» »

Začetniško programiranje

Začetniško programiranje

srehar ::

Pozdravljeni,

Najprej naj povem da sem čisto nov v tem programiranju zato potrebujem vašo pomoč.
Imam ogromno volje na tem področju ampak nažalost ne vem kje in kaj iskat da bi lahko s tem pričel.
Za začetek bi rad naredil en čisto osnovni program če ima mogoče kdo kakšno idejo da nebi bilo preveč zahtevno.
Nekdo je omenil pisanje programa za blagajne, kaj pravite o tem (dos ali windows).
Prosim če ki lahko kdo svtuje kje najdit te programe, katere programe potrebujem za programiranje takih programov.
Če imate kake ideje ki bi lahko z čiste nule začel pisati kakšen program bi vam bil zelo hvaležen!

Hvala že v naprej za odgovore!

P. S. Če je ta tema Že kje odprta se opravičujem ker je nisem zasledil, zagotovo bo pa zanimalo vsakega začetnika ki se Želi podati v te vode!
  • polepsal: Mavrik ()

whatever ::

Saj te bo minilo, verjemi.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

srehar ::

Ne bom zanikal tvoje trditve :) ampak zaenkrat veselje je in ga želim uporabit in spoznati tudi to stran.

whatever ::

verjetn najboljs da zacnes z javo, c#, c++

predlagam javo. Dobi si knjigo Java2 od Mesojedca al pa "How to learn java in 21 days 24 hours" ipd.

Predlagam da si dobiš uno "... in 24 hours" ker bos prej fertik.>:D :D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

I just got a very strong feeling of Dejavu. Weird.8-O Glitch in the Matrix?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

techfreak :) ::

Raje začni z C++ kot pa Javo.

AndrejS ::

Priporočam vb.net ali c#. Na netu je polno literature o tem.

Invictus ::

V bistvu je vseeno kateri jezik vzameš. Jezik je samo orodje. Če ne boš znal napisati algoritma, ti noben jezik ne bo pomagal.

Pa napiši kako pametno aplikacijo, da ne boš padel v kategorijo slovenskih programerjev, katerih glavni fetiš in merilo uspeha je napisati ultimativno glavno knjigo, ali pa kak progrma zua blagajne.

Bodi inovativen, če bi rad služil, če je pa samo za zabavo, pa uživaj.

Obstaja tudi knjiga Programming for Dummies. Začni tukaj. Potem si lahko pa prebereš še kako knjigo od Niklausa Wirtha o porgramiranju.

LP I.

whatever ::

Wirtha? Se mu bo prec zagabilo vse skupaj. Naj se raje začne igrat z Javo, C#, VB,... da bo par form pa okenčkov naredu da mu ne bo prehitro vzelo veselja.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

BigWhale ::

Najboljs da zacnes s Pythonom! Je dalec najbolj vsestranski in razsirjen na precej platform.

Ce bos zacenajl s C++ ti pa zelimo vsi skupaj, vso sreco! ;)

_Dejan_ ::

Jaz osebno sem začel z javo tako da sem se navadu for, if, while stavkov potem pa sem šaltal na Delphi in programiral v Delphiju raznorazne aplikacije... Sedaj pa sem se pričel učiti še C# da se naučim še kaj drugega :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

AlexP ::

srehar, ce bos med ucenjem programiranja ugotovil, da te ne veseli, ti priporocam, da se se nemudoma lotis cesa drugega. Tako si bos naredil veliko uslugo, verjemi mi. Eno je programiranje za lastno dušo(igrice ala krizci in krozci), povsem nekaj drugega je pa sluzbeno programiranje - ce te v sluzbi programiranje ne veseli, potem gre za umiranje na obroke(stres).

KaRkY ::

Jaz ti priporočam kaki pascal za začetek ker je kot da bi bral knjigo nato pa šele kaki C++ potem pa java no vsaj jaz sem se tako učil.

Pimoz ::

ok zdj me pa resno neki zanima...kaj mate vsi proti c++???? mislm v čem je slb...v njem programeram že 4 leta pa se mi zdi čist fajn...

Utk ::

Ja za začetnike MORDA ni najbolj primeren.

Pimoz ::

ok...zakaj? (ne ugovarjam samo zanimajo me razlogi)

moowy123 ::

Zakaj :D. Ker je pri njem potrebno poleg vsega ostalega misliti tudi na življensko dobo objektov, medtem ko pri Javi to ni tako izrazito eksplicitno.

Pri javi in c# imaš pa lepo vse bolj implicitno narejeno plus še veliko knjižnjic je že na razplago za delat, medtem ko pri c++ je treba veliko zunanjih knjižnjic iskat, jih vključevat,...

Utk ::

S stringi je lazje kje drugje packat. In stringi pridejo na vrsto kar kmalu.
Začetnik si tudi ponavadi zeli na hitro nekaj pokazat, v c++ bo pa tudi po pol leta lahko kazal samo konzolo.
Sej proceduralno programirat se bo res najbrz bolj naučil, ampak bolj verjetno, da bo prej obupal.
Ko bo hotel še kaj več naredit, recimo objektno, se pa stvari sploh grdo zakomplicirajo.

moowy123 ::

V c++ ni tako hudo s stringi in tudi objektov je lahko ogromno :). Ni to glavna stvar zakaj c++ ni najbolj primeren za začetnike...

srehar ::

Lepo se zahvaljujem vsem za podrobne informacije!
S tem se ne mislim igrat ampak želim stvar resno vzet v roke ker grem sedaj tudi delat prekvalifikacijo
za računalničarja.
Je pa res da se lažje naučiš če imaš koga ki ti lahko te stvari tudi pokaže oziroma razloži kar ti morda ni jasno! :)

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
356762 (4837) Mavrik
»

Programiranje

Oddelek: Programiranje
131390 (1159) luksorzi
»

kako začeti??

Oddelek: Programiranje
181997 (1638) Reliant
»

java potomec c++ -a?

Oddelek: Programiranje
262432 (1960) NoUse4AName
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212091 (9762) 64202

Več podobnih tem