» »

[Genetoo] bcm43xx-firmware ne dela.

[Genetoo] bcm43xx-firmware ne dela.

Jst ::

Imam Broadcom wireless v laptopu, bcm4309, ki naj bi bil podprt in vključen v kernel 2.6.17-rc2 in naprej. Ampak stvar je, da se zadeva normalno loada, a nikakor je ne morej uprabiti. V openSuse 11 je zadeva podobna. Prikazuje mi, da je bcm4309 up&running, se lahko prijavim na AP, vendar pa, ko želim naložiti kakšno internetno stran, prenese samo nekaj elementov in se ustavi. V primeru www.slo-tech.com, se mi prikažejo nekateri elementi, nikakor pa mi ne naloži polne stvari. v 10.3 sem z ndiswraper zadevo usposobil in je delala kot švicarska ura.

Trenutno me ne zanima opensuse, s tem se bom ukvarjal kasneje. Dl sem si Incognito in ga prenesel na usb ključek, ker jih imam na tone iz raznih konferenc, in sem hotel en disto imeti na USBju. Incognito je gentoo based, zato sem uporabil njega. (Pendrivelinux.com je mandriva based, in mandriva mi nikoli ni bila všeč.)

Kako zavraga naj usposobim wireless na incognito - gentooju?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

probaj z najnovsejšim kernelom- vanilla-sources. Bil je nekaj omenjen Broadcom v changelogu.

Ne spomnim se a je šlo za 2.6.26.3 ali za tazadnji 2.6.27_rc4 mislim...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Imam 2.6.24-gentoo-r7. Bom pa emegral nov kernel.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Damn! Incognito LiveCD in potem install to USB, NE vsebuje "emerge". Jaoooo!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

Saj ga ne rabiš nujno. Potegni dol latest vanilla z www.kernel.org in sledi navodilom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Obstaja kakšen simple postopek, da bi inštaliral gentoo na USB? Nimam časa za normal installation...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Dvomim, da je zraven tudi compiler.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

probaj. gcc -v
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Command not found. Damn!

Kje si dobil kakšen pošten usb key linux? Tako, da deluje podobno, kot LiveCD, kjer vse piše v ram, samo, da ko je inštaliran na USB, si naredi "Persistant loopfile" in tako vse spremembe, inštalacije, nastavitve ostanjejo.

Če bi insštaliral na navaden način, bi bilo za USB ključ preveč read/write in bi kmalu umrl.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

Ne vem. Svojega Gentooja sem na eni mašini laufal s ključa, ki je dejanjsko škripnil po nekem času, poleg tega da je delal strašansko počaaaaasi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

So, iz http://www.pendrivelinux.com/2007/09/21...
sem si inštaliral gentoo na usb, ki ima tako portage, kot cpp. It should be easier now.

Sedaj moram samo še usposobiti wireless kartico. Do you have any methods or suggestions how to actually use my bcm4309?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

NIsem se še ukvarjal s tem. MIslim,d a imam nekako tako živinče v notseniku Dell Inspiron 1720, vendar stvari še nisem prišel do dna, ker je preprosto še nisem rabil. Zadevo mam itak vedno na kablu.

Razpakiraj kernel in si poglej zadev mapi "Documentation"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Problem je, da modul naj bi delal, prepozna kartico oz ni nič narobe, vse je kao v najlepšem redu. iwconfig z vsemi parametri, ki bi mi moralo povezati mrežo, pa ne dela. V opensuse mi yast celo najde mrežo, se poveže, povezava dela, ko pa začne nalagati kakšno internetno stran, pa prikaže par elementov in ende. Z ndiswrapperjem pa 4309 dela super. Zaradi tega sem extra zmeden, ker bcm43xx-firmware naj bi v kernelu 4309 wifi kartice bile fully supported. Po dokumentaciji. Ne partial ampak fully. Extra zmeden, ..... ://
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Lahko bi sicer kar normalno inštaliral poljubno distribucijo na usb ključek, ampak po pisanju ljudi, po nekaj mesecih začne ključek crkovati. LiveCD varjante pa se naložijo v ram (torej samo bere), persistent loop datoteka poljubne velikosti, pa zagotavlja vse nastavitve in s tem je podaljšana življenska doba. Teh ključkov imam iz raznih konferenc in čokolinov sicer res že veliko, ampak vseeno nočem, da bi mi zadeva v kakšem kritičnem momentu crknila. Murphy me ima pač neizmerno rad.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Oddelek: Operacijski sistemi
151469 (1164) Zvezdica27
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134674 (97560) Icematxyz
»

Prvi test Gentoo linux 2006.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
557717 (6151) Brane2
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171909 (1439) Jst

Več podobnih tem