» »

Hiter upad pasovne širine...

Hiter upad pasovne širine...

residual ::

Pozdravljeni,

imam en problem oz. vprašanje. Koliko povprečno pade pasovna širina prenosa UTP kabla na meter kabla.

Namreč imam paket t-2 10/1 in na PCju kjer je kabel dolg cca 7-8 metrov imam lepo 9.7MB prenosa, medtem ko na kablu 20 metrov le še 3 MB... ali je to normalno?!? ali bi bilo bolje če bi uporabil oklopljen FTP kabel? Prosim nujnoo kakšnega strokovnjaka za nasvet. hvala

Duhec ::

To seveda ni normalno. Po vsej verjetnosti imaš zelo slabo narejen kabel. S tem mislim na vtiče na obeh koncih.Ponovi vajo ali pa daj delat kabel nekomu, ki zna pravilno in dovolj močno stisnit gor konektor.

racunalnicar ::

to res ni normalno. Še enkrat naredi kabel, če pa si začetnik, ga raje kupi. Če še ne bo delalo, pokliči na t-2. Morda ja kaj narobe z modemom - čeprav dvomim.

ToniT ::

Verjetno so žice narobe zvezane - pri vezavi je potrebno paziti na barve.

zee ::

Moj osebni rekord je žica oz. kabel, ki je bil dolg 60-70 metrov, po njem pa smo brez težav pretakali z 8-9 MB/s. Kot je bilo že omenjeno, je izrednega pomena, kako dobro so nataknjeni vtiči na obeh koncih, pa kako je kabel speljan (brez ostrih zavojev).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

5er--> ::

 Ja, barve so važne!

Ja, barve so važne!

racunalnicar ::

5er ne delaj zmešnjav. Tvoja slika ni prava. To je standard A, ponavadi pa se veže po standardu B.
Za ogled prave slike odpri spodnji naslov:


Lep pozdrav

residual ::

Hvala vsem, a na žalost ni bila napaka v vezavi, standardih ali kablu.
Hitrost sem meril na istem kablu, in sem enkrat meril na XP SP2 in Gigabit kartici in drugič na Win98SE 10/100MB kartici. V prvem primeru taisti kabel kaže na speedtestu 9.7 MB v drugem primeru pa cca 3 MB (2.9, 3.05, itd). Možno da je zadeva problematične s strani Win98, stare matične, ali par let stare PCI ethernet kartice.

Torej kabel defitivno ni kriv, ker sedaj po njem laufa IP TV 7-8 MB brez problema.

Žalostno je to da sem se ubijal z instalacijo po bajti in dozami da bi izboljšal bandwith, a sem vedno meril na enem starem Pcju :(

zee ::

Win98SE in mreža je muka vseh muk.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

5er--> ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2141594 (2851) dvihtelic
»

flat utp kabel 6a ali vsaj 5e

Oddelek: Pomoč in nasveti
394663 (3176) helo
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5713515 (11220) gazibo
»

Razlika med cat6 in cat7

Oddelek: Pomoč in nasveti
141799 (1374) tony1
»

Podalšan mrežni kabl z 1GB prenosa?!?

Oddelek: Omrežja in internet
101342 (1233) SmeskoSnezak

Več podobnih tem