» »

Nadležno bleščanje na HP notebooku z "reflective displayem"

Nadležno bleščanje na HP notebooku z "reflective displayem"

wildstyle ::

Živijo,

sem srečni lastnik HP notebooka z reflective display-em, ki pa ga vedno bolj preklinjam, saj je v monitorju non stop odsev okolice - če dam notebook recimo na prosto, vidim na monitorju izključno samo samega sebe, in okolico - kot bi gledal v zrcalo, slika je ne glede na nastavljeno svetlobnost zaslona komaj vidna.

Ali se je kdo med vami slučajno že uspešno spopadel s to težavo? Kaka antirefleks nalepka ali kaj podobnega?

Hvala vsem v naprej za kakršno koli pomoč/namig.

Lp, D.

p.s. glede na moje trenutno stanje mi nasvet "Kup si drug notebook, cepec" ne koristi kaj dosti :D

Brane2 ::

Pusti, da se gor nabere soliden nanos prahu etc ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

KandazaR ::

Ne da se nič pomagat. Sedaj plačuješ ceno napačnega nakupa. Si kaj razmišljal o prodaji sedanjega in nakupu novega z anti glare zaslonu?

wildstyle ::

Ja seveda sem razmišljal o nakupu drugega notebooka, vendar to zaenkrat ni opcija :( Če se na displayu nabere soliden nanos prahu, je vidljivost samo še slabša - težko verjet ampak preizkušeno v praksi :)

Skoraj stoprocenten sem bil, da mora za to obstajati kakšna rešitev, hmmm

Brane2 ::

Ja seveda sem razmišljal o nakupu drugega notebooka, vendar to zaenkrat ni opcija :( Če se na displayu nabere soliden nanos prahu, je vidljivost samo še slabša - težko verjet ampak preizkušeno v praksi :)

Skoraj stoprocenten sem bil, da mora za to obstajati kakšna rešitev, hmmm



Prodajaec v BigBangu mi je rekel, da se dobi neka matirana folija, samo nisem šel v detajle. Sam sem se sprijaznil, da je skoraj vse na trgu danes glare, notesnik pa itak vedno uporabljam indoor.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Kup si drug notebook, cepec.

Temu se drugače reče, da je potrebno pogledati stvar pred nakupom. Čestitam za dober nakup preko spleta :)

Anyway, en resen nasvet - lahko si kupiš zunanji monitor in ga priključiš na VGA, samo mora biti prenosnik zaprt, ker tudi pri ugasnjenem ekranu od prenosnika se le-ta blešči :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

wildstyle ::

Čestitam za dober nakup preko spleta :) Anyway, en resen nasvet - lahko si kupiš zunanji monitor


Hvala za produktiven odgovor :D Najbolj žalostno je to, da ga nisem kupil preko spleta - ko sem gledal sliko, je celo izgledala dosti bolje, kot na katerem drugem, zabava se je začela šele takrat, ko sem ga prvič nesel na sonce. Seveda mi zunanji monitor ne koristi kaj dosti, saj ne morem nosit sabo 220 napajanja :)

Bom malo povprašal, kaj je s to foljo ...

Lp, D.

Zheegec ::

Zamenjati moraš kompleten ekran, ne samo panel. Najbrž je dosti ceneje kupiti nov prenosnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaBlue ::

Ih, nevem kaj pričakuješ, skoraj vsak prenosnik, ki ga boš kupil je zunaj več ali manj neuporaben. Edina alternativa je kak transreflective zaslon a te večinoma najdeš samo na toughbookih.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ziga Dolhar ::

PM, kva jim ni jasno s telimi shajni zasloni? Zgleda da bo vrednost starih prenosnikov zacela rasti :-).
https://dolhar.si/

Mare2 ::

Tile svetleči zasloni so plod najnovejše tehnologije (beri domišljije). Mogoče ga je izumila kaka blondinka, da se skoz gleda v špegu. :)

Jaz sem komaj našel notesnik z normalnim zaslonom. Ne vem pa, kako bo, ko se bom naslednjič spustil v nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

KandazaR ::

Izdelovalci naj povedo da je izdelava anti glare (mat) zaslona dražja kot pa glossy zaslona.

Kaufmann ::

Obstaja anti glare folija od 3M-a, samo ne vem kje se jo dobi... Zgooglaj uvoznika ;)
ni podatka

Utk ::

Na soncu ti na nobenem prenosniku ne bo kaj dost videt. Tudi če ne bi bil špegel, ne bi zato nič več videl. Tako pa vsaj sebe vidiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razlika med bleščečim/svetlečim LED zaslonom in anti-glare LED

Oddelek: Pomoč in nasveti
175470 (5154) tony1
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468659 (5852) bluefish
»

Grafika ali Anti-Glare zaslon

Oddelek: Kaj kupiti
51314 (1256) blazh88
»

EliteBook/Satellite..?

Oddelek: Kaj kupiti
362657 (1795) mlakar
»

SO d.o.o

Oddelek: Kaj kupiti
315562 (4509) trzenje

Več podobnih tem