» »

neaktivnost prenosnika - zakaj avtomatska prekinitev wireless povezave?!!

neaktivnost prenosnika - zakaj avtomatska prekinitev wireless povezave?!!

liee ::

Imam nov prenosnik Lenovo3000 N200. Na internet imam priključenega preko wireless povezave. Problem se mi je pa pojavil, kadar imam prenosnik le na baterijo (torej, kadar nimam vštekanega v elektriko). In sicer, ko prenosnik približno 2 minuti ne uporabljam, se mi ekran zatemni. Nato čez minuto pa se mi še izklopi wireless in bluetooth. Takrat se mi izklopi lučka na prenosniku za wireless in bluetooth, prižge pa se lučka na kateri je narisana luna. Problem pa mi ta izklop wirelessa predstavlja, ker me tako avtomatsko izpiše iz msn in podobnih programov.

Aja, če imam prenosnik vštekan na elektriko, se mi wireless povezava ne prekine. Le po približno 2 minutah neaktivnosti se zatemni zaslon, vendar se mi wireless povezava ne prekine.

Se da kaj narediti, da se mi wireless ne bo samodejno izklopil?

Zako ::

Lahko probaš izbrat Power shemes: Allways on v Dispaly Properties/Screen Saver/Power

Vendar boš namen prenosnika izničil, saj je ravno Minimaln Power Management namenjen učinkoviti rabi energije in s tem prenosnika (manjša poraba enrgije, manjše gretje komponent).

LP
Zako je zakon!!!

liee ::

Hvala. Da se vključi screen saver (torej da se zatemni zaslon) me sploh ne moti. Moteče je pa, da se minuto zatem prekine še povezava wireless. Verjetno se da nekaj narediti, saj včasih moram biti dosegljiva na msn in podobnih zadevah... pa vedno ne bom mogla imeti prenosnika vštekanega v elektriko. Ima še kdo kak predlog? Kako ste drugi rešili ta problem? Sigurno mora biti še kakšna možnost. Drugače bom res poskusila izključiti screen saver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: liee ()

Utk ::

V device managerju poišči ta wireless in poglej tam nastavitve. Najbrž je nekaj za to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423680 (1599) AC_DC
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011552 (9063) Kyou
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323911 (3220) Blisk
»

WLAN prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
91846 (1553) NiKeC
»

Težave z baterijo na novem prenosniku....

Oddelek: Strojna oprema
6903 (839) ynos

Več podobnih tem