» »

Ali je grafična fuč?

Ali je grafična fuč?

absynt ::

Torej problem je tak, ko vklopim PC imajo črke v BIOSu vsaka svojo barvo. V winsih pa je po zaslonu veliko pik. Enih 5 minut dela PC normalno pol pa zmrzne. (Grafična ma 50 stopinj) Zanima me če je to kriva grafična al kej druzga? :)

Aja, driverje sm tudi nove probu pa ni nič.
  • spremenil: absynt ()

jishiri ::

kakšna slika? mogoce ves katero grafo mas?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

blackbfm ::

Verjetno je grafična kriva. Probaj dat še kakšno drugo v komp in boš videl. Drugače 50 stopinj ni nič posebnega.

absynt ::

Mam 7900GT. Sprva sem mislu da se mi pregreva in da je v tem problem, samo ko sem vidu da mam normalnih 50 stopinj...

El Nino ::

Pomoje se grafična počasi odpravlja v večna lovišča :)... je isto delalo pri enem mojem sošolcu, že ob vklopu so bile črke različnih barv, v Winsih so bile po zaslonu raznobarvne pike in črte, nečitljivo je bilo vse skupaj in praktično nisi upal nič delat, ker je bilo vse tako spackano. Poskušaj kot je blackclw omenil; dat drugo grafično v računalnik pa boš prec videl, če je res grafična, kar je 95% tudi pomoje.

EDIT: typo

P.S.: poskuaj najprej spihat PCI slot, konektorje na grafi, ipd. Dvomim sicer, da bo pomagalo, ampak poskusit ni greh ;)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Nino ()

Enron x86 ::

Pozdrav.
Sam imam podobne težave (grafična je Club3d GeForce 7900gt).
link do teme
Ugotovil sem, da vsaj začasno pomaga "elektrošok terapija" - grafično je najprej z ATITool potrebno malo obremeniti (btw, ta program dokaj natančno pokaže število artefaktov), nato računalnik izklopim iz el. omrežja - to ponovim kakšne 3x - in potem artefakti izginejo. Mir je pa pribl. za en dan, potem pa spet ponovim. Zamudno in nadležno je, vseeno pa ni več motečih pik med gledanjem filmov, čudnih raznobarvnih črk v BIOSu in iz-tal-štrlečih tekstur v igrah.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

_LoW_ ::

mam eno vprašanje glede grafe tudi!danes sem sestavu kompa do konca!in ko sem ga pržgau enostavno ni blo slike =S lučka na ekranu utripa...je možno da je grafa hin,ker sem sicer rableno kupo??? al bi lahk blo ke druga narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _LoW_ ()

El Nino ::

probaj sčistit konenktorje.

_LoW_ ::

konektorji so čisti!sem pa zaslediu da to lahk dela tui zarad ramov!ker niso latence nastavlene v biosah(ponavadi se dogaja to če maš muskhkinove rame,jast mma pa tui muskhinove)!al pa da moreš biose restartat!tak da jutr tak pelam komp tam v eno službo ko to delajo pa bom vijo ka bo!

D_u_H_e_C ::

mam eno vprašanje glede grafe tudi!danes sem sestavu kompa do konca!in ko sem ga pržgau enostavno ni blo slike =S lučka na ekranu utripa...je možno da je grafa hin,ker sem sicer rableno kupo??? al bi lahk blo ke druga narobe?

si mel cel comp narazn?? če si procesor menjeval, oz ga vzel ven pa dal nazaj not... ga daj še 1x, pa ga vrei not stisni, ker lahk da ti na keri strani ni vrei v podnožje prišlo...to je pri meni 1x blo, pa je blo isto, comp se je vklopo, ni pa prišo v biose pa nič, lučka je utripala na ekrano pa to...piskalo ni nič, probaj to preden ga kam furaš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi zmrzne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
668061 (6126) burek17
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231685 (1342) mr1two
»

8800gt ni slike, ter restartanje računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101018 (907) _LoW_
»

Problem z novo matično ploščo

Oddelek: Strojna oprema
10998 (812) muzičar
»

Problem z graficno

Oddelek: Pomoč in nasveti
5982 (924) Pouh

Več podobnih tem