» »

Program za register

Program za register

kalcek16 ::

Zanima me kateri je dober progra za register urejat, da bi mi sam najdu katere dll datoteke mi manjkajo in da bi mi jih iz interneta prenesu. Ker se mi ob zagonu oken pojavljajo okna, da ne najde določenih dll datotek, ena izmed njih je taka {xxxx-xxxx-xxxx-xxxx}.dll take iz zavitmu oklepajem mi pa na googlu ne najde.

miranpozar ::

Narobe razmišljaš! V registru je napisano, naj naloži določene .dll datoteke, ki pa jih na disku ni. Namesto, da bi šel iskati te .dllje in jih nalagal na disk, raje iz registra pobriši sklic na te datoteke ;)
Če ti vse dela kolikortoliko vredu, si lahko prepričan, da so to ostanki nekega malware/spyware programa, katerega datoteke ti je antivirus ali antispyware odstranil, ni ti pa iz registra odstranil sklicev na njih. Če bi bile to pomembne datoteke, bi jih Google sigurno našel ;)
Odpri torej regedit in daj iskati manjkajoči .dll, ko najde zapis pa kar izbriši celo vrstico.
Inštaliraj dober antivirus (Avast, AVG,...), dober antimalware (Malwarebytes, SuperAntiSpyware,...) in z obema poskeniraj cel PC.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

StratOS ::

V registru so le linki, podatki do datotek, kontrolnikov, activex serverjev ipd ...
Če ti kakšen program zahteva dostop do različnih datotek activex ipd ... je problem mogoče ker te datoteke ni, oziroma ni pravilno registrirana, nima raznih runtime komponent, povezav, ipd ...
Veliko programom pa le uporablja zunanje sklice na te datoteke in ne na servis, activex ipd ...
V večini primerih ni programa, ki ti bi 100% izpilil sistem pri teh dogodkih, še bolj riskantno je prepustiti in zaupati takšnim programom ( iz lastnih izkušenj ). Najboljša zaščita je preventiva, lastno znanje in razumevanje osnovnih operacij in dogodkov.

Določene datoteke alla COM, DCOM, COM+, ActiveX, OLE "lahko" registriraš preko regsvr32 seveda če je prišlo do kakšnih problemov ali prepisov datotek, druge pa posebno registrirajo preko določenih CLSID.
Server procesi in podobno so torej zapisani v registru HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID.
Poleg tega je ustvarjen oziroma kreiran tudi objekt na HKEY_CLASSES_ROOT in ostale stvari.

Brisanje in spreminjanje v veliko primerih ustvarja probleme, tudi uporaba programov je na lastno odgovornost, vseeno bi pa prej pregledal oziroma zaščitil sistem z kakšnim integriranim AV sistemom.

Sam sem kar zadovoljen z WinXp Managerjem - Registry Cleanerjem, vendar pa akcij v večini primerov ne izvajam avtomatsko !
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

filtr ::

Mene pa zanima koko jes poiscem v regeditu te manjkajoce knjiznice da bi to pobrisov, ker pac nimam kej dost pojma bi prosil ce mi lahko nekdo malenkost bolj natanco pove da bi to spedenal.

Ko recimo ugasnem masino se mi opirati zacnejo okna da manjka ta pa ta DLL knjiznica. Mi gre na ivce:P

LP, FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

PacificBlue ::

Potegni si dol CC cleaner in popravi register.

Imaš pa tukaj zbirko teh dll datotek..http://www.dlldll.com/
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Mene pa zanima koko jes poiscem v regeditu te manjkajoce knjiznice da bi to pobrisov, ker pac nimam kej dost pojma bi prosil ce mi lahko nekdo malenkost bolj natanco pove da bi to spedenal.

Ko recimo ugasnem masino se mi opirati zacnejo okna da manjka ta pa ta DLL knjiznica. Mi gre na ivce:P

LP, FiLtR

Tudi če bi kaj takega lahko poiskal ti ne bi nič pomagalo, kvečjemu bi bilo stanje slabše.
Poskusi z CCleaner-jem. Če ne deluje si s prej omenjenega naslova prenesi manjkajoče .dll fajle in jih kopiraj v tisto mapo, kjer ti javlja, da naj bi bile.
Če to ne bo pomagalo in so knjižice povezane s samim operacijskim sistemom, potem naredi Repair s pomočjo namestitvenega CD-ja.
Če pa so to knjižice od programov, pa program odstrani in na novo namesti.

Bi bilo pa še najbolje, da bi ti to naredil nekdo, ki se na stvar spozna, saj je trenutno videti, da nimaš pojam o tem, kaj delaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP dostop prek raziskovalca

Oddelek: Izdelava spletišč
51013 (934) ncop1
»

Kako odstraniti offline files puščice

Oddelek: Pomoč in nasveti
111853 (1717) StratOS
»

motorola v 360!

Oddelek: Mobilne tehnologije
482928 (1536) schranzek
»

Kako izkljucit preview media datotek v explorerju?

Oddelek: Operacijski sistemi
6987 (898) bf4ed
»

Windows XP in AVI datoteke

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
183216 (3216) AtaStrumf

Več podobnih tem