» »

Microsoft kupuje varnost

1
2
»

darkolord ::

Sama implementacija pa lahko... Pa sej je vseeno če je algoritem al ne, pač en kos kode...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jype ::

darkolord> Če spišeš enako zadevo še na firmi, potem ja

Ne le podjetja, tudi posamezniki pri nas nimajo pojma o zakonodaji.

darkolord ::

Čist nepomembno.

MrStein ::

Zakon je nepomemben. "Piratske" verzije Windows so OK ! |O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Zakon je nepomemben. "Piratske" verzije Windows so OK ! |O


Seveda so OK, v smislu, da niso poškodovane, rabljene.

Legalno pa vseeno niso. Ampak pri tem primeru se tako gre za nekaj drugega.

darkolord ::

MrStein: in kaj ma zdej TO veze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

A nisi rekel, da ni pomembno, da posamezniki in firme ne poznajo zakona ?
Jaz pač "ne poznam" zakona in pravim da je kopirat doma Windows (pogosto početje pri nas) v redu. ("V redu" v smislu "ni pravno gledano problem")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

To štekam, sam se mi zdi mal offtopic

BigWhale ::

Hm, vse je v bistvu odvisno na cem delas. Jaz v sluzbi razvijam popolnoma drugacne stvari kot doma. Se je pa ze zgodilo, da sem doma skuhal kak algoritem in ga potem uporabil se v firmi. Implementacija je bila drugacna algoritem pa isti. Big deal.

Obratno stvari pac nisem pocel, ker tisto kar razvijem za sluzbo ostane v sluzbi. Skupaj z algoritmi, ce so kaka nova pogruntavscina.

poweroff ::

Pojma nimate o copyrightu.

Če sem jaz avtor nečesa - ali lahko to izdam pod različnimi licencami (ob pogoju neizključnosti) ali ne? No?
sudo poweroff

BigWhale ::

To je res. Samo ponavadi se avtorstvo pri delu za kaksno podjetje sproti prenasa na podjetje. Vsaka crka, ki jo klofnes na tipkovnici takoj rata firmina last... ;)

driver_x ::

Tako nekako je. Sem ravno zadnjič gledal en uradni list. Če ni določeno drugače, ima podjetje vse materialne pravice za stvari, ki jih narediš na firmi. Tam je bilo sicer še nekaj govora o nekih moralnih pravicah. Verjetno je to mišljeno tako, da si lahko naveden kot avtor programa. Bi bilo potrebno vprašati kakšnega pravnika.

Različne licence: kar nekaj softvera se licencira pod različnimi licencami, zato je kaj takšnega verjetno mogoče. GlassFish se npr. licencira dvojno po GPL in CDDL, ki z GPL-jem ni kompatibilna.

poweroff ::

Čakajte, ne bluzit.

Glede firme je seveda treba upoštevati še kje se koda piše, kako je s konkurenčno prepovedjo, itd. Pa seveda je treba upoštevati tudi kreativnost - vsaka črka torej ni ravno avtorsko delo (razen če gre za font :-)) ).

Kar se tiče pa moralnih avtorskih pravic so pa te po naši zakonodaji neprenosljive, ja.
sudo poweroff

Ziga Dolhar ::

Kar se tiče pa moralnih avtorskih pravic so pa te po naši zakonodaji neprenosljive, ja.


Moja mami je že X-krat (s prikritim nasmeškom) podpisala razne pogodbe, s katerimi je "prenesla vsa moralna avtorska upravičenja" ... ;-)

Me pa v primeru morebitnega sodnega spora nekaj mal žgečka - venire contra factum proprium oz. estoppel?
https://dolhar.si/
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML5 bo vseboval DRM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5223963 (21629) ender
»

Odkrit nov trdovraten botnet TDL-4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
388779 (5736) Isotropic
»

HBGary: tajne operacije

Oddelek: Novice / NWO
75727 (4496) Iatromantis
»

Nove težavne aplikacije za Android

Oddelek: Novice / Android
216454 (5531) Dr_M
»

Rootkit na Sony DRM zgoščenkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5112934 (10102) OwcA

Več podobnih tem