sem enga znanca, ki je računalničar, pa mi je rekel, če bo dobil slike nazaj, mi bo računal 50 eur,oziroma če jih pa ne bo mogel dobit mi pa ne bo nič računal.

Mislim da je to res poštena cena.

Z veseljem mu bom dal še kak euro zraven, če mu uspe.

Malajlo ::

Od 50 GB fajlov najbrž ne bo niti opazil, da kake sĺike ni več.
Kar se tiče cene, če ne narajma ravno na dobičkarja, je to ranga servisne ure. Ajde, dveh, če še prenosnik razdira. Govorimo o restavriranju zbrisanih datotek, ne forenzičnem reševanju (pokvarjenega diska npr.).
Aha, vidim da je dal pošteno ceno :)

Kurzweil ::

@Malajlo, žal je tako da ime datoteke je vidno, samo pogledat je ne moreš, ker je preveč "corruptana". Je pa res, da če je to vsaka 20. slika tako ni problem, itak se ponavadi pretirava s slikami. Twingo99, če gre za slike tvojega življenja, če se malce hecno izrazim, absolutno ne bi angažiral lokalnega zanesenjaka ali kolega. Za kakšen € več, raje nesem nekam, kjer to res počnejo 100% profesionalno, če ti par prišparanih € odtehta, da obstaja rizik, da izgubiš slike in poleg zakuhaš še gnev svoje žene... potem kar. Vsekakor pa restavriraj podatke ne drug disk!

c3p0 ::

Brisanje 50GB mape ponavadi traja kar en čas in se opazi. Da nisi le mape po nesreči potegnil v drugo mapo, to se pogosto zgodi.

Če ti zdaj ne uspe, kaj pa naslednjič, ko boš fasal ransomware, ali ko bo disk škripnil? Malo pameti v roke in backupirat še pred katastrofo, po je prepozno.

RegulusDraco ::

twingo99 je izjavil:

Klical sem enga znanca, ki je računalničar, pa mi je rekel, če bo dobil slike nazaj, mi bo računal 50 eur,oziroma če jih pa ne bo mogel dobit mi pa ne bo nič računal.

Mislim da je to res poštena cena.

Z veseljem mu bom dal še kak euro zraven, če mu uspe.


pokliči podjetja, ki se s tem profesionalno ukvarjajo. Ne za vsak drek klicarit "znance, ki so računalničarji, ker cele dneve igrajo igrice".
Ja, za namestit gonilnik tiskalnika so dobri. Če pa boš točil krokodilje solze, ker boš izgubil 50 gb slik pa 2x premisli kaj boš storil.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

Ne prižigat PC-ja, disk ven ... čimprej

twingo99 ::

Ne boste verjeli kaj se je zgodilo,jutri imam rojstni dan in in mi je ženi kupila prenosni disk za darilo.
Hotela me je presenetit, zato je kompletno mapo skopirala iz prenosnika na prenosni trdi disk.

Hotela mi je to jutri podarit, pa sva drug drugega malo zafrknila, jest njo ker sem pokvaril presenečenje, ona pa mene, ker sem dobu m malo sivih las hehe.

Za vse je nekaj prav, bova dala ta najbolj dragocene slike tudi razvit, da ne bo prišlo kasneje, še do kakšnega problema.

Še enkrat hvala, ker ste se tako potrudili pomagat.



lep večer še naprej

technolog ::

No comment.

c3p0 ::

Ni skopirala, ampak movala. Vseeno se lahko kaj naučiš iz tega, ker prenosni disk še toliko prej "pade".

andromedar ::

Vse najboljše :)
Eh?

Evolve ::

c3p0 je izjavil:

Brisanje 50GB mape ponavadi traja kar en čas in se


50 giga mapa je prevelika za kos in jo sistem ne prestavi v kos... Ampak jo takoj pobrise...

Han ::

Hitro nazaj skopiraj, da boš imel pravi backup in ne zgolj eno in edino kopijo...

St235 ::

Han je izjavil:

Hitro nazaj skopiraj, da boš imel pravi backup in ne zgolj eno in edino kopijo...


To ni nikakršen pravi backup. Če imaš 50gb slik se zresni in naredi kot se zagre, drugače boš kmalu spet jokal na forumu.

Res ne razumem ljudi, ki jim je težko dat 300€ za ustrezeno postavitev backupa, potem bi pa plačevali ne vem kakšne vsote, ko gre kaj narobe.

loveJDM ::

St235 je izjavil:

Han je izjavil:

Hitro nazaj skopiraj, da boš imel pravi backup in ne zgolj eno in edino kopijo...


To ni nikakršen pravi backup. Če imaš 50gb slik se zresni in naredi kot se zagre, drugače boš kmalu spet jokal na forumu.

Res ne razumem ljudi, ki jim je težko dat 300€ za ustrezeno postavitev backupa, potem bi pa plačevali ne vem kakšne vsote, ko gre kaj narobe.



300€ za ustrezno postavitev backupa?WTF?

Ali pa da vse datoteke na prenosni disk,za ziher še na domač pc disk,tretjo kopijo pa ima na laptopu...po želji pa še vedno lahko v Cloud naloži teh 50gb.Pa ga ne stane praktično nič,razen nekaj časa.

branc ::

OP, upam, da si prišel do določenih zaključkov.

