» »

Potrebujem vaš nasvet/mnenje! Hvala! ( Skurjena osnovna oz. napajalnik)

Potrebujem vaš nasvet/mnenje! Hvala! ( Skurjena osnovna oz. napajalnik)

blockhd ::

Pred kratkim sem pri prijateljici, oz. bolje rečeno, pri punci od mojega brata, poskusil popraviti računalnik, ker ni delal internet. Čez nekaj časa smo ugotovili, da je strela udarila v mrežno kartico in da ta zaradi tega ni delala. Odločil sem se, da bom računalnik odnesel domov, kjer bom vstavil eno od svojih odvečnih mrežnih kartic. Vse lepo in prav, prišel sem na internet, večkrat resetiral računalnik zaradi driverjev in bil sem že vesel, spet popoln uspeh.

Vendar sem danes navsezgodaj ugotovil, da le ni vse tako rožnato kot sem mislil, da je. Ko sem hotel prižgati računalnik, je v napajalniku dvakrat počilo in se zaiskrilo. RAčunalnik se po tem ne odziva več na tipko power (lol). Brat je seveda prepričan, da sem jaz kriv za to, jaz pa se branim, ker vem da nisem storil ničesar narobe.

Moje vprašanje je, če je bilo za pričakovati kaj takega? Glede na to da je bila mrežna kartica na osnovni plošči ( integrirana) že prej skurjena... Je lahko zaradi tega prišlo do kakega stika? Seveda se pojavi vprašanje, kako je lahko delovalo do sedaj... Saj tudi navit procesor deluje, dokler se ne prekuri. No, kaj menite?
ni podpisa, je nekam spizdu....
  • spremenilo: blockhd ()

blockhd ::

Ah, problem je tudi, da je to nek specifičen compaq-ov ležeči računalnik s posebnim napajalnikom in konektorji, tako da niti ne morem preverit, če je šel samo napajalec...
ni podpisa, je nekam spizdu....

Pyr0Beast ::

Hehe, sr* tole.

Compaqi so itq znani po svoji explozivnosti zaradi škrtarjenja proizvajalca.
Napajalnik bi IMO crknil prej, kot slej, saj je morala strela nekam iti, najraje gre kar čez njega. ..

Odpri kišto, jo izklopi iz elektrike prej, nato populi konektorje ven, odšravfaj in odpri napajalnik ter poslikaj, tako ti bomo lahko bolje pomagali.

Za kateri model kompa pa to gre ?

Glede krivde, kriv si zdaj, pa če je to res ali ne. Saj veš tisto, da najhitrejša pot v pekel je z dobrimi deli [>:D]

Če bodo kaj spraševali reskiraj tistih par € pa nabavi nov napajalnik, pa reci, da je samo varovalka šla ali kaj podobnega.
Zadnja varianta je, da ohraniš ohišje starega napajalnika, ter drobovje novega napajalnika preseliš v starega.

Če se ti da do Nm priti, mrbit lahko stvar uredimo skupaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blockhd ::

Saj jaz sem iz Nm :)
ni podpisa, je nekam spizdu....

Pyr0Beast ::

Ne iz mirne peči ? :S
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

So trditve, da pogosto matična plošča, ko ji strela uniči mrežno kartico kmalu dokončno odpove, klik (2. prispevek).

Vem, da ni tolažba, samo v vednost, da si si lahko nakopal lepega hudiča. V bodoče vedno povej, ko gre za strelo, da lahko poskusiš rešiti kar se da, garantirati pa ne moreš nič. lahko bo delalo še 100 let, lahko samo še do naslednjega vklopa.

Sedaj je mrknil napajalnik. Ker omenjaš ognjemet in zvočne efekte je lahko samo razneslo od strele okvarjeno prenapetostno zaščito v napajalniku. To ni problem popraviti, če je samo to, drugače pa presaditev organov, hočem reci tiskanine.

Je pa problem nekaterih Compaq napajalcev, da so konektorji sicer enaki, toda funkcija Power-On dela ravno obratno, kot pri običajnih ATX napajalnikih . Ta priključek mora biti vezan na +5V SB in ne na maso, kot je drugje, da se napajalnik in PC vklopi..
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik in strela

Oddelek: Strojna oprema
203243 (2501) STU-III
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939933 (7378) gregor
»

Moj napajalik je raketa (=zakaj je napajalnik crknu)

Oddelek: Strojna oprema
131521 (1164) Azrael
»

pomoc nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141326 (1121) perci

Več podobnih tem