» »

Stari je odpovedal

Stari je odpovedal

gafo ::

Pozdravljeni slo-techovci! Tri leta stari abakus mi je odpovedal in ker malo dvomim v reševanje le-tega, si bom raje omislil novega. Vsaj približno vem, kaj kupovati, malo bolj zagrizene poznavalce pa prosim, da poveste, kaj v tej konfiguraciji seka v nasprotno smer. Sestavil si ga bom po komponentah, zato je zamenjava le-teh preprosta. Sledi:

Napajalnik: Mushkin HP-580AP "High Performance" 580W
Matična: ASUS P5Q-E
Procesor: Intel ® Core 2 Quad Q9300 2500 MHz
Hladilnik: ASUS Silent Knight II
RAM: Mushkin PC2-6400 2048MB+1024MB DDR II 800 MHz
Grafična: Sapphire Radeon HD 4870 512MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
HDD: Seagate 500GB Serial ATAII cache 32MB
Optična enota: Pioneer DVR-215DBK DVD-+RW
Ohišje: Cooler Master RC-332-KKN1-GP "Elite 332"

Vse skupaj pri www.agt.si/sestavi pride 921,12€. Računalo bo v uporabi za odigrat kakšen hud špil, letalske simulacije, pogledat HD film, oh in seveda pisarniška opravila ;)
So stvari, na katere se res malo spoznam - npr. matična. Če je kakšna stvar glede na ostalo preterana ali v podrejenem položaju, mi jo prosim pomagajte zamenjati.

Pri AGT nisem še nikoli kupoval, zato bi bil zelo vesel kakšnega utemeljenega komentarja o njihovi strokovnosti.

Hvala vnaprej za pomoč!
Gasper
  • spremenil: gafo ()

jest10 ::

Najprej napiši normalen naslov

gafo ::

Je zdaj bolje ;) Niste za fore ...
Gasper

jest10 ::

Ne ni bolje. Se hočeš hvaliti z odpovedjo računalnika, ali kupuješ novega?

t3hn0 ::

hladilnik bi vzel drug (mogoce scythe al pa noctua - ce gledamo pri agt)
ram vzami 2x2gb
diska bi mogoce raje 2x250gb in ju das v raid 0 (pridobis mal na hitrosti, s stabilnostjo pa v vecini primerov ni panike)
ohisje...ne priporocam poceni! se splaca dat "mal" vec (odvisno kok bi dal) :)

nisi tud napisal do kok bi bil max. pripravljen dat za komp

kar se agt-ja tice...jaz zaenkrat nisem mel slabih izkusenj, je pa res da sem tam opravil 2 nakupa...mas drugace temo o pohvalah/grajah rac. trgovin...malce preglej, pa bos vedel vse ;)
^.^

gafo ::

Okej ...

Kar se rama tiče ga podpira Vista SP1 več od 3.5GB ane? Če gledam 32-bit Windowse.
Raid fora je pri tej plati podprta vidim, samo ne vem kako se poj to dela ...
Če že priporočaš drug hladilnik vsaj povej zakaj, ker sem ASUSa izbral zato, ker je plata tud od te firme.
V čem je fora ohišja? Tale je zračen dost, zgleda normalno, prostora ma pomoje dost, v čem pa je potem še fora? :)

Drugač pa hvala za odgovor!
Gasper

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gafo ()

opeter ::

Kar se rama tiče ga podpira Vista SP1 več od 3.5GB ane? Če gledam 32-bit Windowse.


Žal je tako, kot si napisal. Več kot 3.25 - 3.50 GB RAMa ti Windows ne bo prikazal.

