» »

Podalšan mrežni kabl z 1GB prenosa?!?

Podalšan mrežni kabl z 1GB prenosa?!?

SmeskoSnezak ::

Imam eno vprašanje. Prekratki mrežni kabl sem podalšal tako, da sn kupil še 3 metre mrežnega kabla in sem v le tega vklopil moj mrežni kabl.

A moram tudi ta "vmesni del" (torej pravilno vstavit žičke v konektor) spremenit ožičenje, ali je dovolj da samo na obeh koncih pravilno vstavim žice v 8p8c konektor?
@ Pusti soncu v srce... @

ZGI ::

če misliš na novi kabel dat nove konektorje potem je važna samo razporeditev žic, če pa misliš spajkati na obeh koncih pa samo glej da se bodo barve ujemale, se pravi, belo-modra gre na belo-modro žico.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

SmeskoSnezak ::

Nisi razumel vprašanja. Ne bom spajkal. Sta 3m in 5m kabla. 3m je "podalšek", ki ima na eni strani konektor, na drugi strani pa v njega daš konektor.

Mene zanima, ali moram torej na 5m kablu pravilno ožičit oba konca. Ali pa je dovolj, da to naredim na enem koncu 5m in na 3m podalšku?

Če poskusim "narisat". =----*=-----=
* je konec 3m kabla, kjer pride not konektor od 5m kabl.
= so pa konektorji na kablih.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Pardon, zmoto sn se. Je nek vmesni člen, tako da imata torej oba kabla konektorje. Torej moram vse konektorje zamenjat? Ali pa ni treba (še vedno samo čista konca samo)?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

ZGI ::

Kar naredi standardni mrežni kabel, najbolje da pogledaš razporeditev žic pri prvemu, in nato narediš tako razporeditev pri podalšku.

Vmesni člen pa je tak, v katerega se všteka 2x RJ45?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

5er--> ::

Samo priključi skupaj pa bo delalo... Tisti vmesni člen itq premosti vseh 8 žic, tako da ni panike. (sploh pa ne pri teh bogih 8 metrih)

SmeskoSnezak ::

Kolikor berem wiki, če na obeh straneh razporedim na isti način, torej na TIA/EIA-568-B.1-2001 T568B Wiring, bo šlo z 1G skozi. Je to korektno?

5er-->, torej praviš, da ni potrebe zamenjati in razporediti žičke pravilno v vseh 4 konektorjih, samo na obeh koncih teh 8 metrov?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Saj kupljeni kabli so narejeni po standardu in imajo na obeh straneh enako razporejene žice. /pa A in B vezava sta enako dobri
Po mojem ni treba nič spreminjati konektorjev. Samo daj podaljšek vmes in priključi pc na switch (oz. karkoli imaš na drugem koncu).

Priklopi in daj kaj kopirat preko mreže pa boš videl če je slučajno kakšna čudna fora.

SmeskoSnezak ::

Samo jaz mam stare 5e kable. Pa kolko vem, da zatem ko razporediš žice in vklopiš v računalnik, ti celo piše 1GB namesto 100MB povezave.
@ Pusti soncu v srce... @

5er--> ::

5e je čisto OK za Gbit. PS: imaš na pc-ju in router-ju/switch-u Gbit mrežno?

SmeskoSnezak ::

Ja. Nič, spravimo se na delo :D
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2141507 (2764) dvihtelic
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826850 (12579) denisbegood
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5713488 (11193) gazibo
»

UTP poleg koaksialne antene

Oddelek: Omrežja in internet
293804 (3470) Pyr0Beast
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279348 (8646) racunalnicar

Več podobnih tem