» »

Razvijanje fotografij?

Razvijanje fotografij?

KontraCepec ::

Standardno popočitniško vprašanje ;)
Imam 100 fotk, ki bi jih rad dal razvit za v album (15x10). Kje bi našel kak najnovejši test fotostudijev (internet, revije,...)? Imam test iz lanskega Monitorja vendar je star že 1 leto.

Takrat sem se odločil za Hartlauer. Ker je bila cena res ugodna (7 centov), sem dal razvit 10 testnih fotk. Te so bile lepe in sem dal razvit še ostale. Vendar www.hartlauer.si ne deluje več, tako da sploh ne vem, ali firma še obstaja in moram iskat novega razvijalca :(

V Hartlauerju sem pod opombe vedno napisal "Razvijte brez popravkov" in se slik res niso dotikali s kakimi autolevels in podobno šaro. A tudi drugod dosledno upoštevajo take opombe?
Krijejtiv

BlackHole ::

Seveda upoštevajo, zakaj ne bi. Dobre slike delajo na Enaa in Digifot. Ta dva sem preizkusil, za ostale ne vem.
LP Marko

Dr_M ::

Vecina teh ponudnikov tiskanja slik (digitalne slike se ne razvijajo) uporabljajo enake tiskalnike oz ploterje za slike, tko da ksnih bistvenih razlik v kvaliteti ni.
Lahko se sprehodis do harvey normana ali mixija, pa bos videl s cim se slike delajo. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aljazh ::

Glede na to, da sem v svojih dijaških in zgodnjih študentskih letih delal v foto studiu, lahko rečem, da je pomembneje kdo sedi za mašino kot pa to, kakšna je mašina.

Dr_M ::

Heh. Te novejse masine use same nardijo. Slike si moras sam pripravit, tko da je vec al mn od uporabnika odvisno, kaj bo ratalo.
Je pa res, da je treba vsako masinerijo nastavit, ampak mislm, da trgovci tega ne delajo sami, ampak bi to mogu delat pooblascen servis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BCSman ::

kje je trenutno najcenejše razvijanje fotografij v LJ? (tako da jih pošlješ preko neta)

Matev ::

pošta slovenije?

BCSman ::

nikakor, 14 centov je na pošti, tukaj so za 9 centov http://www.dt-foto.si/, vendar je predaleč. baje harvey norman ima za 8?

JayKay ::

maglicd ::

Pozdrav!

Da ne odpiram nove teme.

Zanima me kje je najbolj ugodno ta trenutek razvijanje slik iz digitalca?
SO kje kakšne akcije?
V DMu je do 4.8. cena 0.08€
Comshop 0.07€, do12.8, samo sem slišal da kvaliteta ni nevemkaj, je to res?

Lp

pomoje ::

V zadnji izdaji Monitorja http://www.monitor.si/novica/poletna-st...
je ponovno (po enem letu) test razvijalcev fotk. Zanimivo branje...

kajmaj ::

jaz sem dal razviti slike v GM in moram reči, da so porazne. Ne vem kaj ljudje tam delajo, ampak vse slike imajo izprane barve, čez obrazi so sence. Tudi slike katerim sem popravil barvo in ostrino so zelo slabe. Nikomur ne priporočam GM fotostudija.

telexdell ::

kajmaj je izjavil:

jaz sem dal razviti slike v GM in moram reči, da so porazne. Ne vem kaj ljudje tam delajo, ampak vse slike imajo izprane barve, čez obrazi so sence. Tudi slike katerim sem popravil barvo in ostrino so zelo slabe. Nikomur ne priporočam GM fotostudija.

No ja, to je pa podobno, kot da bi mi se prismodi zrezek, kljub temu da sem ga obilno začinil zato XX mesarja ne priporočam nikomur.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

lambda ::

http://www.monitor.si/listalnik.php?dat...
http://www.monitor.si/listalnik.php?dat...

Tukaj sta še dva novejša testa. Ocen verjetno ni dobro jemat preveč dobesedno.

kuglvinkl ::

Sam hodim izključno v fotoformat. Se pa kvaliteta plača, .025€ za 10x15.

lebang1 ::

Naročam pri pošti slovenije, predvsem zato ker ni poštnine, pa tudi fotografije so kar poceni, sploh občasno ko imajo kakšne akcije.
Vendar pa kar se tiče kvalitete in paketa ne dobiš vedno enako.
Včasih se zgodi da jih preslabo zaščitijo in so robovi fotografij pomečkani, spet drugič je lahko slabša kvaliteta fotografij... kot naletiš.
Nekajkrat sem naročil tudi na mixi.tv , se mi je zdelo da je boljša kvaliteta fotografije, vendar se tam bolj splača pri večjem naročilu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvijanje digitalnih fotografij. KJE?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82717 (2185) popster
»

Sony z novimi CMOS senzorji, kmalu s kar 12 megapiksli v telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
858888 (6964) Gavran
»

Kje razvijate fotke?

Oddelek: Zvok in slika
142552 (2199) Pyr0Beast
»

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Oddelek: Kaj kupiti
212106 (1632) R33D3M33R
»

Razvijanje digitalnih fotografij ???

Oddelek: Zvok in slika
188925 (8328) Tigorsami

Več podobnih tem