V čem je fora ohišja? Tale je zračen dost, zgleda normalno, prostora ma pomoje dost, v čem pa je potem še fora? :)


Ohišje je v redu, ima celo protiprašni filter, komponente se lahko montirajo brez orodja, ima prostor za ventilatorje, pa še poceni je. Jaz ne bi menjal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

gafo ::

Super! Kaj pa plata? Je uredu ali bi blo treba glede na ostalo kaj boljšega kupit? Mogoče celo kaj cenejšega?
Gasper

Han ::

Če hočeš kolikor toliko tiho mašino, pozabi na Mushkinov napajalnik. Veliko boljši (tišji) je Thermaltake ToughPower QFan 650 W. Plata: Gigabyte GA-EP45-DS3. Procesor: E8500 ali E8600 sta za igre neprimerno boljša.

gafo ::

Živjo, hvala za odgovor. Plata je točno taka na razpolago in je cenejša 35€ od P5Q-E, tako da če res zadostuje, bi bilo to super :)
Me pa precej bolj bega cenovna razlika med E8500 in E8600, ki znaša kar 80€! Le v čem je fora?!
Napajalnika, ki si ga napisal, pa žal ni v tej trgovini, če pa hočem brezplačno sestavo, ga bom verjetno moral kupiti tam. Ti je kakšen drug na http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... všeč?
Res ti hvala za odgovor.
Gasper

gafo ::

In za katere alikacije je potem 4-jedrnik boljši?
Poleg tega pa sem prebral, da se s to plato (Gigabyte GA-EP45-DS3) slabo navija dvojedrnike - KLIK
Gasper

Han ::

4-jedrnik pride bolj do izraza pri programih za zahtevno procesiranje in obdelavo zvoka, videa in 3D grafike (CAD programi). Pri igrah je zaenkrat bolj pomembna hitrost jedra in le redke izkoriščajo več kot eno jedro.

Kar se navijanja tiče, so pri X-bit labs ugotovili, da ima GA-EP45-DS3 težave s stabilnostjo pri FSB nad 450 MHz z dvojedrniki. To so že kar visoki overclocki, ki jih tako ali tako ni proporočljivo izvajati na daljši rok. Medtem so izdali bios F8, ki npr. podpira navijanje DDR2 spomina nad 1333 MHz. Zato mi je malo čudno, da so na X-bit napisali, da se ne da dvigniti voltažo nad 2,1 V. Bom vprašal prijatelja, ki ima GA-EP45-DS3R, kako je s tem. Moja GA-P35-DS3L podpira voltaže spomina tudi nad 2,5 V. Edini večji minus se mi zdi nezmožnost regulacije ventilatorja na procesorskem hladilniku, ki ima 3-žilni priključek. Čemu so to vrgli ven iz biosa, mi res ni jasno...

E8600 se zaenkrat ne splača, je predrag. Če misliš navijat, razmisli o E8400 ali E8500. Dobro se obnese tudi Q6600, ki ga brez težav naviješ na 3,0-3,4 GHz.

Kar se napajalnika tiče, mi je pri AGT všeč edino Enermaxov Infiniti 650 W, ki ima žal precej zasoljeno ceno. Na tvojem mestu bi nabavil prej omenjeni ToughPower QFan in ga dostavil v AGT.

gafo ::

No daj malo povprašaj prosim. Smešno mi je edino, ker je tako poceni.
Za procesor sem se pa odločil da bo res E8500, ker je precej ugoden in le malo slabši od E8600.
Kako pa je kaj s temi hladilniki in ventilatorji za procesor, ki so že priloženi procesorju. Je to dovolj, če procesorja ne navijaš, ali si je vseeno bolje omisliti kaj boljšega?
Hvala, LP
Gasper

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gafo ()

Blinder ::

Mora bit dovolj zmogljiv za default nastavitve. Boljse hladilnike se kupuje če se navija ali če se hoce imet tišji ventilator.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gafo ::

Bom jz rajš kr si omislu en hladilnik. Na mimovrste sem našel dva pozitivna komentarja za tegale - KLIK. Kaj pa vi porečete? :)
Gasper


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi komp za igre... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503733 (2809) gr33k3
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014135 (9885) xnnx
»

Nov PC sistem

Oddelek: Kaj kupiti
61649 (1508) SymonMK
»

Mi lahko svetujete pri nakupu novega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
211726 (1275) Han
»

ASUS ali Gigabyte

Oddelek: Kaj kupiti
101279 (1052) M-XXXX

Več podobnih tem