Sam imam 48 GB fotk in posnetkov. Ravno tako kot ti, rojstvo otrok, prvi koraki, njihovo odraščanje. No, še iz klatenja po svetu,... bližnjih, ki so že pokojni, itd....in še mnogo drugih ljudi in situacij, ki jih ne želim pozabiti.
Lahko trdim, da bi se z izgubo vseh materialnih stvari lahko sprijaznil, z izgubo tega arhiva pa zelo težko.
Svoj arhiv imam spravljen na štirih diskih (+offline), vse nekajkrat kriptirano, za nameček še v oblaku, za kar plačujem cca. 2€/mesec (Drive). Želim ti povedati, zavaruj svoj arhiv primerno.
Tist disk, ki si ga dobil za RD, je po mojem mnenju mnogo premalo.

konspirator ::

Naredi selekcijo in natisni pomembno na kvaliteten foto papir.

Če se zgodi da zmanjka elektrike in crkne net boš še vedno imel dostop do albuma.
--

Zgodovina sprememb…

Tralala999 ::

oblak.

Samael ::

Mnogo, mnogo let nazaj (še pred razmahom raznoraznih cloud storitev ipd) sem imel podobnjo izkusnjo. Bolj iz radovednosti, kot česarkoli sem pognal File Scavenger (https://file-scavenger.en.softonic.com) in presenečeno zazijal, kaj vse se je pojavilo nazaj. Tudi zadeve brisane mesece in mesece nazaj. Marsikaj je imelo drugačno, popačeno ime datoteke in podobno, ampak ja, tisto, kar sem želel dobiti nazaj, sem dobil.

To ne omenjam zato, da bi se zdaj človek zanašal na to (jaz se že ne - to bi bilo neumno), ampak zgolj kot zanimivost in pa mogoče eno od potencialnih opcij, ki mogoče, zgolj mogoče, reši izgubljeno, ko gredo stvari res narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

St235 ::

loveJDM je izjavil:

St235 je izjavil:

Han je izjavil:

Hitro nazaj skopiraj, da boš imel pravi backup in ne zgolj eno in edino kopijo...


To ni nikakršen pravi backup. Če imaš 50gb slik se zresni in naredi kot se zagre, drugače boš kmalu spet jokal na forumu.

Res ne razumem ljudi, ki jim je težko dat 300€ za ustrezeno postavitev backupa, potem bi pa plačevali ne vem kakšne vsote, ko gre kaj narobe.



300€ za ustrezno postavitev backupa?WTF?

Ali pa da vse datoteke na prenosni disk,za ziher še na domač pc disk,tretjo kopijo pa ima na laptopu...po želji pa še vedno lahko v Cloud naloži teh 50gb.Pa ga ne stane praktično nič,razen nekaj časa.


Daj malo ponovi matematiko, da ne boš take neumnosti klatil. Kolk po tvoje stanejo trije diski? Ja, najboljše je na roke kopirat na tri konce, po možnosti na 10 let stare 240GB diske in se čudit zakaj so na zunanjem disku podatki nazadnje osveženi pred enim letom, ko kaj crkne.

Postaviš klasično postavitev 3-2-1, jo avtomatiziraš in imaš mir. Zdaj a te stane 250€ ali 350€ je povsem irelevantno za to debato.

Malajlo ::

Diske v RAIDu, online v oblak, tedensko na trak, vsake kvatre pa še na zunanji disk.

Han ::

Kakšen trak? :P

Machete ::

Tape drive @ Wikipedia

takole ma Malajlo doma

:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Netrunner ::

Pa kdo še backupira na trak danes :) ... no vsaj klasičen uporabnik nobeden. Za take zadeve so cloud-i ali NAS-i ipd.

St235 ::

Trak je IMO overkill, razen če govorimo o longterm storage velike količine podatkov.

Za večino ljudi je sistem 3-2-1 več kot dovolj. To pomeni, da imaš vse podatke v treh kopijah od katerih sta dve pri roki (on site) in ena na tretji lokaciji oziroma cloudu (offsite).

Bistveno je tudi, da je zadeva v čim večji meri avtomatizirana, ker priklapljanje diska in ročno kopiranje (po možnosti kar prepisovanje) podatkov v najboljšem primeru pomeni par mesecev izgubljenega dela.

c3p0 ::

Evolve je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Brisanje 50GB mape ponavadi traja kar en čas in se


50 giga mapa je prevelika za kos in jo sistem ne prestavi v kos... Ampak jo takoj pobrise...


Že, ampak to brisanje en čas teče in ga uporabnik komot opazi. Če premakneš mapo v drugo mapo, pa se zgodi praktično neopazno, ker se popravi le en pointer na filesysu.

Trak (potrebna oprema) je tudi precej drag, doma to uporabljajo le zanesenjaki. V profi vodah pa je tega precej in se tudi še aktivno razvija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

next3steps ::

Windows bug: datoteka kopirana na HDD, v drugem računalniku ni vidna v nobenem programu opazi se le zaseden plac na HDD.
Je kdo imel že ta problem? Sicer sem ga rešil, a vseeno.

Malajlo ::

Trak niti ni tak overkill. Na borih 300 GB ne spraviš ravno veliko. Filmi vsekakor ne spadajo tja, za baremetal kopijo hosta in virtualk je pa dovolj.
Predvsem pa traku ne more noben locky zakriptirati.

c3p0 ::

Od kod pa ti 300GB? LTO7 podpira 6TB/kaseto. + kompresija, pa je lahko še krepko več, vse to za dobrih 100$.

Nekje 3k€ za pogon se lahko hitro pokrije, če imaš dosti podatkov.

Malajlo ::

Hja, ima že ene precej let tračna ;) Dokler gre vse gor in dokler dela, bo pač ostala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789385 (6573) Jst
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913889 (7577) Miha 333
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416890 (8042) dunda
»

Kateri free cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5015443 (12221) bobby
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356594 (6051) T_F_7

Več podobnih tem